Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Monster Hunter (PS2)
OkładkaMonster Hunter (PS2)

Monster Hunter PS2

Krwiożercze dinozaury i wcale nie tacy bezbronni jaskiniowcy - w takie tajemnicze obszary wprowadza nas "Monster Hunter". Tylko od naszej przebiegłości oraz sprytu zależeć będzie jak długo przetrwamy w tym dzikim środowisku.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | elementy RPG | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster Hunter Premiera PS2

21września2004

pudełko PL

31maja2005

producent: Capcom wydawca: Capcom wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Monster Hunter

God of War (2005)

Ico

Shadow of the Colossus (2005)

W grze pod tytułem „Monster Hunter” gracz przenosi się w zamierzchłą epokę, kiedy to na naszej planecie wędrowały mamuty, krwiożercze dinozaury i inne nie do końca zbadane bestie. Obok tych niewinnych istotek egzystują sobie... ludzie pierwotni, czyli typowi jaskiniowcy, o których większość z nas uczyła się na lekcjach historii. Tutaj jednak nastąpiła niezwykle silna korelacja pomiędzy ludem dzikim, a nie mniej dzikimi stworzeniami. Zadanie gracza sprowadza się do jednego wspólnego mianownika, czyli jak najdłuższego przetrwania w tym nieprzyjaznym środowisku. A warunkiem tego jest nieustanna walka i zdobywanie pożywienia. Zatem uzbrojony w prymitywne narzędzia ofensywne gracz wyrusza na niebezpieczne łowy.

Ubite zwierzę można spożytkować na wiele sposób - głównie jako dostarczyciela pożywienia. Ale to nie wszystkie możliwości. Skórę gada gracz wykorzysta jako przyodzienie, zaś z kości stworzy śmiercionośną broń. Aby móc rozpocząć przygodę, należy najpierw wykreować swoją indywidualną postać. W grze zawarto szereg różnorodnych misji, takich jak np.: obrona wioski przed atakiem zwierząt, poszukiwanie tajemniczych artefaktów, czy też standardowe polowania z nagonką na grubego zwierza. W „Monster Hunter” napotkamy również krwiożercze rośliny (zwykle wiecznie głodne), które naprawdę są niebezpieczne, bo potrafią skonsumować nierozważnego jaskiniowca – wszak przetrwanie w tym świecie liczy się najbardziej.

Gra posiada mocno rozbudowany tryb online. Dzięki zestawu Network Adaptor można bawić się bez ograniczeń regionalnych do czterech graczy jednocześnie.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 159 głosów czytelników.

Monster Hunter cena w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI Monster Hunter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Monster Hunter Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor