Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Tenchu: Dark Secret (NDS)

Tenchu: Dark Secret NDS

Dark Secret to podtytuł kolejnej odsłony cyklu gier, reprezentujących gatunek tzw. skradanek. Fabuła przenosi nas do feudalnej Japonii. Ponownie mamy okazję wcielić się w charakterystyczne dla serii postaci, czyli Rikimaru i Ayame.

Akcji | TPP | skradanki | widok izometryczny | ninja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Tenchu: Dark Secret (NDS)

producent: FromSoftware

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

16sierpnia2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dark Secret to podtytuł kolejnej odsłony cyklu gier, reprezentujących gatunek tzw. skradanek (zadanie gracza polega na cichym, wręcz niezauważalnym skradaniu się i eliminowaniu wrogów wyłącznie z zaskoczenia, przy użyciu odpowiedniej taktyki). Poprzez wydanie tego tytułu, marka Tenchu po raz pierwszy zagościła na konsoli Nintendo DS. Świat gry został przedstawiony w trzech wymiarach, zaś kierowaną postać obserwujemy z widoku TPP.

Fabuła przenosi nas do feudalnej Japonii, zaś akcja omawianego programu ma miejsce pięć lat przed wydarzeniami, które przedstawiono w Tenchu 3 (alias Tenchu: Wrath of Heaven). Ponownie mamy okazję wcielić się w charakterystyczne dla serii postaci, czyli Rikimaru i Ayame. Większość zdarzeń rozgrywa się na głównym ekranie platformy sprzętowej, zaś na dolnym obserwujemy umierających od naszych ciosów przeciwników. W Dark Secret pojawiła się również opcja ninjitsu, charakterystyczna dla tego cyklu.

Użytkownik, wcielający się w jednego z dwojga bohaterów, ma różnorakie możliwości unicestwiania wrogów. Poza standardowym skradaniem się i ogłuszaniem, skręcaniem karku i innymi zabójczymi technikami, zaimplementowano opcje zakładania pułapek (po wielokrotnym użyciu tego sposobu, dostajemy dostęp do pułapki specjalnej), trucia czy topienia nieprzyjaciół, a nawet wysadzania tychże w powietrze. Programiści postanowili również zrezygnować ze starego systemu likwidowania przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Tenchu: Dark Secret

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Tenchu Z w złocie
Tenchu Z w złocie

wiadomość27 maja 2007

Microsoft ogłosił, że przygotowywana wyłącznie z myślą o konsoli Xbox 360 kontynuacja popularnych gier akcji z elementami skradanek, Tenchu Z, osiągnęła status złoty i trafiła do tłoczni. Amerykańscy gracze będą mogli ją nabyć już 12 czerwca. Europejczycy, o czym już wcześniej was informowaliśmy, na swoją wersję będą musieli poczekać nieco ponad dwa tygodnie dłużej.

Tenchu Z, Project Sylpheed i Vampire Rain już niebawem w Europie
Tenchu Z, Project Sylpheed i Vampire Rain już niebawem w Europie

wiadomość11 maja 2007

Microsoft opublikował dzisiaj oświadczenie prasowe, w którym oznajmił, że trzy z wydawanych przez niego tytułów ukażą się na Starym Kontynencie 29 czerwca. Mowa tu grach Tenchu Z, Project Sylpheed oraz Vampire Rain, których to celem będzie zadowolenie europejskich posiadaczy konsoli Xbox 360.