Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Fist of the North Star: Ken's Rage (X360)
OkładkaFist of the North Star: Ken's Rage (X360)

Fist of the North Star: Ken's Rage

Dynamiczna gra akcja z perspektywą widoku TPP, osadzona w klimatach postapokaliptycznych, wyprodukowana przez studio Koei. Wcielamy się w Kenshiro, wojownika zabójcę, którego zadanie polega na przebiciu się przez hordy wrogów w drodze do określonego punktu.

Akcji | TPP | postapokalipsa | manga i anime

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fist of the North Star: Ken's Rage Premiera

2lis2010

PS3 X360

producent: Koei Tecmo wydawca: Koei Tecmo Strona oficjalna

Gry podobne do Fist of the North Star: Ken's Rage

Armored Core: for Answer

Dynasty Warriors 6

Dynasty Warriors: Gundam 2

Fist of The North Star to kolejny projekt Koei, w którym zadaniem graczy jest przebicie się przez tysiące wrogów w drodze do określonego celu. Tym razem twórcy z Japonii zdecydowali się przenieść realia gry w świat popularnej w latach osiemdziesiątych serii anime.

Głównym bohaterem gry jest Kenshiro, wojownik posługujący się efektownym i brutalnym stylem zabójców zwanym Hokuto Shinken. Twórcy dość mocno nawiązali fabułą gry do akcji japońskiej animacji sprzed kilku dekad znów zmuszając herosa do uratowania porwanej narzeczonej Yurii oraz rozprawienia się z rządnym zemsty bratem. Akcja tytułu toczy się w zniszczonym wojną nuklearną świecie przyszłości, który mocno przypomina wizje twórców Fallouta i filmu Mad Max.

Gra podobnie jak kilka innych produkcji Koei tego samego gatunku opiera się głównie na walce ze sporymi grupami nacierających wrogów. Główny bohater dysponuje szeregiem ataków umożliwiających mu ich pokonywanie, w tym kilkoma specjalnymi ciosami masakrującymi przeciwników w niezwykle brutalny sposób. Koei posunęło się nawet o krok dalej w sposobie pokazania przemocy umożliwiając graczom zobaczenie obrażeń wewnętrznych wrogów w ekspresyjnych animacjach po ciosach krytycznych.

Fist of The North Star prezentuje akcję nie uciekając w stronę zbytniego przerysowania postaci lub rysunkowości, więc przemoc nie jest w grze umowna. Sporym atutem produkcji jest podatne na zniszczenia otoczenie, które zmienia się wraz z atakami walczących na placu boju postaci. Dodatkowym atutem są także czytane przez profesjonalnych aktorów dialogi, które przybliżają fabułę w przerywnikach filmowych.

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Fist of the North Star: Ken's Rage

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS3
X360