Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm (PC)

Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm PC

Kolejne samodzielne rozszerzenie do wydanej w 2004 roku strategii czasu rzeczywistego Warhammer 40,000: Dawn of War.

To jest dodatek do gry Warhammer 40,000: Dawn of War.

Strategiczne | science fiction | RTS | Warhammer 40,000 | Games Workshop

PC Windows
Okładka Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm (PC)

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4marca2008

13marca2008

pudełko PL

Soulstorm jest trzecim oficjalnym dodatkiem do wydanej w 2004 roku strategii czasu rzeczywistego pod tytułem Warhammer 40,000: Dawn of War. Soulstorm, podobnie jak Dark Crusade jest samodzielnym rozszerzeniem, co oznacza, iż do zabawy nie jest wymagane posiadanie podstawowej wersji Dawn of War. Tym razem za przygotowanie Soulstorm odpowiedzialne są dwa studia - Relic Entertainment oraz Iron Lore Entertainment (znane m.in. z gry Titan Quest).

Opisywane rozszerzenie do zaoferowania ma pełnoprawną kampanię dla pojedynczego gracza, obejmującą swym zasięgiem cały system gwiezdny, z czterema planetami i trzema księżycami. W starszych rozszerzeniach mieliśmy do czynienia wyłącznie z jedną planetą. Fabuła gry obraca się wokół dziwnej anomalii kosmicznej, tytułowego Soulstorm, uniemożliwiającej m.in. precyzyjną nawigację przelatującym nieopodal statkom. Reakcją na niespotykane zjawisko jest zaciekawienie i chęć jego zbadania, co w konsekwencji prowadzi do serii potyczek pomiędzy wszystkimi liczącymi się potęgami uniwersum Warhammera. Otrzymujemy też dwie zupełnie nowe grywalne frakcje. Pierwszą z nich są Dark Eldars, przesiąknięci złem piraci i łupieżcy. Są oni odpowiednikiem mrocznych elfów z uniwersum Warhammera. Drugą z nowych frakcji są bezwarunkowo oddane Bogowi-Imperatorowi Sisters of Battle. Są one żeńskim odpowiednikiem Space Marines, uduchowionymi wojowniczkami walczącymi w imię wiary i chwały Imperium. W sumie sprawia to, iż liczba nacji, którymi może sterować gracz w tym cyklu zwiększyła się do dziewięciu.

Każda rasa znana z poprzednich odsłon cyklu obdarzona została nowymi typami oddziałów. Po raz pierwszy w historii serii Warhammer 40,000: Dawn of War pojawiają się jednostki latające, co naturalnie ma niebanalny wpływ na przebieg potyczek. Usprawnienia nie ominęły również trybu multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1325 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
  • Windows 98 SE/Me/2000/XP
Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm - recenzja gry
Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm - recenzja gry

Recenzja 28 marca 2008, 11:48

Przed przystąpieniem do gry, gracz zobligowany jest wybrać jedną z 9 dostępnych nacji i umiejętnie poprowadzić ją do zwycięstwa. Większość dostępnego towarzystwa jest nam doskonale znana dzięki poprzednim odsłonom serii. Nekroni – niewolnicy gwiezdnych bogów Cytan. Armie Chaosu – zdrajcy Imperium, skuszeni przez bogów Krwi. Tau – wyznawcy idei „wyższego dobra”, przywodzący na myśl idealny, utopijny komunizm, których dopracowana do perfekcji broń dystansowa niweluje braki oręża do walki wręcz. Orkowie walczący w imię Waaagh!, rozumianego jako pchająca do walki żądza krwi. Space Marines – zmodyfikowani genetycznie, superżołnierze, toczący fanatyczne boje ku chwale Imperatora. Najbardziej zaawansowani technologicznie, humanoidalni Eldarzy, będący najstarszą rasą w całej galaktyce oraz Gwardia Imperialna, stawiająca na ciężko opancerzone argumenty siły w postaci mocarnych czołgów i budzącej moce piekielne artylerii.