Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Ninja Gaiden: Dragon Sword (NDS)
OkładkaNinja Gaiden: Dragon Sword (NDS)

Ninja Gaiden: Dragon Sword NDS

Dragon Sword to pierwsza odsłona Ninja Gaiden wyprodukowana z myślą o dwuekranowej konsoli marki Nintendo. Za DS-ową wersję odpowiada oczywiście studio Team Ninja – to samo, które wcześniej dało się poznać ze stworzenia poprzednich odsłon serii.

Akcji | TPP | ninja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ninja Gaiden: Dragon Sword Premiera NDS

25marca2008

producent: Team Ninja wydawca: Koei Tecmo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dragon Sword to pierwsza odsłona Ninja Gaiden wyprodukowana z myślą o dwuekranowej konsoli marki Nintendo. Za DS-ową wersję odpowiada oczywiście studio Team Ninja – to samo, które wcześniej dało się poznać ze stworzenia poprzednich odsłon serii. Ponownie mamy tu do czynienia z typowym przedstawicielem gatunku hack & slash, aczkolwiek tym razem twórcy zaproponowali nam specyficzne sterowanie, przystosowane do możliwości konsolki z dwoma ekranami.

Wszystkie czynności wykonujemy poprzez odpowiednie rysowanie po ekranie stylusem. Główny bohater pobiegnie dokładnie tam, gdzie mu wskażemy, podskoczy, gdy narysujemy linię w górę, oraz użyje miecza i zacznie zadawać ciosy, gdy przekreślimy wybranego oponenta. Jest jeszcze możliwość rzucania charakterystycznych „gwiazdek” (shuriken) – wystarczy zaznaczyć wybrany punkt ciała wrogiej istoty. Pozostałe przyciski konsoli służą do blokowania ataków, wyprowadzanych przez przeciwników.

System sterowania jest bardzo rozbudowany, a w miarę progresu odblokowują się także dodatkowe ruchy i umiejętności. Z czasem można dla przykładu odbijać się od ścian oraz stosować magiczne zaklęcia Ninpo, które pozwalają unicestwić większą ilość oponentów za jednym zamachem. Warto dodać, że by wyprowadzić zaklęcie, należy narysować na ekranie specjalny japoński znaczek, charakterystyczny dla danej specjalnej umiejętności.

Podobnie jak na przykład w Hotel Dusk: Room 215, grając w Dragon Sword należy trzymać konsolę w pozycji pionowej, niczym otwartą książkę. Pozwoliło to twórcom pokazać większy obszar naraz i trochę ułatwiło zabawę. Oprawa graficzna prezentuje najwyższą jakość i pokazuje na co stać DS-a.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ninja Gaiden: Dragon Sword

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Ninja Gaiden: Dragon Sword Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection