Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 października 2007, 13:50

autor: Metatron

Zapowiedziano animowany film na podstawie serii Resident Evil

Tym, którzy wciąż wierzą, że z wydarzeń przedstawionych w serii Resident Evil można zrobić ciekawy film, pozostaje mieć nadzieję, iż właśnie zapowiedziana, wykonana w technice komputerowej animacji produkcja Biohazard: Degeneration spełni ich oczekiwania.

Wraz z Resident Evil: Extinction dobiegła końca filmowa trylogia bazująca na popularnej serii survival horrorów od Capcom. Pomimo tego, że twórcy filmów z Millą Jovovich w roli głównej nie mogą narzekać na słabą frekwencję w kinach, gracze nie podzielają ich entuzjazmu, krytykując adaptację za to, że zbyt bardzo odeszła od oryginału. Tym, którzy wciąż wierzą, że z wydarzeń przedstawionych w serii można zrobić ciekawy film, pozostaje mieć nadzieję, iż właśnie zapowiedziana, wykonana w technice komputerowej animacji produkcja Biohazard: Degeneration spełni ich oczekiwania.

Na temat filmu nie wiemy obecnie nic ponad to, że jest tworzony przez Sony Pictures Entertainment w ścisłej współpracy z Capcomem. Według zapowiedzi możemy spodziewać się „rewolucyjnych efektów specjalnych i całkowicie nowej historii”.

Nie zdradzono również daty premiery, choć krążą pogłoski, że planowana jest na przyszły rok. Dotyczy to jednak japońskiej wersji. Nie wspomniano nic o planach wydania filmu poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni, można jednak podejrzewać, że prędzej czy później trafi on na inne terytoria.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.