
Dodatek do gry Warhammer 40,000: Dawn of War
Data wydania: 4 marca 2008
Kolejne samodzielne rozszerzenie do wydanej w 2004 roku strategii czasu rzeczywistego Warhammer 40,000: Dawn of War. Dodatek zatytułowany Soulstorm oferuje graczom tylko jedną nową kampanię fabularną, jednak obejmuje ona zasięgiem cały system gwiezdny Kaurva, z czterema planetami i trzema księżycami.
GRYOnline
Gracze
Steam
Soulstorm jest trzecim oficjalnym dodatkiem do wydanej w 2004 roku strategii czasu rzeczywistego pod tytułem Warhammer 40,000: Dawn of War. Soulstorm, podobnie jak Dark Crusade jest samodzielnym rozszerzeniem, co oznacza, iż do zabawy nie jest wymagane posiadanie podstawowej wersji Dawn of War. Tym razem za przygotowanie Soulstorm odpowiedzialne są dwa studia - Relic Entertainment oraz Iron Lore Entertainment (znane m.in. z gry Titan Quest).
Opisywane rozszerzenie do zaoferowania ma pełnoprawną kampanię dla pojedynczego gracza, obejmującą swym zasięgiem cały system gwiezdny, z czterema planetami i trzema księżycami. W starszych rozszerzeniach mieliśmy do czynienia wyłącznie z jedną planetą. Fabuła gry obraca się wokół dziwnej anomalii kosmicznej, tytułowego Soulstorm, uniemożliwiającej m.in. precyzyjną nawigację przelatującym nieopodal statkom. Reakcją na niespotykane zjawisko jest zaciekawienie i chęć jego zbadania, co w konsekwencji prowadzi do serii potyczek pomiędzy wszystkimi liczącymi się potęgami uniwersum Warhammera. Otrzymujemy też dwie zupełnie nowe grywalne frakcje. Pierwszą z nich są Dark Eldars, przesiąknięci złem piraci i łupieżcy. Są oni odpowiednikiem mrocznych elfów z uniwersum Warhammera. Drugą z nowych frakcji są bezwarunkowo oddane Bogowi-Imperatorowi Sisters of Battle. Są one żeńskim odpowiednikiem Space Marines, uduchowionymi wojowniczkami walczącymi w imię wiary i chwały Imperium. W sumie sprawia to, iż liczba nacji, którymi może sterować gracz w tym cyklu zwiększyła się do dziewięciu.
Każda rasa znana z poprzednich odsłon cyklu obdarzona została nowymi typami oddziałów. Po raz pierwszy w historii serii Warhammer 40,000: Dawn of War pojawiają się jednostki latające, co naturalnie ma niebanalny wpływ na przebieg potyczek. Usprawnienia nie ominęły również trybu multiplayer.
Autor opisu gry:
Jacek Hałas
Ostatnia aktualizacja opisu: 19 sierpnia 2015



5GIER
Warhammer 40,000: Dawn of War to seria gier strategicznych czasu rzeczywistego (RTS) osadzonych w mrocznym i brutalnym uniwersum science fiction. Cykl został wykreowany przez kanadyjskie studio Relic Entertainment i dopiero jego czwarta odsłona była dziełem innego zespołu – KING Art Games. Funkcję jego wydawcy na przestrzeni lat pełniły firmy THQ, SEGA, Deep Silver i samo Relic Entertainment.

Podstawka dla Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm
Recenzja GRYOnline
Każdy, kto kupi tę grę, otrzyma dwie nowe frakcje, ciekawy element strategiczny wynikający z konieczności podbijania kolejnych planet i księżyców oraz garść dodatkowych jednostek.
