Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360
Okładka Blue Dragon (X360)
OkładkaBlue Dragon (X360)

Blue Dragon X360

Blue Dragon jest jedną z dwóch epickich pozycji RPG przygotowanych przez japońskie studio Mistwalkeri. Projekt, wspierany przez twórcę mangi i anime – Akirę Toriyamę –, wydany został przez Microsoft.

RPG | TPP | fantasy | turowe | jRPG | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blue Dragon Premiera X360

24sierpnia2007

pudełko PL

24sierpnia2007

producent: Mistwalker wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Blue Dragon jest jedną z dwóch epickich pozycji RPG przygotowanych przez japońskie studio Mistwalker na premierę konsoli Microsoft Xbox 360 w Japonii. Projekt, wspierany przez twórcę mangi i anime – Akirę Toriyamę –, wydany został przez Microsoft. Warto odnotować, iż producentem jest także Hironobu Sakaguchi, twórca 7, 8 oraz 9 części Final Fantasy. Autorem muzyki do gry jest Nobuo Uematsu, autor również kojarzony przede wszystkim z Finalami.

W grze wcielamy się w młodego chłopaka imieniem Shu. Wspierany przez grupkę oddanych przyjaciół stara się on przeszkodzić staremu Nene w podbiciu świata przy pomocy posiadanych przez niego magicznych umiejętności. Już przy początku rozgrywki bohaterowie zdobywają analogiczną moc – ich cienie stają się gotowymi do boju potworami, które posłusznie wypełniają wolę swoich posiadaczy. To właśnie cienie stanowią naszą główną siłę uderzeniową w Blue Dragonie, jako że sami bohaterowie nie przejawiają szczególnej tężyzny fizycznej. Gra ma liniowy charakter i zapewnia około 40 do 50 godzin rozgrywki. Nie jest przy tym zbyt trudna i nawet niedoświadczony gracz jRPG bez trudu poradzi sobie z jej ukończeniem. Mieści się ona na trzech płytach DVD. Pod koniec rozgrywki, tuż przed ostatecznym starciem z siłami zła, gracz otrzymuje szereg bonusowych zadań do wykonania – stanowią one znaczącą grupę na liście Achievementów gry, a także umożliwiają zdobycie najpotężniejszych przedmiotów i umiejętności.

Możliwości konsoli X360 pozwoliły twórcom na stworzenie niezwykle pięknego i „żywego” świata, pełnego miast, krain oraz wiosek zamieszkiwanych przez niezliczone ilości złożonych graficznie postaci. Technologia HDTV umożliwia uzyskanie ostrego, pozbawionego zniekształceń obrazu. Dźwięk oraz muzyka zostały stworzone w oparciu o system Dolby Digital 5.1 zapewniający niezwykłe doznania słuchowe.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 DVD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 248 głosów czytelników.

Blue Dragon cena w dniu premiery: 259,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Blue Dragon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.