Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWiiGCN
Okładka Resident Evil Archives: Resident Evil Zero (Wii)

Resident Evil Archives: Resident Evil Zero

Resident Evil Zero

Poboczna odsłona kultowej serii survival horrorów firmy Capcom.

Przygodowe | TPP | survival horror | zombie | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Resident Evil Archives: Resident Evil Zero (Wii)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

12lis2002

GCN

10lip2008

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Akcja opisywanej gry osadzona została przed wydarzeniami opowiedzianymi w pierwszej części Resident Evil . Oddział specjalny o kryptonimie S.T.A.R.S. wysłany zostaje do Raccoon City w celu potwierdzenia informacji o obecności dziwnych stworów panoszących się po ulicach miasteczka. Sympatyków serii zainteresuje z pewnością fakt, iż w RE0 przedstawione zostały losy ekipy Bravo. Co ciekawe, drużyna ta nigdy nie dotarła na miejsce. Śmigłowiec, którym podróżowali członkowie S.T.A.R.S. rozbił się bowiem w okolicznym lesie. Jedną z dwóch głównych postaci opisywanej produkcji jest znana z pierwszej części Resident Evil Rebecca Chambers. Drugim grywalnym herosem jest Billy Coen. Dwoje głównych bohaterów trafia do opanowanego przez zombiaki pociągu. W ramach ciekawostki warto dodać, iż w trakcie zabawy gracz poznaje wiele szczegółów odnośnie znanej miłośnikom serii korporacji Umbrella oraz samego wirusa odpowiedzialnego za przerażające mutacje.

Właściwa gra różni się nieco od pozostałych reprezentantów kultowej sagi. Resident Evil 0 w znacznym stopniu opiera się na współpracy pomiędzy wspomnianymi wcześniej postaciami. Pomimo tego, iż w danej chwili sterujemy tylko jednym bohaterem, to w każdej chwili możemy go zmienić. Element ten ma kluczowy wpływ na przebieg rozgrywki. Każda z postaci ma bowiem mocne i słabe strony. Cała zabawa polega na tym, aby odpowiednio je wykorzystać. Przykładowo, Billy jest znacznie silniejszy, przez co przydaje się w trakcie walk czy przy podnoszeniu lub przesuwaniu cięższych przedmiotów. Autorzy gry zadbali również o odpowiedni poziom interakcji pomiędzy samymi postaciami. Rebecca i Billy mogą wymieniać się przedmiotami. Istnieje również możliwość wydawania prostych rozkazów, np. pozostania na chwilę w ściśle określonym miejscu. Współpraca w drużynie jest również niezbędna do zaliczenia niektórych zagadek. One same nie są jednak zbyt skomplikowane. Pod tym względem gra prezentuje zbliżony poziom do swoich poprzedników. Na uwagę zasługuje również możliwość dowolnego upuszczania przedmiotów w wybranych przez siebie miejscach. W poprzednich grach z serii obiekty mogły być jedynie składowane w specyficznych skrzyniach.

Oprawa audiowizualna gry prezentuje bardzo wysoki poziom. Opisywany tytuł wygląda podobnie do remake’u pierwszej części Resident Evil . Na uwagę zasługują zarówno modele głównych postaci, jak i wyjątkowo ładnie zrealizowane otoczenie. Całości dopełniają liczne scenki przerywnikowe (pełnoprawne lub stworzone na silniku gry).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 424 głosów czytelników.

Gry podobne do Resident Evil Archives: Resident Evil Zero

Klasyfikacja PEGI Resident Evil Archives: Resident Evil Zero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Resident Evil Zero

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Resident Evil Zero HD Remaster ukaże się w przyszłym roku
Resident Evil Zero HD Remaster ukaże się w przyszłym roku

wiadomość26 maja 2015

Firma Capcom zapowiedziała grę Resident Evil Zero HD Remaster, czyli odświeżoną wersję produkcji z 2002 roku. Tytuł ukaże się w przyszłym roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC.

Resident Evil – od A do Z
Resident Evil – od A do Z

wiadomość19 marca 2012

Na bieżący rok zaplanowano aż trzy premiery gier należących do marki Resident Evil. Z tej okazji postanowiliśmy przedstawić Wam jej genezę, wyjaśnić dlaczego znacznie przyczyniła się do rozwoju gier wideo, a także zaprezentować szereg ciekawostek i z nią związanych.

Premiery gier w Polsce (18-22 stycznia)
Premiery gier w Polsce (18-22 stycznia)

wiadomość25 stycznia 2010

Miniony tydzień przyniósł kilka ciekawych tytułów, na które gracze od dawna ostrzyli sobie zęby. Do polskich sklepów trafiły m.in. Bayonetta, WET i Dark Void. Ofertę reedycji zasiliły natomiast cztery gry z serii Pomarańczowa Kolekcja Klasyki.

Wieści ze świata (Team Fortress 2, DJ Hero, Champions Online) 30/10/09
Wieści ze świata (Team Fortress 2, DJ Hero, Champions Online) 30/10/09

wiadomość30 października 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Team Fortress 2, darmowe Unity Indie, data premiery konwersji Resident Evil 0, pierwsze DLC do DJ Hero, finanse Capcom i Square Enix i inne. Zapraszamy do lektury.

Rusza produkcja filmu Resident Evil: Afterlife
Rusza produkcja filmu Resident Evil: Afterlife

wiadomość1 października 2009

Firmy Screen Gems i Constantin Film ogłosiły, że rozpoczęto produkcję filmu Resident Evil: Afterlife, który jest już czwartą częścią kinowej sagi. Zdjęcia zostaną zrealizowane między innymi w Toronto (Kanada), a w rolę głównej bohaterki, czyli Alice, wcieli się ponownie Milla Jovovich. Oprócz niej na ekran powrócą Ali Larter (jako Claire Redfield) oraz Spencer Locke (w roli K-Marta).

GCN
Wii