Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Touch the Dead (NDS)
OkładkaTouch the Dead (NDS)

Dead'n'Furious NDS

Touch the Dead

Touch the Dead to pozycja z gatunku FPS, przygotowana na dwuekranową kieszonkową konsolę ze stajni Nintendo. Użytkownik wciela się w postać Roba Steinera, więźnia o numerze 1809, który w pewnym momencie orientuje się, iż pozostał jedynym człowiekiem w całym zakładzie karnym.

Akcji | FPP | zombie | FPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead'n'Furious Premiera NDS

15maja2007

producent: Dream On Studio wydawca: Square-Enix / Eidos Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Touch the Dead to pozycja z gatunku FPS, przygotowana na dwuekranową kieszonkową konsolę ze stajni Nintendo. Według developerów, NDS posiada doskonałe rozwiązania techniczne (panel dotykowy czy Wi-Fi), szczególnie uwidaczniające największe atuty szybkiej i przepełnionej akcją gry.

Użytkownik wciela się w postać Roba Steinera, więźnia o numerze 1809, który w pewnym momencie orientuje się, iż pozostał ostatnim człowiekiem w całym zakładzie karnym. Reszta osób, zarówno strażnicy, jak i skazańcy, w niewyjaśnionych okolicznościach zamieniła się w zombie. Jedyną możliwość przeżycia stanowi znalezienie wyjścia z celi śmierci. Zadanie nie byłoby trudne, gdyby nie pałętające się wszędzie żywe trupy, mające tylko jeden cel – zabić!

Stając twarzą w twarz z głodnymi umarlakami, gracz wykorzystuje szeroki wachlarz broni, w skład którego wchodzi m.in. łom, pistolet czy karabin maszynowy. Stan posiadanego arsenału oraz wskaźnik życia wyświetlany jest na górnym ekranie konsoli. Natomiast panel dolny przede wszystkim ukazuje widok akcji oraz ilość posiadanej amunicji do aktualnie używanej pukawki.

Dla mniej wprawionych zawodników zaimplementowano tryb multiplayer, wykorzystujący połączenie poprzez Wi-Fi. Opcja ta pozwala dwóm użytkownikom wspólnie stanąć w szranki z niezliczonym zastępem zombie. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia całą rozgrywkę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Dead'n'Furious

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.