Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2008, 10:00

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (26 marca 2008)

Majesco z nową licencją, soundtrack do Blue Dragona debiutuje poza granicami Japonii, wewnętrzne reklamy w kolejnych grach Gearbox Software, problemów z Rainbow Six Vegas 2 ciąg dalszy, światowa premiera Ninja Gaiden: Dragon Sword, łatka 2.4 do World of Warcraft – zapraszamy Was do lektury środowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Majesco z nową licencją, soundtrack do Blue Dragona debiutuje poza granicami Japonii, wewnętrzne reklamy w kolejnych grach Gearbox Software, problemów z Rainbow Six Vegas 2 ciąg dalszy, światowa premiera Ninja Gaiden: Dragon Sword, łatka 2.4 do World of Warcraft – zapraszamy Was do lektury środowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”, w których znajdziecie krótkie wiadomości poświęcone m.in. tematom wymienionym powyżej.

Matrix Online

Rozpoczęły się obchody z okazji trzeciej rocznicy powstania MMOcRPG o tytule Matrix Online. W całości zrealizowane zostały one w wirtualnym świecie gry – na miłośników sieciowego Matriksa czeka wiele interesujących konkursów oraz turniejów. W związku z tym, w przyszłym miesiącu opublikowana zostanie 59 aktualizacja Matrix Online, w wyniku której do świata gry powróci m.in. wirus agenta Smitha. Obchody rocznicowe potrwają do 3 kwietnia.

Majesco Entertainment

Z informacji podanych przez firmę Majesco Entertainment wynika, że nabyła ona prawa do wyprodukowania gier opartych o licencję Humongous. Powstaną dzięki temu trzy pozycje, w których główne role odegrają: Freddi Fish (Keep Seld Mystery), Pajama Sam (Don’t Fear the Dark) oraz SPY Fox (Dry Cereal). Amerykańska i europejska premiera wymienionych tytułów odbędzie się w połowie bieżącego roku. Ich producentem będzie studio Interactive Game Group.

Blue Dragon

Oficjalna ścieżka dźwiękowa do gry Blue Dragon zadebiutowała poza granicami Japonii. Dwupłytowy soundtrack można pobrać m.in. z serwisu SumthingDigital, a już niedługo trafi on także do oferty iTunes.

Gearbox Software

Wiemy już, że kolejne produkcje firmy Gearbox Software zawierać będą wewnętrzne reklamy. Wszystko to za sprawą umowy zawartej z koncernem Double Fusion, który dostarczy popularnemu producentowi m.in. cyklu Brothers in Arms zestaw narzędzi, umożliwiający zastosowanie takiej technologii. W chwili obecnej nie wiemy w jakich pozycjach będziemy się mogli natknąć na billboardy oraz plakaty namawiające nas do kupna określonego produktu. Gearbox Software pracuje aktualnie m.in. nad Borderlands oraz Aliens: Colonial Marines.

Rainbow Six Vegas 2

Okazuje się, że problemy z Rainbow Six Vegas 2, o których pisaliśmy we wczorajszych „Wieściach ze świata”, to nie tylko problem posiadaczy PlayStation 3, ale także Xboksa 360. Również w przypadku tej konsoli gracze narzekają na niestabilną rozgrywkę sieciową oraz sporą liczbę tzw. bugów. Kłopoty dotyczą ponadto kwestii transferu danych z pierwszej odsłony Vegas. Osiągnięcia, które w wyniku takiego procesu miały zostać odblokowane ciągle pozostają niezdobyte. UbiSoft zapoznał się już z opisanymi wyżej problemami i postara się im zapobiec. Możemy oczekiwać, że już niedługo zapowiedziana zostanie publikacja odpowiedni łatki.

Ninja Gaiden: Dragon Sword

Doczekaliśmy się amerykańskiej premiery gry Ninja Gaiden: Dragon Sword. Dzięki pierwszym recenzjom produkcji japońskiego studia Team Ninja wiemy, że mamy do czynienia z jedną z najlepszych pozycji wydanych na konsolę Nintendo DS. Na początku czerwca przekonają się o tym również gracze zamieszkujący kontynent europejski.

Virtual Console

W ofercie amerykańskiej wersji usługi Virtual Console zadebiutowały pierwsze produkcje znane z konsoli Sega Master System. Platformówka o tytule Wonder Boy oraz staroszkolna strzelanina Fantasy Zone kosztują po 400 punktów Wii (4 dolary). Oznacza to tym samym, że pozycje z historycznej platformy koncernu Sega będą najtańszymi produkcjami dostępnymi w serwisie VC. Już niedługo zadebiutują one także w Europie.

World of Warcraft

Firma Blizard Entartainment opublikowała długo oczekiwaną łatkę do gry World of Warcraft. Patch oznaczony numerem 2.4 i tytułem Fury of the Sunwell wnosi do rozgrywki szereg poprawek, ale i nie tylko. Wraz z nim gracze będą bowiem mogli zaliczyć szereg nowych questów oraz raidów, a także dokładnie zbadać nieznane dotąd dungeony. Pełną listę zmian możecie znaleźć na łamach oficjalnego serwisu poświęconego WoW.

Warhawk

Europejski oddział firmy Sony Computer Entertainment opublikował szereg oficjalnych informacji na temat kolejnego dodatku do gry Warhawk. Operation: Broken Mirror zostanie wydany już w przyszłym miesiącu i będzie kosztować 3,99 funty. W jego skład wejdzie nowa maszyna transportowa, zdolna zabrać na pokład sześciu graczy, a także siedem nowych aren walki umieszczonych w śnieżnej krainie Vaporfield Glacier. Mniej więcej w tym samym czasie opublikowana zostanie także kolejna aktualizacja gry, która przyniesie m.in. dwa nowe rodzaje broni: klucz francuski, którego będzie można używać także do naprawy uszkodzonych pojazdów, oraz Bio Field Generator, przy pomocy którego gracz będzie w stanie uleczyć swoich towarzyszy.

Galerie

Kończąc „Wieści ze świata” proponujemy Wam kilka najciekawszych zestawów zrzutów ekranowych z poprzedniego dnia. Dzisiaj polecamy:

gry