Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360
Okładka Blue Dragon (X360)

Blue Dragon X360

Blue Dragon jest jedną z dwóch epickich pozycji RPG przygotowanych przez japońskie studio Mistwalkeri. Projekt, wspierany przez twórcę mangi i anime – Akirę Toriyamę –, wydany został przez Microsoft.

RPG | TPP | fantasy | turowe | jRPG | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Blue Dragon (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

24sierpnia2007

24sierpnia2007

pudełko PL

Blue Dragon jest jedną z dwóch epickich pozycji RPG przygotowanych przez japońskie studio Mistwalker na premierę konsoli Microsoft Xbox 360 w Japonii. Projekt, wspierany przez twórcę mangi i anime – Akirę Toriyamę –, wydany został przez Microsoft. Warto odnotować, iż producentem jest także Hironobu Sakaguchi, twórca 7, 8 oraz 9 części Final Fantasy. Autorem muzyki do gry jest Nobuo Uematsu, autor również kojarzony przede wszystkim z Finalami.

W grze wcielamy się w młodego chłopaka imieniem Shu. Wspierany przez grupkę oddanych przyjaciół stara się on przeszkodzić staremu Nene w podbiciu świata przy pomocy posiadanych przez niego magicznych umiejętności. Już przy początku rozgrywki bohaterowie zdobywają analogiczną moc – ich cienie stają się gotowymi do boju potworami, które posłusznie wypełniają wolę swoich posiadaczy. To właśnie cienie stanowią naszą główną siłę uderzeniową w Blue Dragonie, jako że sami bohaterowie nie przejawiają szczególnej tężyzny fizycznej. Gra ma liniowy charakter i zapewnia około 40 do 50 godzin rozgrywki. Nie jest przy tym zbyt trudna i nawet niedoświadczony gracz jRPG bez trudu poradzi sobie z jej ukończeniem. Mieści się ona na trzech płytach DVD. Pod koniec rozgrywki, tuż przed ostatecznym starciem z siłami zła, gracz otrzymuje szereg bonusowych zadań do wykonania – stanowią one znaczącą grupę na liście Achievementów gry, a także umożliwiają zdobycie najpotężniejszych przedmiotów i umiejętności.

Możliwości konsoli X360 pozwoliły twórcom na stworzenie niezwykle pięknego i „żywego” świata, pełnego miast, krain oraz wiosek zamieszkiwanych przez niezliczone ilości złożonych graficznie postaci. Technologia HDTV umożliwia uzyskanie ostrego, pozbawionego zniekształceń obrazu. Dźwięk oraz muzyka zostały stworzone w oparciu o system Dolby Digital 5.1 zapewniający niezwykłe doznania słuchowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 248 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 259,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Blue Dragon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Blue Dragon - recenzja gry
Blue Dragon - recenzja gry

Recenzja 18 września 2007, 12:36

Sam przebieg walki nie odbiega zbyt daleko od norm. Mamy tutaj standardowy podział na tury oraz przewidywalny zestaw opcji: Attack, Defend, Item, Flee, no wszyscy wiedzą o co chodzi. Pewną innowacją jest możliwość ładowania ataku – zwiększania jego siły poprzez opóźnienie wykonania (strategiczny aspekt uwypuklony jest przez widoczną na ekranie „kolejkę” postaci, które następne wykonywać będą swój ruch). Dostępny zestaw technik bojowych daje dość spore możliwości jak chodzi o tworzenie własnej taktyki. Bossów mamy tutaj całe multum (coś ponad 80), lecz większość z nich nie wymaga niestety specjalnego kombinowania. Atakujemy, leczymy się, atakujemy, wygrywamy.