Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360
Okładka Lost Cities (X360)

Lost Cities X360

Lost Cities to elektroniczna wersja popularnej gry karcianej. Wcielamy się w postać badacza, zajmując się eksploracją najróżniejszych zakątków świata. Do zabawy wykorzystujemy talię składającą się z 60 kart.

Logiczne | karciane | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Lost Cities (X360)

producent: Sierra

wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

23kwietnia2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lost Cities to elektroniczna wersja popularnej gry karcianej, w której uczestnicy zabawy wcielają się w żądnych przygód odkrywców, zajmując się eksploracją najróżniejszych zakątków świata. Opisywany produkt przygotowano dla klientów sieciowej usługi Xbox Live Arcade. Pobranie gry jest równoznaczne z koniecznością wydania 800 punktów Microsoftu.

Zasady omawianej elektronicznej edycji pozostają w zgodzie z oryginałem. Talia do gry składa się z sześćdziesięciu kart. Podzielone są one na pięć zasadniczych kolorów, reprezentujących różne regiony świata – łańcuchy górskie, pustynie, tereny pokryte wulkanami, lasy tropikalne oraz głębiny oceanów. Na każdy kolor przypada dwanaście kart, z czego trzy to karty inwestycji, a pozostałych dziewięć – karty ekspedycji. Do kart przyporządkowane są ponadto ściśle określone wartości, które odgrywają bardzo istotną rolę. W trakcie właściwej zabawy dokonuje się bowiem obliczeń, przemnażając wartości z kart inwestycji przez wartości przyporządkowane do kart ekspedycji.

W momencie przystąpienia do rozgrywki otrzymuje się osiem losowych kart. Następnie rozpoczyna się pierwszą ekspedycję, wykorzystując znajdującą się na ekranie planszę do gry. Zadaniem grających jest zdobycie jak największej liczby punktów w trzech kolejnych rundach, które kończą się w momencie wyczerpania wszystkich kart z talii.

W przypadku zabawy w pojedynkę zadbano między innymi o rozbudowany tryb treningowy, pozwalający na zapoznanie się ze szczegółowymi zasadami rozgrywki. Gra umożliwia ponadto ustalenie poziomu umiejętności komputerowych przeciwników (trzy stopnie trudności). Wiele atrakcji czeka również w multiplayerze. Możliwe jest rozgrywanie pojedynków jeden-na-jednego lub dwóch-na-dwóch. Oznacza to, że w zabawie maksymalnie może brać udział czterech graczy.

Lost Cities oferuje pełne wsparcie dla rankingów najlepszych zawodników oraz kamerki internetowej konsoli Xbox. Oprawa wizualna gry jest stosunkowo uproszczona. Na ekranie widoczna jest plansza, a także wykorzystywane przez zawodników karty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Lost Cities

Klasyfikacja PEGI Lost Cities

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Lost Cities

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (22 kwietnia 2008)

wiadomość22 kwietnia 2008

Aktualizacje oferty Xbox Live Arcade, Virtual Console oraz Xbox Originals, kolejna produkcja z cyklu Naruto także w Europie, nowe NBA Ballers już w sprzedaży, Burnout Paradise na PS3 z możliwością doboru własnej muzyki, Uwe Boll był bliski stworzenia filmu opartego na licencji WoWa – zapraszamy Was do wtorkowego wydania „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!