Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2010, 14:30

autor: Jiker

Wieści ze świata (Aliens vs Predator, Halo 2, PlayStation 2) 5/03/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o zmianach w MMO Alganon, kolekcjonerskiej edycji Elemental: War of Magic, pomyśle Sony na nowy typ wersji demonstracyjnych, prezentach dla zrozpaczonych fanów Halo 2 i dziesiątych urodzinach PlayStation 2. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o zmianach w MMO Alganon, kolekcjonerskiej edycji Elemental: War of Magic, pomyśle Sony na nowy typ wersji demonstracyjnych, prezentach dla zrozpaczonych fanów Halo 2 i dziesiątych urodzinach PlayStation 2. Zapraszamy do lektury.

Alganon

Twórcy gry MMO o tytule Alganon podjęli decyzję o rezygnacji z comiesięcznej subskrypcji. Produkcja, która spotkała się z krytyką (głównie z uwagi na przeterminowaną oprawę audiowizualną), będzie od tej pory w pełni darmowa. W przyszłym miesiącu gracze otrzymają z kolei dostęp do tzw. Tribute Market System, czyli systemu mikrotransakcji, przy pomocy którego będą mogli nabywać dodatkowe przedmioty, zwierzątka, akcesoria i wiele innych. Więcej szczegółów znajdziecie na łamach oficjalnej strony internetowej Alganon.

Wieści ze świata (Aliens vs Predator, Halo 2, PlayStation 2) 5/03/10 - ilustracja #1

Elemental: War of Magic

Oryginalna gra strategiczna Elemental: War of Magic trafi na rynek również w specjalnej edycji kolekcjonerskiej, poinformowała firma Stardock. W skład publikacji oprócz płyty z grą wejdzie papierowy, ponad 200-stronicowy poradnik, ścieżka dźwiękowa na płycie CD, figurka smoka, mapa świata oraz plakat. Amerykańska cena zestawu ustalona została na poziomie 69,95 dolarów. Premiera pełnej wersji powinna odbyć się jeszcze w tym roku.

Shank

Shank – dwuwymiarowa gra akcji czerpiąca pomysły z klasyków gatunku – zostanie wydana latem bieżącego roku, w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a także na pecety. Wydawcą najnowszej produkcji studia Klei Entertainment będzie firma Electronic Arts. Więcej informacji na jej temat dostarczy Wam oficjalny serwis internetowy Shank.

Rock Band

Uruchomienie platformy Rock Band Network (Xbox 360) w wersji dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych zaczyna przynosić pierwsze efekty. Chodzi tu mianowicie o debiut Rock Band Network Music Store – sklepu, w którym znajduje się aktualnie 105 utworów stworzonych przy pomocy Rock Band Network przez niezależne zespoły muzyczne oraz graczy, pragnących zarobić na sprzedaży swoich kompozycji do dwóch głównych gier z serii Rock Band (listę kawałków znajdziecie na łamach serwisu Shacknews). Ceny utworów ustalone zostały na poziomie od 80 (1 dolar) do 160 punktów MS (2 dolary).

Sony

Amerykański oddział firmy Sony Computer Entertainment złożył w tamtejszym Urzędzie Patentowym wniosek o rejestrację nowego typu wersji demonstracyjnej (dla pozycji konsolowych). Projekt zakłada oddanie do dyspozycji graczy pełnej lub prawie kompletnej odsłony gry i wyłączanie po pewnym czasie kolejnych funkcji i elementów mechaniki rozgrywki. Przykładem może być zamknięcie dostępu do poziomów lub tras, które zostały już przetestowane przez gracza, a także obniżenie statystyk bohatera, co w pewnym momencie uniemożliwi osobie dzierżącej pada zaliczenie jakiegokolwiek zadania lub misji. Według Sony tego typu demonstracje mogłyby być wydawane na fizycznych nośnikach (Blu-ray) – gracz odblokowywałby następnie dostęp do pełnej wersji dokonując aktywacji gry przez Sieć. Szczegóły na temat patentu, który oczywiście wcale nie musi zostać wprowadzony w życie, znajdziecie w tym miejscu.

Metajets: Extreme Turbulence

Firmy Helios Interactive oraz Reach Games poinformowały o debiucie darmowej, wyścigowej gry lotniczej Metajets: Extreme Turbulence, powstałej na bazie azjatyckiej kreskówki MetaJets. Produkcja jest dostępna w wersjach na PC oraz Maca, posiada w pełni trójwymiarową oprawę graficzną, dwanaście różnych tras, a także oferuje dostęp do internetowych rankingów najlepszych graczy.

PlayStation 2

Konsola PlayStation 2 obchodzi dziesiątą rocznicę istnienia. Platforma, która jak dotąd znalazła ponad 140 milionów nabywców na całym świecie, zaliczyła swoją japońską premierę 5 marca 2000 roku. Wszystkie najlepszego!

Halo 2

Decyzja o zamknięciu serwerów Halo 2 (dojdzie do tego 15 kwietnia) była wielkim ciosem dla licznej społeczności ciągle biorącej udział w sieciowych zmaganiach oferowanych przez tę produkcję. Wyrażony przez nich żal został zauważony przez koncern Microsoft, który w ramach zadośćuczynienia zdecydował się zapewnić wszystkim posiadaczom drugiej odsłony przygód Master Chiefa dostęp do beta-testów Halo: Reach (bez konieczności posiadania Halo 3: ODST), a także trzy miesiące złotego abonamentu Xbox Live oraz 400 punktów MS.

Epic Games

Firma Epic Games zaprezentuje w trakcie Game Developers Conference 2010 (9-13 marca) nowe funkcje silnika Unreal Engine 3. Zgromadzeni widzowie otrzymają także szansę zapoznania się z technologią w wersji na iPhone’a/iPoda. Chiński oddział producenta marki Gears of War przedstawi z kolei demo Atlas Technology – rozwiązania dedykowanego grom MMO.

Fist of the North Star

Chodzona bijatyka Fist of the North Star przeznaczona na Xboksa 360 i PlayStation 3 zadebiutuje na europejskim rynku latem bieżącego roku, poinformowała firma Tecmo Koei. Japońska premiera przygód wojownika Kenshiro odbędzie się w bieżącym miesiącu.

Wieści ze świata (Aliens vs Predator, Halo 2, PlayStation 2) 5/03/10 - ilustracja #2

Aliens vs Predator

Multiplayerowa wersja demonstracyjna pierwszoosobowej strzelaniny Aliens vs Predator została pobrana przez ponad 4 miliony posiadaczy Xboksa 360, PlayStation 3 i PC. Niedawno dowiedzieliśmy się, że produkcja studia Rebellion została najszybciej sprzedającą się grą firmy SEGA.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

My Body Coach

Natural Selection 2

Pure Futbol X360

Pure Futbol PC

Crysis 2

Vanquish

Supreme Commander 2 PC

Supreme Commander 2 X360

Battlefield: Bad Company 2

2010 FIFA World Cup South Africa

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

GTI Club Supermini Festa!

Order of War: Challenge

Shank

The Sims 3: Kariera

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Metroid: Other M

Halo: Reach - Multiplayer Madness

Gramy w Final Fantasy XIII - misje poboczne Gramy!

Mafia II

gry