Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPSPPS2Wii
Okładka Obscure: The Aftermath (PC)

Obscure II

Obscure: The Aftermath

Obscure II to kontynuacja gry typu survival horror, wydanej w 2004 roku. Fabuła ukazuje wydarzenia, mające miejsce dwa lata po przerażających wypadkach z części pierwszej.

Przygodowe | TPP | survival horror | przygodowe gry akcji

Okładka Obscure: The Aftermath (PC)

data premiery gry:

7wrz2007

PC PS2

25mar2008

Wii

5paź2009

PSP

Obscure II to kontynuacja gry typu survival horror, wydanej w 2004 roku na platformie PC oraz PlayStation 2 i Xbox. Sequel ponownie zadedykowano posiadaczom komputerów osobistych i PS2, a także użytkownikom Wii. Jak zwykle trzeba mieć wyjątkowo mocne nerwy, gdyż w przeciwnym razie niezwykle ciężko poradzić sobie z wszechobecnym uczuciem strachu. Developerzy dołożyli wszelkich starań, aby gracze ani na chwilę nie przestawali się bać.

Fabuła ukazuje wydarzenia, mające miejsce dwa lata po przerażających wypadkach z części pierwszej. Poprzednio w rolach głównych występowali uczniowie amerykańskiej szkoły średniej – ocalałym z konfrontacji z demonicznymi potworami nastolatkom udało się ostatecznie zostać absolwentami i dostać się do college'u. Pewnego dnia w kampusie tego ostatniego ni stąd, ni zowąd pojawiają się tajemnicze czarne kwiaty, wydzielające halucynogenną substancję. Początkowo powoduje ona jedynie dziwaczne sny, które jednak z czasem stają się jawą. Młodzi bohaterowie muszą więc ponownie zmierzyć się z siłami ciemności, aby przeżyć.

W trakcie zabawy kierujemy dwoma spośród sześciu dostępnych postaci. Warto zaznaczyć, że w trakcie gry skład drużyny nieustannie się zmienia – jest to związane z fabułą. Grając w pojedynkę możemy w każdym momencie przełączać się pomiędzy członkami duetu, a kontrolę nad drugą osobą sprawuje Sztuczna Inteligencja. Warto podkreślić, iż tę ostatnią może w dowolnej chwili zastąpić inny użytkownik. Wirtualni bohaterowie muszą rozwiązać liczne zagadki oraz pokonać hordy straszliwych monstrów, w czym pomaga znajdowana tu i ówdzie broń (np. kij baseballowy, strzelba i kusza). Nastrój grozy buduje nie tylko scenariusz i dopracowana oprawa graficzna, ale także soundtrack w wykonaniu Bostońskiej Orkiestry Symfonicznej i chóru dziecięcego paryskiej Opery Narodowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 581 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Obscure II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Obscure II

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Obscure II - recenzja gry
Obscure II - recenzja gry

Recenzja 20 września 2007, 12:45

Pisząc o wrogach nie można nie wspomnieć o walce z nimi, a ta niestety już nie wygląda tak różowo. Pomimo całkiem sporego asortymentu narzędzi zniszczenia (w nim m.in. takie rarytasy jak kij baseballowy nabijany gwoździami, uberlatarka czy piła mechaniczna na baterie ;-) ), każda walka wygląda prawie tak samo, zmienny jest tylko czas pokonania przeciwnika, w zależności od siły broni, którą dysponujesz. Ale widać, takie wymogi PS2, bo trzeba wam wiedzieć, że Obscure II w każdym calu pachnie tą konsolą. W trakcie walki gra sama wybiera nam przeciwnika, a nasza rola ogranicza się wyłącznie do rytmicznego uderzania w klawisz odpowiedzialny za strzał. Samoczynne dobieranie przeciwników do ataku jest zresztą chwilami zaletą, gdyż kamera nie zawsze się spisuje. W trakcie przemierzania kolejnych pomieszczeń widok jest dobierany automatycznie i możemy go skorygować za pomocą myszki (obsługa myszy to novum w serii), lecz podczas walki kamera ustawia się sama bez możliwości jakiejkolwiek poprawy i nie zawsze jest to dobre ustawienie. Co do walk z bossami, których są bodajże cztery... również nie należą do spektakularnych; co więcej, każda kolejna (oprócz jednej) wygląda na trochę bardziej złożoną wersję poprzedniej. Trochę. Zapamiętajcie to słowo, jeszcze się w tej recenzji pojawi.

PC
PS2
Wii
PSP