Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2009, 13:44

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Metal Gear Solid: Peace Walker, Fist of the North Star) 30/12/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowe ujęcia z Fist of the North Star, zwiastun The Rift – modyfikacji Dragon Age: Początek, chińska nagonka na gry sieciowe i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowe ujęcia z Fist of the North Star, zwiastun The Rift – modyfikacji Dragon Age: Początek, chińska nagonka na gry sieciowe i inne. Zapraszamy do lektury.

Fallout

Serwis Duck and Cover przedstawił kolejne fakty w związku z procesem sądowym, w którym główne role odegrały firmy Interplay i Bethesda Softworks, walczące o prawa do marki Fallout. Okazuje się, że wstępny sukces tej pierwszej – sąd orzekł, że Interplay może kontynuować swoją działalność związaną z kultową serią, w tym prace nad sieciową wersją marki – spowodował, że zażądała ona od Bethesdy zwrotu kosztów procesowych, oszacowanych na sumę blisko 10 tysięcy dolarów.

Fist of the North Star

Na łamach serwisu Shacknews opublikowano kilka nowych filmów prezentujących najnowsze dzieło firmy Tecmo KOEI – chodzoną bijatykę Fist of the North Star na Xboksa 360 i PlayStation 3, wzorowaną na serii Dynasty Warriors. W grze wcielimy się w Kenshiro, wojownika posługującego się efektownym i brutalnym stylem zabójców zwanym Hokuto Shinken. Produkcja, będąca adaptacją znanej mangi i anime, zadebiutuje na rynku w przyszłym roku.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Metal Gear Solid: Peace Walker, Fist of the North Star) 30/12/09 - ilustracja #1

Chiny

W chińskiej telewizji CCTV wyemitowano kilka dni temu kontrowersyjny program Confession of a Murderer -- Focus on Pornography and Violence in Online Games. Można się było z niego dowiedzieć, że pekińskim więzieniu aż 80% z najcięższych zbrodni zostało popełnionych pod wpływem gier sieciowych. Jeden z bohaterów reportażu dopuścił się w ten sposób aż pięciu morderstw. Chiński rząd upatruje dodatkowo w grach sieciowych źródła problemów z narkotykami i ciążami nieletnich. Z danych środków badawczych wynika, że w Chinach tę formę rozrywki uprawia około 210 milionów osób.

Dragon Age: Początek

Powstaje sporych rozmiarów modyfikacja do cRPG Dragon Age: PoczątekThe Rift. Przed kilkoma dniami jej autorzy opublikowali na łamach oficjalnej strony projektu pierwszy zwiastun swojego dzieła, uzupełniając również informacje na temat projektu. Premiera The Rift planowana jest na kwiecień przyszłego roku.

Metal Gear Solid: Peace Walker

Odwiedzając oficjalną stronę produkcji Metal Gear Solid: Peace Walker (PSP, w Europie od 29 maja 2010 roku) możemy aktualnie trafić na łamy serwisu poświęconego tajemniczemu projektowi Piece Walker. W chwili obecnej nie wiadomo, czy jest to nowa produkcja Hideo Kojimy, czy też może kolejny z jego słynnych kalamburów lub akcja promocyjna związana bezpośrednio z Peace Walkerem. Wspólnie z redakcjami zachodnich serwisów czekamy na rozwiązanie tej zagadki.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Final Fantasy XIV

Star Trek Online

Star Wars: The Old Republic

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Torchlight - następca Diablo? Gramy!

Gramy w BioShock 2 - początek rozgrywki Gramy!

Dragon Age: Początek - Powrót do Ostagaru

gry