Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka TouchMaster 3 (NDS)

TouchMaster 3 NDS

Zestaw 20 prostych zabaw, nawiązujących gatunkowo do gier logicznych, zręcznościowych, karcianych czy strategicznych. Cechą wspólną wszystkich mini-gier jest to, że obsługujemy je z użyciem ekranu dotykowego.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka TouchMaster 3 (NDS)

producent: Midway Games

wydawca: Midway Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

27października2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kolejna odsłona serii TouchMaster, której początki sięgają 2007 roku. Jedyną grupą docelową dla omawianego produktu są właściciele konsol DS, a całość stanowi zbiór prostych mini-gier mających ukazywać możliwości handhelda firmy Nintendo. Warto dodać, że wszystkie mini-gry cechują się bardzo prostymi regułami, dzięki czemu mogą zainteresować osoby w każdym wieku i nie wymagą żadnego przygotowania ani zapoznawania się z regułami rozgrywki.

W opisywanej trzeciej części cyklu do naszej dyspozycji ponownie oddano dwadzieścia mini-gier, które podzielone zostały na pięć zasadniczych kategorii. Mowa tu mianowicie o grach logicznych, akcji, karcianych, strategicznych oraz zabawach polegających na układaniu wyrazów. Do kolejnych zabaw możemy przystępować w pojedynkę lub z udziałem drugiej osoby, grając w kooperacji lub walcząc o uzyskanie lepszego rezultatu.

W skład omawianego zestawu wchodzą zarówno odświeżone mini-gry z poprzednich edycji serii TouchMaster (między innymi Dice King i Prismatix), jak i zabawy, które zostały zaprojektowane od podstaw. Założenia dostępnych mini-gier dotyczą między innymi układania jak najlepszych kombinacji kart, obcowania z kostkami dominami, rzucania kośćmi czy kompletowania wyrazów z widocznych na ekranie kostek. Ważną cechą TouchMastera 3 jest możliwość nieustannego pobijania wyników punktowych, do czego zachęcają zresztą liczne nagrody (trofea, pucharki i odznaki).

Pod względem jakości oprawy audiowizualnej TouchMaster 3 nie doczekał się większych usprawnień w stosunku do swoich poprzedników. W zdecydowanej większości mini-gier górny ekran konsoli pełni jedynie funkcję pomocniczą, gdyż właściwe zmagania prezentowane są na dotykowym dolnym ekranie handhelda.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI TouchMaster 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.