Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 października 2007, 13:50

autor: Metatron

Zapowiedziano animowany film na podstawie serii Resident Evil

Tym, którzy wciąż wierzą, że z wydarzeń przedstawionych w serii Resident Evil można zrobić ciekawy film, pozostaje mieć nadzieję, iż właśnie zapowiedziana, wykonana w technice komputerowej animacji produkcja Biohazard: Degeneration spełni ich oczekiwania.

Wraz z Resident Evil: Extinction dobiegła końca filmowa trylogia bazująca na popularnej serii survival horrorów od Capcom. Pomimo tego, że twórcy filmów z Millą Jovovich w roli głównej nie mogą narzekać na słabą frekwencję w kinach, gracze nie podzielają ich entuzjazmu, krytykując adaptację za to, że zbyt bardzo odeszła od oryginału. Tym, którzy wciąż wierzą, że z wydarzeń przedstawionych w serii można zrobić ciekawy film, pozostaje mieć nadzieję, iż właśnie zapowiedziana, wykonana w technice komputerowej animacji produkcja Biohazard: Degeneration spełni ich oczekiwania.

Na temat filmu nie wiemy obecnie nic ponad to, że jest tworzony przez Sony Pictures Entertainment w ścisłej współpracy z Capcomem. Według zapowiedzi możemy spodziewać się „rewolucyjnych efektów specjalnych i całkowicie nowej historii”.

Nie zdradzono również daty premiery, choć krążą pogłoski, że planowana jest na przyszły rok. Dotyczy to jednak japońskiej wersji. Nie wspomniano nic o planach wydania filmu poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni, można jednak podejrzewać, że prędzej czy później trafi on na inne terytoria.