Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka TV Show King (Wii)

TV Show King Wii

TV Show King to nieskomplikowana gra familijna, będąca tak naprawdę konsolowym teleturniejem. Możemy ją zdobyć jedynie za pośrednictwem WiiWare.

Towarzyskie | quiz | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka TV Show King (Wii)

producent: Gameloft

wydawca: Gameloft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

12maja2008

TV Show King to nieskomplikowana gra familijna, będąca tak naprawdę konsolowym teleturniejem. Za jej powstanie odpowiedzialna jest firma Gameloft, mająca w swoim dorobku głównie produkcje na komórki. Grę możemy zdobyć jedynie za pośrednictwem WiiWare.

Główną zaletą tego tytułu jest fakt, iż nadaje się zarówno do krótkiej zabawy w pojedynkę jak znacznie dłuższej wraz z przyjaciółmi. Chociaż TV Show King nie jest adaptacją żadnego prawdziwego teleturnieju, to jednak widać, że przy pracach nad nią inspiracją byli dobrze znani Milionerzy. Quiz składa się z trzech rund - w pierwszych dwóch maksymalnie czwórka graczy jednocześnie stara się jak najszybciej odpowiedzieć na pytania poprzez wybór jednej z czterech możliwych odpowiedzi. Najszybszy z nich, który wskaże prawidłową odpowiedź otrzymuje 3000$ pozostali w zależności od czasu, w jakim się z tym uporali po około 2500$. Do trzeciej rundy przechodzi dwójka najlepszych uczestników. W niej też odrobinę zmieniają się zasady - wygrywa ten, który najszybciej zaznaczy poprawną odpowiedź na pięć pytań. Dodatkowo między rundami każdy z graczy ma możliwość zdania się na łut szczęścia i zakręcenia kołem, dzięki czemu może na przykład podwoić swoje zyski, odebrać pieniądze koledze lub po prostu zbankrutować. Co zaś tyczy się najważniejszej części, a więc pytań to zostało przygotowanych ich całkiem sporo - 3000 ogólnych plus dedykowane dla danego kraju. Są one bardzo różnorodne od geografii po popkulturę, zarówno łatwe jak i wymagające wytężenia szarych komórek.

Grafika TV Show King jest prosta, ale przy tym czytelna i kolorowa. Warto zauważyć, że zaimplementowano opcję wykorzystania w niej swojego własnego avatara - Mii. Dzięki pilotowi konsoli Wii odpowiedzi zaznaczamy poprzez najechanie na nie kursorem i kliknięcie, natomiast kręcenie kołem to tylko jeden ruch dłonią.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI TV Show King

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Dziś startuje WiiWare w Europie

wiadomość20 maja 2008

Dziś w końcu także europejscy posiadacze konsoli Wii będą mogli cieszyć się dobrodziejstwami przygotowanego dla niej systemu sieciowej dystrybucji - WiiWare. Lista gier dostępnych na starcie różni się od tej jaką mieli mieszkańcy USA i to raczej na naszą korzyść. Chociaż jak się okazuje nie od razu otrzymamy wszystkie osiem tytułów, które wcześniej zapowiadano, lecz tylko sześć z nich.