Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Alganon (PC)
OkładkaAlganon (PC)

Alganon PC

Alganon (znany wcześniej jako Crusade) jest utrzymaną w klimatach fantasy grą MMO (Massively Multiplayer Online Game) RPG. Świat programu rozdarty jest konfliktem między dwiema potężnymi organizacjami - oddanym porządkowi i dyscyplinie Aserothem, a dążącym do chaosu Kujixem.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | PvP | PvE | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alganon Premiera PC

premiera światowa

1grudnia2009

Gra przestała działać

13listopada2017

producent: Quest Online, Inc. wydawca: Quest Online, Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Alganon (projekt znany wcześniej pod nazwą Crusade)jest utrzymaną w klimatach fantasy grą MMO (Massively Multiplayer Online Game) RPG. Świat programu rozdarty jest konfliktem między dwiema potężnymi organizacjami - oddanym porządkowi i dyscyplinie Aserothem, a dążącym do chaosu Kujixem. Po ziemi wciąż stąpają bogowie, gromadząc swoich wyznawców i organizując potężne krucjaty przeciwko swoim adwersarzom.

Bohaterowie należą do jednej z sześciu ras. Od początku gry zostają automatycznie przypisani do swojej rodziny. Jej członkowie wzajemnie się wspierają i chronią. Poza tym w Alganon występują walczące o wpływy, niezależne od rodziny gildie.

Świat gry posiada bogatą historię. Wiele z miejsc, ruin, czy lasów ma własną legendę, którą gracze mogą poznać korzystając z zasobnej biblioteki bądź odkryć w czasie wykonywania misji. W trakcie przygód zwiedzić możemy dwa wielkie kontynenty: kontrolowany przez Aseroth „Alganon” oraz pozostający we wpływach Kuix „Harraja”. W grze oddano cykl dni i nocy oraz zmieniające się pory roku.

Rozwój bohatera nie odbywa się na zasadzie osiągania kolejnych poziomów. Zamiast tego zdobywa on doświadczenie wraz z postępem w grze, poznaje nowe umiejętności, zwiększa swoje współczynniki i opanowuje nowe czary. Postępowanie bohatera ma wpływ na jego wygląd (np. kolor oczu zmienia się w zależności od tego, czy służymy Aserothowi, czy Kujixowi). Naszej postaci może towarzyszyć zwierzę bądź magiczna istota, która rozwija się wraz z nią.

Możemy dokonać wyboru między dwoma typami serwerów: jednym – przeznaczonym dla ludzi pragnących poznawać i eksplorować świat wykonując powierzone im zadania, oraz drugim – dla pragnących sprawdzić swoich sił w walkach gracz vs. gracz. Oba obsługują system rang i tytułów, które otwierają dostęp do coraz to nowszych przedmiotów i umiejętności. W grze występują również instancje, czyli kopie pewnych elementów świata (np. podziemi) przeznaczone tylko dla małych grup bohaterów.

W grze zastosowano zaawansowaną ekonomię. Ceny towarów wahają się w zależności od zapotrzebowania graczy. Funkcjonują też aukcje, na których wystawiać można co bardziej wartościowe przedmioty.

Gracze mogą łączyć się w drużyny (do sześciu osób), a przywódcy sześciu drużyn mogą łączyć je w bataliony (do 36 osób). Te z kolei mogą tworzyć liczące do dwustu szesnastu graczy legiony.

Ponadto w grze zawarto system tworzenia muzyki (solo lub w zespole) przy pomocy znalezionych w trakcie rozgrywki instrumentów. Sam interfejs graficzny możemy dostosowywać do naszych potrzeb.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Alganon: 12+

Alganon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki GeForce 6600 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7