Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2009, 14:50

autor: Jiker

Wieści ze świata (Team Fortress 2, DJ Hero, Champions Online) 30/10/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Team Fortress 2, darmowe Unity Indie, data premiery konwersji Resident Evil 0, pierwsze DLC do DJ Hero, finanse Capcom i Square Enix i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Team Fortress 2, darmowe Unity Indie, data premiery konwersji Resident Evil 0, pierwsze DLC do DJ Hero, finanse Capcom i Square Enix i inne. Zapraszamy do lektury.

CryEngine 3

Do grona firm mających dostęp do silnika CryEngine 3 dołączył właśnie OnNet, wydawca Shot Online – gry MMO traktującej o golfie. Na bazie dzieła niemieckiego studia Crytek (producent marki Crysis) powstanie kolejna sieciowa pozycja o uderzaniu małej piłeczki, zatytułowana Project TGO. Będzie to darmowa produkcja, działająca w oparciu o system mikrotransakcji.

Team Fortress 2

Z okazji święta Halloween, firma Valve udostępniła kolejną aktualizację dla pecetowego Team Fotress 2 – tzw. Terrifying Team Fortress Haunted Hallowe'en Special. Oprócz szeregu poprawek, wprowadza ona do gry nową mapę (do trybu King of the Hill), dyniowe bomby i pięć nowych Osiągnięć. Update zostanie pobrany w chwili ponownego uruchomienia gry.

Unity

Unity Indie – ograniczona edycja znanej platformy wspomagającej produkcję gier na przeglądarki, PC, Maca, Wii i iPhone’a – została udostępniona za darmo, poinformowała firma Unity Technologies (168-megabajtowy plik znajdziecie na oficjalnej stronie projektu). Do tej pory za dostęp do niej trzeba było zapłacić 199 dolarów. Przypominamy, że profesjonalna edycja platformy kosztuje 1499 dolarów.

Resident Evil 0

Resident Evil 0, survival horror od firmy Capcom wydany oryginalnie na Nintendo GameCube, trafi już niedługo na Wii. Konwersja, wzbogacona o obsługę Wiimote’a i Nunchuka, zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych 1 grudnia. Europejczycy muszą poczekać na własną wersję do 22 stycznia przyszłego roku.

Wieści ze świata (Team Fortress 2, DJ Hero, Champions Online) 30/10/09 - ilustracja #1

DJ Hero

Przedstawiciele FreeStyleGames, producenta gry muzyczno-rytmicznej DJ Hero, poinformowali, że do oferty Xbox Live (480 punktów MS), PlayStation Network (5,99 dolara) i WiiWare (300 punktów Wii za każdą piosenkę) trafił pierwszy dedykowany dodatek DLC. W skład paczki wchodzą następujące utwory: miksy All of Me 50 Centa (feat. Mary J. Blige) z Radio Ga Ga Queen oraz Dare Gorillaz z Can't Truss It autorstwa Public Enemy. 24 listopada do sprzedaży trafi z kolei drugi dodatek z remiksami Davida Geutty: Sexy Bitch, On The Dance Floor i When Love Takes Over. Jego cena została ustalona na poziomie 7,99 dolara (640 punktów MS, 3 dolary za każdy utwór na Wii).

Capcom

Capcom w pierwszej połowie 2010 roku fiskalnego odnotowało 58% wzrost zysków – w okresie od kwietnia do końca września osiągnęły one poziom 32 milionów dolarów. Natomiast przychód został zamknięty w kwocie 425 milionów dolarów. Najwięcej japońska firma zyskała na sprzedaży gier Monster Hunter Tri, Monster Hunter Freedom Unite oraz Resident Evil 5.

Marvel: Ultimate Alliance 2

Użytkownicy Xboksa 360 i PlayStation 3 już niebawem otrzymają możliwość zakupu pierwszych dodatków do action RPG Marvel: Ultimate Alliance 2. W skład pierwszego, kosztującego 9,99 dolarów lub 800 punktów MS, wejdzie pięciu bohaterów, przedmioty specjalne i nowe misje. Jego europejska premiera odbędzie się 5 listopada (X360) i 12 listopada (PS3). W tym samym czasie do oferty Xbox Live i PlayStation Network trafi grywalny Juggernaut, kolejna dodatkowa postać. Za możliwość wcielenia się w potężnego wojownika zapłacimy 1,99 dolara lub 160 punktów MS.

Square Enix

Dochód japońskiego koncernu Square Enix w pierwszej połowie 2010 roku fiskalnego wyniósł tylko 28 milionów dolarów (o 65% mniej niż zakładano). Z tego też powodu analitycy firmyzdecydowali się na weryfikację przewidywań co do zysków za cały 2010 rok fiskalny. Straty poniesione w związku z inwestycją w brytyjski Eidos i wzrostem wydatków spowodowały, że został on obniżony o 55 milionów dolarów (do 110 milionów dolarów).

Champions Online

Firmy Atari oraz Cryptic poinformowały, że osoby grające w grę MMO Champions Online stworzyły już milion postaci. Przypominamy, że produkcja zadebiutowała na światowym rynku 1 września bieżącego roku.

Wieści ze świata (Team Fortress 2, DJ Hero, Champions Online) 30/10/09 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Epic Mickey

Gran Turismo 5

Dementium II

Borderlands

Star Trek Online

TouchMaster 3

Sled Shred

Blue Toad Murder Files

PT Boats: Knights of the Sea

Star Wars Battlefront: Elite Squadron

MLB '09: The Show

Disney Fairies: Tinker Bell and the Lost Treasure

Pro Evolution Soccer 2010

Alarm for Cobra 11: Highway Nights X360

Alarm for Cobra 11: Highway Nights PC

Alarm for Cobra 11: Highway Nights DS

Murder, She Wrote

Runaway: A Twist of Fate

Dragon Age: Początek PS3

Dragon Age: Początek X360

Puzzlegeddon

Fret Nice X360

Fret Nice PS3

Alganon

Puzzlegeddon X360

Puzzlegeddon PS3

Red Dead Redemption

Empire of Sports

Pearl Harbor Trilogy: Red Sun Rising

Need for Speed: Nitro

Metro 2033: The Last Refuge

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Pro Evolution Soccer 2010 Gramy!

Gramy w Dragon Age - zaczynamy przygodę Gramy!

Assassin's Creed II - Lineage #1 - wersja PL

BioShock 2 - Capture The Sister

Borderlands

Grand Theft Auto IV: The Ballad of Gay Tony

Torchlight

Gramy w DJ Hero Gramy!

Gramy w The Ballad of Gay Tony Gramy!

Avatar: The Game - Z dziennika dewelopera

Battlefield: Bad Company 2

Fairytale Fights

Fort Zombie

MotoGP 09/10

gry