Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Vigilante 8: Arcade (X360)

Vigilante 8: Arcade X360

Remake popularnej gry akcji, wzorowanej na serii Twisted Metal. Uczestniczymy w starciach z udziałem różnorakich pojazdów, próbując pozbyć się innych uczestników zabawy.

Akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Vigilante 8: Arcade (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

5listopada2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vigilante 8: Arcade to dynamiczna gra akcji, stanowiąca pełnoprawny remake produktów z lat dziewięćdziesiątych. Mowa tu o grach Vigilante 8 (1998 – PSOne, N64) oraz Vigilante 8: Second Offense (1999 – PSOne, N64, Dreamcast). Ogólne założenia rozgrywki pozostały praktycznie niezmienione w stosunku do pierwowzoru. Mamy więc do czynienia ze zręcznościówką nawiązującą do tak znanych serii jak Twisted Metal czy Interstate. Zabawa polega na wzajemnej eksterminacji, a do tego celu wykorzystuje się różne modele pojazdów. Polem bitwy są zaś obszerne areny, po których można się do woli przemieszczać. Za przygotowanie opisywanego remake’u odpowiedzialna jest niewielka amerykańska firma Isopod Labs. Vigilante 8: Arcade przygotowane zostało wyłącznie z myślą o klientach sieciowej usługi Xbox Live Arcade.

Jedno z podstawowych usprawnień zawartych w opisywanej odsłonie cyklu Vigilante 8 dotyczy zwiększenia liczby dostępnych trybów zabawy. W dalszym ciągu możliwe jest prowadzenie starć w pojedynkę, a kontrolę nad pozostałymi pojazdami przejmuje wtedy sztuczna inteligencja. Zdecydowanie ciekawiej wypada jednak multiplayer. Przy jednej konsoli może zgromadzić się maksymalnie czterech graczy i bawią się oni wtedy na podzielonym ekranie. W walkach sieciowych bierze natomiast udział aż osiem osób. Gra oferuje pełne wsparcie dla komunikacji głosowej, a także umożliwia pobieranie dodatków oraz umieszczanie swoich wyników w ogólnoświatowych rankingach. Nie zabrakło również opcji zdobywania achievementów.

Walki tym razem toczone są na pięciu szczegółowo zaprojektowanych arenach, wśród których nie zabrakło terenów pustynnych, czy obszarów pokrytych śniegiem. Do dyspozycji graczy oddano osiem pojazdów, inspirowanych modelami z lat siedemdziesiątych. Są to zarówno auta sportowe, jak i ogromne ciężarówki czy autobusy. Wszystkie pojazdy można do woli malować, korzystając z wbudowanych narzędzi edycyjnych.

Wzajemna eliminacja polega nie tylko na uderzaniu w inne pojazdy, ale także wykorzystywaniu posiadanych oraz zbieranych z pola bitwy broni. Każda z nich charakteryzuje się kilkoma różnymi trybami prowadzenia ostrzału. Producent zadbał też o masę power-up’ów, dzięki którym przechyla się szalę zwycięstwa na swoją stronę. Możliwe jest również gromadzenie combosów w celu powiększenia wyniku punktowego.

Zgodnie z tym co sugeruje sam tytuł gry, rozgrywka ma bardzo arcade’owy charakter, co w szczególności widać na przykładzie zachowań pojazdów. Producent bardzo duży nacisk położył na obecność licznych eksplozji, czy też zniszczeń otoczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Vigilante 8: Arcade

Klasyfikacja PEGI Vigilante 8: Arcade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Vigilante 8: Arcade

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (6 maja 2008)

wiadomość6 maja 2008

Ujawniono kwartalny raport finansowy firmy Midway, przesunięto debiut Vigilante 8: Arcade, opublikowano wersję demonstracyjną The Bourne Conspiracy, poznaliśmy datę europejskiej premiery Naruto: Ultimate Ninja Storm i Hail to the Chimp – zapraszamy Was do lektury „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Remake Vigilante 8 na Xbox Live Arcade
Remake Vigilante 8 na Xbox Live Arcade

wiadomość15 lutego 2008

Activision zapowiedziało reanimację gry powstałej w 1998 roku - Vigilante 8. Nowa wersja o podtytule Arcade będzie jednak dostępna tylko na Xbox Live Arcade.