Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS2
Okładka Resident Evil: Outbreak - File #2 (PS2)
OkładkaResident Evil: Outbreak - File #2 (PS2)

Resident Evil: Outbreak - File #2 PS2

Druga odsłona ciepło przyjętego spin-offa serii Resident Evil, opracowana przez firmę Capcom.

Przygodowe | TPP | survival horror | zombie | rail shooter | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Resident Evil: Outbreak - File #2 Premiera PS2

26kwietnia2005

pudełko PL

26sierpnia2005

producent: Capcom wydawca: Capcom wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Resident Evil: Outbreak - File #2

God of War (2005)

Monster Hunter

Silent Hill 4: The Room

Resident Evil: Outbreak - File #2 kontynuuje niezwykle dramatyczną historię, poruszoną w pierwszej części tego dosyć charakterystycznego odłamu serii Resident Evil. W serii Outbreak równie ważne są nasze umiejętności, jak i możliwości współtowarzyszy, kroczących u naszego boku. Pomocnikami są z kolei ludzie z całego świata, ponieważ pozycja ta została przygotowana głównie pod zabawę w sieci. Resident Evil: Outbreak - File #2 powstał w wewnętrznych studiach firmy Capcom, znanej z takich gier, jak seria Devil May Cry, Viewtiful Joe, czy Shadow of Rome.

Historię, zawartą w Resident Evil: Outbreak - File #2, można uznać za klasyczną dla tej serii gier. W mieście Raccoon City dochodzi do straszliwego wydarzenia, w wyniku którego mieszkańcy tej zapuszczonej mieściny zostają zainfekowani wirusem zamieniającym ich w krwiożercze zombie. W całym tym cyrku spotyka się osiem całkowicie niezwiązanych ze sobą osób, mających odmienne zainteresowania, jak i umiejętności. By przetrwać będą musieli współpracować. Jeżeli do tego nie dojdzie, zginą w szponach setek zombiaków lub zostaną rozerwani przez pociski mające unicestwić Raccoon City i panującą w mieście zarazę. Resident Evil: Outbreak - File #2 kontynuuje wątek rozpoczęty jeszcze za czasów pierwszej części i umożliwia nam kierowanie tymi samymi postaciami w całkowicie odmiennych warunkach. Do naszych zadań należy m.in. przedarcie się przez zoo pełne zainfekowanych zwierząt, na czele z olbrzymim, dosłownie sypiącym się słoniem, który taranuje wszystko w zasięgu wzroku. W grze prócz zwierząt napotykamy wielu innych przeciwników i zwiedzamy kilka innych naprawdę klimatycznych miejsc (jak brudne i doprawdy śmierdzące okolice Raccoon Zoo).

Tryb zabawy w sieci pozwala nam na tworzenie czteroosobowych grup, w których każda z postaci powinna być odpowiedzialna za konkretny element zabawy, np. leczenie, walka w zwarciu itp. Kluczem do sukcesu jest umiejętne korzystanie ze wszelkich pomocy i kooperacja na najwyższym poziomie. Dla graczy nie podpiętych do sieci przygotowano tryb offline, w którym żywych uczestników zastępują postaci, sterowane przez konsolę. Ciekawym rozwiązaniem jest losowe rozmieszczenie przeciwników, co powoduje, że każda na nowo rozpoczynana rozgrywka nie jest identyczna. W pochłoniętym przez chaos Raccoon City spotykamy ponadto kilkanaście pozytywnie nastawionych, niegrywalnych postaci służących nam pomocą o każdej porze dnia i nocy. Dla wytrwałych czekają dodatkowi bohaterowie, piękne rysunki i unikalne przedmioty.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 260 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Resident Evil: Outbreak - File #2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Resident Evil: Outbreak - File #2 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Network Adaptor