Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeWii
Okładka WWII Aces (Wii)

WWII Aces Wii

Niezbyt skomplikowany symulator, w którym wcielamy się w postać pilota samolotu z okresu II Wojny Światowej. Uczestniczymy w ponad siedemdziesięciu różnych misjach.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka WWII Aces (Wii)

producent: 3D People

wydawca: Destineer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

1lutego2008

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

WWII Aces jest niskobudżetową strzelaniną, dzięki której gracz ma okazję wcielenia się w tytułowego asa przestworzy. Całość osadzona została w realiach II Wojny Światowej, a sama gra nawiązuje do wybranych wydarzeń z tego okresu, między innymi bitwy o Ardeny. Za przygotowanie gry odpowiedzialne jest studio developerskie Arcade Moon. Jest to część firmy 3D People, znanej za sprawą takich produkcji jak Aquadelic GT, Air Conflicts, czy Attack on Pearl Harbor.

Główną atrakcją opisywanej gry jest obecność kampanii singleplayer. Oferuje ona w sumie 72 misje. Zlecane przez dowództwo zadania w głównej mierze dotyczą konieczności eliminowania jednostek wroga. Mogą to być zarówno samoloty, jak i oddziały naziemne czy statki. Jedynie nieliczne zadania wymagają zbadania określonego terytorium mapy czy ochraniania sojuszniczych oddziałów.

W zależności od wybranej przez siebie kampanii, gracz ma okazję przyłączenia się do kilku różnych stron konfliktu. Dowodzi się między innymi maszynami reprezentującymi niemieckie siły powietrzne, czyli Luftwaffe. Nie zabrakło też jednak jednak jednostek strony sowieckiej czy też brytyjskiego RAF-u. W grze zawartych zostało kilkanaście prawdziwych maszyn znanych z tego okresu. Są to między innymi takie jednostki jak Spitfire, Ju-87 Stuka, Mosquito czy He-11.

Omawiana gra ma także do zaoferowania pełnoprawny multiplayer, w którym zabawa prowadzona jest na podzielonym ekranie. W zależności od własnych preferencji, gracze mogą próbować wspólnymi siłami wypełniać postawione zadania, bądź też wzajemnie eliminować się. W rozgrywce mogą brać udział maksymalnie dwie osoby.

Producent bardzo duży nacisk położył na wykorzystanie innowacyjnych możliwości kontrolera konsoli Wii. Odpowiednio wymachując kontrolerem można symulować wykonywanie określonych powietrznych manewrów – efektownych uników czy „beczek”. Oprawa wizualna WWII Aces prezentuje dość niski poziom wykonania, choć pewną atrakcją mogą być opcje pozwalające na śledzenie toru lotu rakiet oraz bomb. Wiele akcji ukazywanych jest też w trybie spowolnienia czasu. Wydarzenia obserwowane są z perspektywy trzeciej osoby, tak więc na ekranie widzi się sterowany przez siebie samolot.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe WWII Aces

12+