Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2008, 13:24

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (25 marca 2008)

Święta, święta i po świętach. Stoły jak zwykle w tym okresie obładowane były wszelakim dobrem, a newsami nie miał się kim zająć. W związku z tym, dzisiaj głównie nadrabiamy zaległości ostatnich kilku dni. Poprawki do Neverwinter Nights, Guitar Hero III i firmware PlayStation 3, nowe utwory do Rock Band, nowe dema na PS Network, nowe gry na XBLA, kłopoty z Vegas 2 i opóźnienie premiery Ford Racing Off Road – takie oto informacje, choć nie tylko, przygotowaliśmy dla Was w dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

Święta, święta i po świętach. Stoły jak zwykle w tym okresie obładowane były wszelakim dobrem, a newsami nie miał się kim zająć. W związku z tym, dzisiaj głównie nadrabiamy zaległości ostatnich kilku dni. Poprawki do Neverwinter Nights, Guitar Hero III i firmware PlayStation 3, nowe utwory do Rock Band, nowe dema na PS Network, nowe gry na XBLA, kłopoty z Vegas 2 i opóźnienie premiery Ford Racing Off Road – takie oto informacje, choć nie tylko, przygotowaliśmy dla Was w dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

Neverwinter Nights 2

Dostępny jest już najnowszy patch o numerku 1.12 do europejskiej wersji Neverwinter Nights 2 (autoupdate z poziomu gry). Niestety, najwyraźniej Polska ze Starym Kontynentem ma niewiele wspólnego i rodzimi nabywcy na możliwość uaktualnienia swoich kopii gry będą musieli jeszcze poczekać. A oto lista poprawek.

Rock Band

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów zespołu Boston. Dostępny jest już zestaw zawierający aż sześć utworów tej grupy. Cena pojedynczej piosenki wynosi $1.99 (160 punktów MS). Koszt pakietu to $9.99 (800 punktów MS). A oto tytuły piosenek:

  • More Than a Feeling” (Master)
  • "Peace of Mind” (Master)
  • Smokin’” (Master)
  • Rock & Roll Band” (Master)
  • Something About You” (Master)
  • Hitch a Ride” (Master)

Condemned 2: Bloodshot

W zeszłym tygodniu w usłudze PlayStation Store pojawiły się nowe dema. Pierwszym jest kontynuacja jednego z lepszych startowych tytułów na Xboxa 360, czyli utrzymana w bardzo ciężkim, wręcz depresyjnym klimacie i konwencji horroru gra Condemned 2: Bloodshot. Arstechnica donosi, że program jest naprawdę nawiedzony – na Xboxie 360 od czasu do czasu znikają save’y. Drugim tytułem jest, dla kontrastu kolorowa Sega Superstar Tennis.

Lost Cities

Sierra Online zaanonsowała pojawienie się wkrótce w usłudze Xbox Live Arcade nowej gry zatytułowanej Lost Cities. Jest to znana, również w naszym kraju popularna, niekolekcjonerska gra karciana. Naszym zadaniem jest eksploracja tytułowych zaginionych miast znajdujących się w najróżniejszych zakątkach Ziemi. Premiera jest przewidziana na wiosnę tego roku. Gra została wyceniona na 800 punktów Microsoftu.

TiQal

Jutro w usłudze Xbox Live Arcade pojawi się gra zatytułowana TiQal. Jej autorami jest studio Slapdah Games, zaś sam program to po prostu zestaw najróżniejszych puzzli. Sto dwadzieścia poziomów, czternaście power-upów ułatwiających rozgrywkę oraz możliwość rozgrywki online – w tym również kooperacji. Przyjemność zagrania w TiQal kosztować będzie 800 punktów Microsoftu.

Rainbow Six Vegas 2

Klienci, którzy nabyli najnowsze przygody oddziału Tęcza Sześć w Mieście Grzechu w wersji na konsolę PlayStation 3 narzekają na kłopoty, jakie oczekują chcących doznać zmagać multiplayerowych poprzez PlayStation Network. Konieczność wielokrotnych prób połączenia, wszechobecne lagi i inne liczne błędy psują całą przyjemność z rozgrywki. Co na to wszystko wydawca gry, czyli Ubisoft? Miejmy nadzieję, że już pracuje nad patchem.

Guitar Hero III: Legends of Rock

Pamiętacie jeszcze monofoniczną aferę z grą Guitar Hero III w wersji dla konsoli Wii? Będący wydawcą programu koncern Activision nie tylko przyznał się do błędu i obiecał wymienić wszystkie wadliwe płyty, ale również, dodaje także coś ekstra. Klienci otrzymują bowiem również darmowe, kolorowe nakładki na gitary będące czymś w rodzaju faceplate’a. Co prawda nie wiemy czy wszyscy zostają wynagrodzeni tym gadżetem, czy tylko wybrani, ale to zdecydowanie dobry krok mający na celu zatrzeć pierwsze, negatywne wrażenie.

Ford Racing Off Road

Na 25 maja Empire Interactive przesunął premierę nowych wyścigów ze stajni Razorworks. Ford Racing Off Road zawierać będzie osiemnaście licencjonowanych aut tej marki oraz dwadzieścia cztery szczegółowe trasy umieszczone w trzech różnych środowiskach – pustynia, woda i lód. Autorzy obiecują również implementację zniszczeń i dwanaście trybów rozgrywki, w tym Standard Race, Elimination, Time Attack czy Checkpoint Sprint.

WiiWare

Serwis Kotaku zaprezentował pierwszy filmik ukazujący działanie usługi Nintendo WiiWare. Do obejrzenia w tym miejscu.

Battlefield: Bad Company

Zgodnie z zapowiedzią, dzisiejszego dnia ruszyłu serwery umożliwiające zapoznanie się w wersją beta gry Battlefield: Bad Company.

PlayStation 3 Firmware 2.20

Użytkownicy konsoli PlayStation 3 mogą pobrać już aktualizację firmware do wersji 2.20. Główne nowości to możliwość kopiowania wraz z awartością stworzonych na PS3 playlist na PSP, dołączone wsparcie dla BD Profile 2.0, tzw. Resume Play, czyli odtwarzanie filmu od miejsca, w którym poprzednio się go wyłączyło oraz wspieranie plików nagranych w formacie DivX przekraczających wielkość 2GB. Pozostałe poprawki, to m.in. usprawnienie przeglądarki internetowej i polepszona redukcja szumów w trakcie odgrywania filmów.

Galerie

Prezentujemy Wam także zestaw najciekawszych galerii z ostatnich kilkudziesięciu godzin:

Ostatnia aktualizacja: 2008-03-25

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry