Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Fist of the North Star: Ken's Rage (PS3)

Fist of the North Star: Ken's Rage

Dynamiczna gra akcja z perspektywą widoku TPP, osadzona w klimatach postapokaliptycznych, wyprodukowana przez studio Koei. Wcielamy się w Kenshiro, wojownika zabójcę, którego zadanie polega na przebiciu się przez hordy wrogów w drodze do określonego punktu.

Akcji | TPP | postapokalipsa | manga i anime

Okładka Fist of the North Star: Ken's Rage (PS3)

producent: Koei Tecmo

wydawca: Koei Tecmo

Strona oficjalna

data premiery gry:

2lis2010

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fist of The North Star to kolejny projekt Koei, w którym zadaniem graczy jest przebicie się przez tysiące wrogów w drodze do określonego celu. Tym razem twórcy z Japonii zdecydowali się przenieść realia gry w świat popularnej w latach osiemdziesiątych serii anime.

Głównym bohaterem gry jest Kenshiro, wojownik posługujący się efektownym i brutalnym stylem zabójców zwanym Hokuto Shinken. Twórcy dość mocno nawiązali fabułą gry do akcji japońskiej animacji sprzed kilku dekad znów zmuszając herosa do uratowania porwanej narzeczonej Yurii oraz rozprawienia się z rządnym zemsty bratem. Akcja tytułu toczy się w zniszczonym wojną nuklearną świecie przyszłości, który mocno przypomina wizje twórców Fallouta i filmu Mad Max.

Gra podobnie jak kilka innych produkcji Koei tego samego gatunku opiera się głównie na walce ze sporymi grupami nacierających wrogów. Główny bohater dysponuje szeregiem ataków umożliwiających mu ich pokonywanie, w tym kilkoma specjalnymi ciosami masakrującymi przeciwników w niezwykle brutalny sposób. Koei posunęło się nawet o krok dalej w sposobie pokazania przemocy umożliwiając graczom zobaczenie obrażeń wewnętrznych wrogów w ekspresyjnych animacjach po ciosach krytycznych.

Fist of The North Star prezentuje akcję nie uciekając w stronę zbytniego przerysowania postaci lub rysunkowości, więc przemoc nie jest w grze umowna. Sporym atutem produkcji jest podatne na zniszczenia otoczenie, które zmienia się wraz z atakami walczących na placu boju postaci. Dodatkowym atutem są także czytane przez profesjonalnych aktorów dialogi, które przybliżają fabułę w przerywnikach filmowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Gry podobne do Fist of the North Star: Ken's Rage

Klasyfikacja PEGI Fist of the North Star: Ken's Rage

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (Dead Rising 2, Aion, Section 8: Prejudice) 20/10/10
Wieści ze świata (Dead Rising 2, Aion, Section 8: Prejudice) 20/10/10

wiadomość20 października 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o beta testach Section 8: Prejudice, współpracy THQ z organizacją UFC, zmianach w serwisie Xbox.com, a także demie Fist of the North Star. Zapraszamy do lektury.

Pierwsza połowa tego roku w Japonii należała do New Super Mario Bros. Wii
Pierwsza połowa tego roku w Japonii należała do New Super Mario Bros. Wii

wiadomość15 lipca 2010

Famitsu, czyli największy japoński magazyn dla graczy opublikował zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Kraju Kwitnącej Wiśni w pierwszej połowie tego roku.

Wieści ze świata (SingStar, Red Orchestra 2, PlayStation 3) 14/06/10
Wieści ze świata (SingStar, Red Orchestra 2, PlayStation 3) 14/06/10

wiadomość14 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o potencjalnej zapowiedzi SingStar Dance, nowych modelach PlayStation 3, uruchomieniu niezależnego studia twórców pierwszego BioShocka, a także kompozytorze ścieżki dźwiękowej do Red Orchestra 2. Zapraszamy do lektury.

Ubiegły rok w oczach Tecmo Koei  - słabe zainteresowanie Samurai Warriors 3  i Ninja Gaiden Sigma 2
Ubiegły rok w oczach Tecmo Koei - słabe zainteresowanie Samurai Warriors 3 i Ninja Gaiden Sigma 2

wiadomość20 maja 2010

Japońska firma Tecmo Koei podsumowała wczoraj swoje wyniki w ostatnim roku fiskalnym zakończonym 31 marca. Firma zanotowała spadek przychodów względem poprzedniego roku, a złożyło się na to przełożenie premier kilku kluczowych tytułów na późniejszy termin, a także niezadowalająca sprzedaż produkcji, które już się ukazały.

Wieści ze świata (Aliens vs Predator, Halo 2, PlayStation 2) 5/03/10
Wieści ze świata (Aliens vs Predator, Halo 2, PlayStation 2) 5/03/10

wiadomość5 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o zmianach w MMO Alganon, kolekcjonerskiej edycji Elemental: War of Magic, pomyśle Sony na nowy typ wersji demonstracyjnych, prezentach dla zrozpaczonych fanów Halo 2 i dziesiątych urodzinach PlayStation 2. Zapraszamy do lektury.

PS3
X360