Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Resident Evil: Deadly Silence (NDS)

Resident Evil: Deadly Silence NDS

Przygotowana przez firmę Capcom reedycja pierwszej odsłony cyklu Resident Evil, opracowana z myślą o konsoli Nintendo DS.

Przygodowe | survival horror | zombie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Resident Evil: Deadly Silence (NDS)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

7lutego2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Resident Evil: Deadly Silence jest debiutem słynnego cyklu wirtualnych horrorów, zapoczątkowanego w 1996, na kieszonkowej platformie Nintendo DS. Niniejszy produkt stanowi odświeżoną wersję inauguracyjnej części sagi. „Jedynkę” pierwotnie udostępniono użytkownikom PC, Sony PlayStation i Sega Saturn, a zatem moc mobilnej konsoli pozwoliła na dokładne odtworzenie wyglądu zabawy i dodanie do niej szeregu nowych elementów.

Rozgrywkę rozpoczynamy więc w tajemniczej posiadłości, znajdującej się w upiornym Raccoon City. Przejmujemy kontrolę nad twardym Chrisem Redfieldem lub nieco delikatniejszą Jill Valentine i przeprowadzamy eksplorację kolejnych pomieszczeń domostwa, wypełnionego rozmaitymi straszliwymi kreaturami. Te ostatnie należy oczywiście szybko anihilować przy użyciu jednego z dostępnych rodzajów broni, ponieważ każdy oponent zawsze czyha na życie głównych bohaterów.

Jeśli chodzi o nowości, to przede wszystkim oglądamy specjalny tryb walki nożem – bieg wydarzeń obserwujemy wtedy z perspektywy pierwszej osoby, aby dzięki krótkiemu ostrzu eliminować zombie i innych przerażających wrogów. Ponadto wprowadzone zostały nigdzie nie demonstrowane wcześniej zagadki logiczne i przeróżne motywy o charakterze mini-gier (np. reanimacja z wykorzystaniem mikrofonu, podłączonego do konsoli).

Naturalnie Resident Evil: Deadly Silence robi odpowiedni użytek z obu ekranów Nintendo DS. Górny wyświetlacz pokazuje mapę oraz rozmaite parametry postaci (energia życiowa, posiadana broń etc.), natomiast dolny panel prezentuje rzecz jasna trójwymiarowe środowisko w konwencji horroru. Warto zauważyć, że w trakcie mordowania przeciwników widok nierzadko zasłaniają wirtualne plamy krwi, które usuwamy z ekranu dotykowego za pomocą pociągnięć rysika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Resident Evil: Deadly Silence

Klasyfikacja PEGI Resident Evil: Deadly Silence

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Resident Evil: Deadly Silence - recenzja gry
Resident Evil: Deadly Silence - recenzja gry

Recenzja 31 marca 2006, 11:36

Przemieszczając się z pomieszczenia do pomieszczenia spotykamy kolejnych zombie, których wyrzynamy bez skrupułów. O ile ślamazary są w zasadzie niegroźne, to z krwiożerczymi psami i rozskrzeczanymi wronami mogą być spore kłopoty. Co gorsza, zmutowane czworonogi pojawiają się zupełnie znienacka. Koniecznie musimy je szybko karmić ołowiem. Nie polubiłem również węży, wstrętne gady dają nam się we znaki zaraz po tym, jak wyjdziemy z budynku. Od czasu do czasu powalczymy z innym, silniejszym potworem – z bossem. W Rebirth Mode tryb walki często przestawi się na widziany z pierwszej perspektywy. Spotyka nas to zupełnie nieoczekiwanie, więc powinniśmy mieć patyczek cały czas pod ręką. W trakcie takiej potyczki poczwary możemy chlastać tylko i wyłącznie nożem. Zostało to rozwiązane wzorowo i nie wystarczy bezmyślnie rysować stylusem po ekranie, gdyż wróg skutecznie wybije nam z głowy takie działanie. Trzeba zadawać ciosy szybko i na różne sposoby.