Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Savage 2: A Tortured Soul (PC)
OkładkaSavage 2: A Tortured Soul (PC)

Savage 2: A Tortured Soul PC

Sequel Savage: The Battle for Newerth, czyli oryginalnej mieszaniny strategii, gry akcji i elementów cRPG, dedykowanej zespołowym potyczkom wieloosobowym, która zadebiutowała w roku 2003.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Savage 2: A Tortured Soul Premiera PC

16stycznia2008

producent: S2 Games wydawca: S2 Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Savage 2: A Tortured Soul

Battlefield 2

Enemy Territory: Quake Wars

BOTS

Sequel Savage: The Battle for Newerth, czyli oryginalnej mieszaniny strategii, gry akcji i elementów cRPG, dedykowanej zespołowym potyczkom wieloosobowym, która zadebiutowała w roku 2003. Druga część stanowi bezpośrednie rozwinięcie idei pierwowzoru, czyli ponowie 64 graczy podzielonych na dwie drużyny (ludzie kontra bestie) staje do wielkiej bitwy osadzonej w świecie fantasy zwanym Newerth. Nie jest to jednak tylko i wyłącznie krwawa jatka, gdyż o zwycięstwie decyduje zarówno biegłość w posługiwaniu się bronią i skuteczność w uśmiercaniu przeciwników (element gier akcji - tryb TPP), jak i sprawność rozbudowywania swojego zaplecza gospodarczego, tj. wznoszenie i utrzymanie budynków dających dostęp do lepszych broni czy machin wojennych (część strategiczna).

Savage 2 dokładnie tak jak część pierwsza kładzie ogromny nacisk na rozgrywkę zespołową, stawiając tzw. „wolnych strzelców” na z góry przegranej pozycji. Na początku każdego meczu wybieramy dowódców i oficerów obu zespołów, a potem poszczególne osoby otrzymują swoje funkcje np. budowniczego, zwiadowcy, uzdrowiciela czy wojownika (20 jednostek). Następnie wszystko zależy już od zgrania członków obu drużyn. Im jest większe, tym szybciej wybudujemy niezbędne budynki, otrzymamy dostęp do lepszego wyposażenia oraz wynajdziemy większą ilość wynalazków i unowocześnień. Obopólna współpraca na polu boju zaowocuje też zwycięstwami w bitwach, a to przyniesie graczom doświadczenie i rozwój postaci (element cRPG). Należy dodać, że zadaniem szeregowych graczy jest toczenie zaciętych bojów, niszczenie wrogich instalacji oraz obrona własnej bazy, a także kopalni złota i obozów NPC, które są źródłem surowców. Z kolei rolą dowódcy jest dbanie o rozbudowę infrastruktury, dowodzenie w dużych regularnych bitwach i oblężeniach oraz ogólne sprawowanie pieczy nad poczynaniami podkomendnych.

W porównaniu z Savage: The Battle for Newerth ta część oferuje dużo bardziej doskonalszą wizualizację przebiegu gry. Zrezygnowano z usług silnika Silverback, którego rolę przejęła technologia K2 Engine, wykorzystująca wszystkie nowinki graficzne. Poprawiono jakość szczegółów oraz rozdzielczość tekstur modeli. Także animacje wyglądają przyjemniej dla oka. Otoczenia nabrały bardziej realistycznego wyglądu dzięki zastosowaniu dynamicznego oświetlenia i cieniowania, a zmodyfikowany system efektów rzucanych czarów również robi spore wrażenie. Na dodatek gra wykorzystuje technologię fizyczną AGEIA’s PhysX. Opracowano również szereg nowych map na jakich walczymy, nowe klasy i rasy postaci, rozszerzono system czarów, przemodelowano system walki wręcz i dodano do niego liczne kombosy, a także całkowicie przerobiono interfejs użytkownika. Na dodatek autorzy przygotowali drobiazgowy single-playerowy tutorial, który pozwala szybko opanować zasady gry oraz kilka różnych trybów rozgrywki wieloosobowej, m.in.: Conquer (czyli to co widzieliśmy w Savage), Siege, Domination i Melee Arena.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 2 - 64  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 142 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.2 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Savage 2: A Tortured Soul: 12+

Savage 2: A Tortured Soul Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1.5 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista