Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS2
Okładka Resident Evil: Outbreak - File #2 (PS2)

Resident Evil: Outbreak - File #2 PS2

Druga odsłona ciepło przyjętego spin-offa serii Resident Evil, opracowana przez firmę Capcom.

Przygodowe | TPP | survival horror | zombie | rail shooter | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Resident Evil: Outbreak - File #2 (PS2)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

26kwietnia2005

26sierpnia2005

pudełko PL

Resident Evil: Outbreak - File #2 kontynuuje niezwykle dramatyczną historię, poruszoną w pierwszej części tego dosyć charakterystycznego odłamu serii Resident Evil. W serii Outbreak równie ważne są nasze umiejętności, jak i możliwości współtowarzyszy, kroczących u naszego boku. Pomocnikami są z kolei ludzie z całego świata, ponieważ pozycja ta została przygotowana głównie pod zabawę w sieci. Resident Evil: Outbreak - File #2 powstał w wewnętrznych studiach firmy Capcom, znanej z takich gier, jak seria Devil May Cry, Viewtiful Joe, czy Shadow of Rome.

Historię, zawartą w Resident Evil: Outbreak - File #2, można uznać za klasyczną dla tej serii gier. W mieście Raccoon City dochodzi do straszliwego wydarzenia, w wyniku którego mieszkańcy tej zapuszczonej mieściny zostają zainfekowani wirusem zamieniającym ich w krwiożercze zombie. W całym tym cyrku spotyka się osiem całkowicie niezwiązanych ze sobą osób, mających odmienne zainteresowania, jak i umiejętności. By przetrwać będą musieli współpracować. Jeżeli do tego nie dojdzie, zginą w szponach setek zombiaków lub zostaną rozerwani przez pociski mające unicestwić Raccoon City i panującą w mieście zarazę. Resident Evil: Outbreak - File #2 kontynuuje wątek rozpoczęty jeszcze za czasów pierwszej części i umożliwia nam kierowanie tymi samymi postaciami w całkowicie odmiennych warunkach. Do naszych zadań należy m.in. przedarcie się przez zoo pełne zainfekowanych zwierząt, na czele z olbrzymim, dosłownie sypiącym się słoniem, który taranuje wszystko w zasięgu wzroku. W grze prócz zwierząt napotykamy wielu innych przeciwników i zwiedzamy kilka innych naprawdę klimatycznych miejsc (jak brudne i doprawdy śmierdzące okolice Raccoon Zoo).

Tryb zabawy w sieci pozwala nam na tworzenie czteroosobowych grup, w których każda z postaci powinna być odpowiedzialna za konkretny element zabawy, np. leczenie, walka w zwarciu itp. Kluczem do sukcesu jest umiejętne korzystanie ze wszelkich pomocy i kooperacja na najwyższym poziomie. Dla graczy nie podpiętych do sieci przygotowano tryb offline, w którym żywych uczestników zastępują postaci, sterowane przez konsolę. Ciekawym rozwiązaniem jest losowe rozmieszczenie przeciwników, co powoduje, że każda na nowo rozpoczynana rozgrywka nie jest identyczna. W pochłoniętym przez chaos Raccoon City spotykamy ponadto kilkanaście pozytywnie nastawionych, niegrywalnych postaci służących nam pomocą o każdej porze dnia i nocy. Dla wytrwałych czekają dodatkowi bohaterowie, piękne rysunki i unikalne przedmioty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 5.93 / 10 na podstawie 250 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 10 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Resident Evil: Outbreak - File #2

Klasyfikacja PEGI Resident Evil: Outbreak - File #2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Resident Evil: Outbreak - File #2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci, Network Adaptor

Resident Evil: Outbreak - File #2 - recenzja gry

Recenzja 20 września 2005, 12:02

Grafika albo nie uległa zmianie wcale, albo też ja tej poprawy nie widzę, choć nadal mamy przed oczami bardzo atrakcyjny wizualnie i dźwiękowo tytuł. Oczywiście, jak na możliwości PlayStation 2, można oprawę ocenić na szkolne cztery z plusem. Postacie są ładne, przy tym dobrze animowane. Poziomy szczegółowe, towarzyszy im świetna gra świateł i cieni. Już od dawna przyzwyczailiśmy się, że wnętrza pomieszczeń w grach z serii RE wręcz ociekają detalami i wyglądają niezmiernie klimatycznie. Do zalet tytułu trzeba zliczyć znacznie skrócone loadingi względem zwykłego Outbreaka. Jeśli ktoś ma życzenie, może je całkowicie wyeliminować. Wystarczy użyć do tego celu twardego dysku. Jednak nawet bez niego, jest zdecydowanie lepiej. Długi czas ładowania poziomów i beznadziejna AI były właśnie głównymi wadami pierwszej odsłony. Dobrze więc, że choć jedną z nich udało się niemal całkowicie wyeliminować. Byłbym zapomniał, w oprawie ponownie można bez trudu wychwycić znaczne niedociągnięcia. Najbardziej rzuca się w oczy przenikanie obiektów. Co jak co, lecz tacy profesjonaliści jak Capcom, nie powinni sobie pozwolić na tego rodzaju wpadki. Czasami nawet nasza postać stanie się zjawą i przeniknie przez nachodzącego na nią zombiaka.