Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeWii
Okładka Pearl Harbor Trilogy: Red Sun Rising (Wii)

Pearl Harbor Trilogy: Red Sun Rising Wii

Wcielamy się w rolę pilota z okresu II Wojny Światowej i walczymy na Pacyfiku. W pierwszym epizodzie bierzemy udział między innymi w obronie Pearl Harbor i bitwie o Midway.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Pearl Harbor Trilogy: Red Sun Rising (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

5lipca2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Red Sun Rising to pierwszy z trzech zaplanowanych odcinków składających się na Pearl Harbor Trilogy. Mamy tu do czynienia ze zręcznościowym symulatorem lotu, w którym wcielamy się w postać pilota z okresu II wojny światowej. Całość opracowano wyłącznie z myślą o klientach sieciowej usługi WiiWare, a gra jest wspólnym dziełem Legendo Entertainment i słowackiego studia Arcade Moon, posiadaczom Wii znanego między innymi za sprawą WWII Aces.

W Pearl Harbor Trilogy stajemy się aktywnym uczestnikiem walk rozgrywanych na Pacyfiku, opowiadając się po stronie Stanów Zjednoczonych. W opisywanym epizodzie do naszej dyspozycji oddano trzy kampanie. Możemy mianowicie przystąpić do obrony słynnej bazy amerykańskiej Marynarki Wojennej w Pearl Habor, wziąć udział w walkach rozgrywanych wokół atolu Wake oraz wcielić się w postać jednego z uczestników bitwy o Midway.

Niewątpliwą atrakcją Pearl Harbor Trilogy: Red Sun Rising jest możliwość obcowania z prawdziwymi maszynami z tamtego okresu. Z racji tego, iż opowiadamy się po stronie sił alianckich, do naszej dyspozycji oddano między innymi amerykańskie myśliwce Curtiss P-40 Warhawk oraz Vought F4U Corsair. Wróg w trakcie powietrznych potyczek wykorzystuje zaś między innymi myśliwce Mitsubishi A6M Zero oraz bombowce Aichi D3A.

Model lotu i sterowanie maszyną są bardzo uproszczone i nakierowane przede wszystkim na zapewnienie dobrej zabawy. Warto jednak zauważyć, że gra oferuje pełne wsparcie dla Wii-pilota, gdyż odpowiednio manipulując kontrolerem jesteśmy w stanie wykonywać efektowne powietrzne akrobacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pearl Harbor Trilogy: Red Sun Rising

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Pearl Harbor Trilogy: Red Sun Rising

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Wiiware