Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Monster Hunter (PS2)

Monster Hunter PS2

Krwiożercze dinozaury i wcale nie tacy bezbronni jaskiniowcy - w takie tajemnicze obszary wprowadza nas "Monster Hunter". Tylko od naszej przebiegłości oraz sprytu zależeć będzie jak długo przetrwamy w tym dzikim środowisku.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | elementy RPG | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Monster Hunter (PS2)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

21września2004

31maja2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

W grze pod tytułem „Monster Hunter” gracz przenosi się w zamierzchłą epokę, kiedy to na naszej planecie wędrowały mamuty, krwiożercze dinozaury i inne nie do końca zbadane bestie. Obok tych niewinnych istotek egzystują sobie... ludzie pierwotni, czyli typowi jaskiniowcy, o których większość z nas uczyła się na lekcjach historii. Tutaj jednak nastąpiła niezwykle silna korelacja pomiędzy ludem dzikim, a nie mniej dzikimi stworzeniami. Zadanie gracza sprowadza się do jednego wspólnego mianownika, czyli jak najdłuższego przetrwania w tym nieprzyjaznym środowisku. A warunkiem tego jest nieustanna walka i zdobywanie pożywienia. Zatem uzbrojony w prymitywne narzędzia ofensywne gracz wyrusza na niebezpieczne łowy.

Ubite zwierzę można spożytkować na wiele sposób - głównie jako dostarczyciela pożywienia. Ale to nie wszystkie możliwości. Skórę gada gracz wykorzysta jako przyodzienie, zaś z kości stworzy śmiercionośną broń. Aby móc rozpocząć przygodę, należy najpierw wykreować swoją indywidualną postać. W grze zawarto szereg różnorodnych misji, takich jak np.: obrona wioski przed atakiem zwierząt, poszukiwanie tajemniczych artefaktów, czy też standardowe polowania z nagonką na grubego zwierza. W „Monster Hunter” napotkamy również krwiożercze rośliny (zwykle wiecznie głodne), które naprawdę są niebezpieczne, bo potrafią skonsumować nierozważnego jaskiniowca – wszak przetrwanie w tym świecie liczy się najbardziej.

Gra posiada mocno rozbudowany tryb online. Dzięki zestawu Network Adaptor można bawić się bez ograniczeń regionalnych do czterech graczy jednocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 159 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI Monster Hunter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Monster Hunter

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
Monster Hunter - recenzja gry
Monster Hunter - recenzja gry

Recenzja 11 sierpnia 2005, 09:44

Misji jest 38 i pogrupowane są według poziomów trudności. Najłatwiejsze oznaczone są jedną gwiazdką i mają charakter treningowy, pozwalając zapoznać się z założeniami gry i interfejsem. Każda kolejna gwiazdka (maksymalnie jest pięć) powoduje wzrost stopnia skomplikowania zadania, agresji i siły zwierząt oraz wymagań co do rozwoju twojego bohatera. Podczas wyboru misji u Kokoto zapoznajesz się z jej założeniami: celem, nagrodą za realizację, kaucją za niewykonanie, czasem trwania, obszarem penetracji i innymi, równie przydatnymi informacjami. Na początku zabawy masz oczywiście dostęp tylko do najłatwiejszych zleceń, bowiem jesteś niedoświadczony, słabo uzbrojony, marnie opancerzony i wyekwipowany, no i nie znasz wielu przydatnych przepisów. Po prostu nie dałbyś rady. Jeśli łapiesz się za nowe, nie wykonywane wcześniej zadanie, możesz liczyć na pomoc Naczelnika Wioski. Kokoto dokładnie wyjaśnia ci, jakie czynności masz wykonać i jak się zachować, by np. zebrać owoce roślin, zdobyć i upiec mięsiwo, przyrządzić mikstury, łowić ryby, pokonać określony gatunek drapieżnika itd. Misje treningowe nie przynoszą dużego dochodu, ale przynajmniej poznajesz okolicę i zdobywasz bezcenne doświadczenie.