Opinie21 lutego 2008
Pliki do gier 16 czerwca 2025 14:32
opinie 20 lipca 2022 16:59
Pliki do gier 17 stycznia 2022 14:12
Pliki do gier 18 lipca 2021 10:59
gry 13 marca 2013 09:00
gry 18 lutego 2013 06:59
gry 20 listopada 2012 08:09
gry 19 sierpnia 2010 10:06
gry 15 lipca 2010 11:20
gry 5 lutego 2009 09:44
Popularne pliki do pobrania do gry Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm.
trainer Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm - +17 Trainer - 21 maja 2008
mod Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm - Titanium Wars 1.00.50 - 18 kwietnia 2023
mod Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm - Ultimate Apocalypse v.1.89.3 - 15 października 2021
trainer Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm - v1.20 +1 Trainer - 20 listopada 2008
mod Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm - Warhammer 40,000: Epic Legions 2.0 - 8 sierpnia 2013
mod Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm - The Forgotten Races v.1.1 - 30 stycznia 2015
mod Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm - Eternal Confrontation v.3.5 - 1 grudnia 2014
mod Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm - Tyranid Mod v.0.5b3 - 18 lipca 2021
mod Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm - Ultra no limit v.0.5 - 1 czerwca 2014
mod Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm - Unification Mod v.7.3.8 - 20 marca 2026
Wymagania sprzętowe gry Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm:
PC / Windows
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Pentium 4 2.4 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza), 2.5 GB HDD, Windows 98 SE/Me/2000/XP.
Średnie Oceny:
Średnia z 5 ocen gry wystawionych przez Recenzentów i Redaktorów GRYOnline.pl, Ekspertów i wybranych Graczy.
Średnia z 1484 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
"Przytłaczająco pozytywne"
Średnia z 18340 ocen gry wystawionych przez użytkowników STEAM.
Oceny Recenzentów i Ekspertów
Patryk Rojewski
Recenzent GRYOnline.pl
2008.03.28
Każdy, kto kupi tę grę, otrzyma dwie nowe frakcje, ciekawy element strategiczny wynikający z konieczności podbijania kolejnych planet i księżyców oraz garść dodatkowych jednostek.
MarcinB323
Ekspert
2024.01.12
2-01-24. Bardzo fajny dodatek mnóstwo ras i możliwości. Kampania długa choć pod koniec można zrezygnować z kilku walk gdy idzie o utrzymanie sektorów na mapie. Wojowniczki fajne walka sama w sobie soczysta a dźwięki i muzyka to majstersztyk. Polecam
HETRIX22
Ekspert
2014.01.24
Najlepsza strategia w jaką grałem. Ma wszystko. Gigantyczną ilość rodzajów jednostek, dochodzą do tego specjalne umiejętności jednostek których jest jeszcze więcej i potrafią całkowicie obrócić wynik starcia. Uniwersum jest wprost idealne przez co jednostki są naprawde ciekawe i co najważniejsze - różnorode, żadna rasa nie jest do siebie podobna. Czasami bitwy są toczone na małą skale pomiędzy kilkoma oddziałami, a czasami całymi falami które nawet nie mieszczą sie w przesmyku co spowalnia i utrudnia im przemarsz. Map do potyczek jest kilkadziesiąt i są przeróżne. Do tego ciekawostki typu finishery na jednostkach co też sprawia, że mimo wielkich bitew lubimy popatrzeć na nie w dużym przybliżeniu. Problem jest tylko jeden, gra jest stara, przez co ma słabą grafike i nie wykorzystuje pełnej mocy komputera w rezultacie na każdym komputerze się zacina przy największych potyczkach. Więcej wad nie uświadczyłem, za to zapomniałem wspomnieć o największej zalecie. Możliwości modowania. Do tej gry został stworzony jeden z najlepszych modów w historii Ultimate Apocalypse. Daje on wszystko... dosłownie: mapy, rasy, jednostki (jeszcze ciekawsze niż w podstawce), umiejętności, budynki, zasady gry wszystko jest w dobrej jakości z dobrymi animacja, zwiększona skala walk na tą z supreme commander (WOW). Przedłuża gre, bo w podstawce osiągamy limit technologiczny po 30min, tutaj gdzieś po 1h. Sam nie lubie modować gier, ale tutaj jest to konieczność dostajemy za darmo nową grę. Powtarzam, najlepsza gra strategiczna jaką grałem.
Przemysław Dygas
GRYOnline.pl Team
2025.10.15
Jakub Błażewicz
GRYOnline.pl Team
2016.03.30
Ocena STEAM
Przytłaczająco pozytywne (18 340)
Główne zalety gry
Główne wady gry
Funkcje lub elementy, których brakuje w grze według użytkowników
Podsumowanie
Podsumowanie recenzji użytkowników wygenerowane przez AI,