Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 18 lipca 2021, 10:59

autor: Adrian Werner

Ultimate Apocalypse - nowa wersja popularnego moda do Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm

Ukazała się nowa wersja Ultimate Apocalypse, czyli jednej z najpopularniejszych modyfikacji do Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm. Wprowadza ona m.in. kompatybilność z fanowską frakcją Tyranidów.

Oczy większości fanów studia Relic Entertainment zwrócone są obecnie w stronę zapowiedzianego kilka dni temu Company of Heroes 3. Duża grupa graczy wciąż bawi się jednak w starsze produkcje zespołu. Jednym z najbardziej żwawych staruszków z tej rodziny jest Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm, który, pomimo trzynastu lat na karku, w najgorętszych momentach każdego dnia spokojnie przekracza tysiąc osób bawiących się równocześnie na Steamie, ciesząc się większą popularnością niż jakakolwiek inna pozycja z tej marki. Taka żywotność jest głównie zasługą wyśmienitej społeczności moderskiej, dlatego warto zwrócić uwagę na premierę nowej wersji projektu Ultimate Apocalypse, czyli jednej z najważniejszych modyfikacji do Soulstorm.

Nowa edycja oznaczona jest numerem 1.89.2 i przynosi sporo zmian. Poprawiono masę błędów i ulepszono interfejs. Dodano wreszcie kompatybilność z Tyranid Mod, czyli modyfikacją wprowadzającą tytułową frakcję jako grywalną armię. Ponadto gruntownie przerobiono cały system broni dla oddziałów piechoty.

Ultimate Apocalypse - nowa wersja popularnego moda do Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm - ilustracja #1
Mod jest jednym z najważniejszych projektów utrzymujących przy życiu Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm.

Co ważne, wszystko to jest dostępne w ramach jednego prostego instalatora (zanim go uruchomicie, przygotujcie sobie ok. 15 GB wolnego miejsca na dysku). Wiele dużych modyfikacji do Soulstorm wymaga wcześniej zainstalowania kilku innych projektów, więc dla nowicjuszy rozpoczęcie zabawy nie jest łatwe. Natomiast w Ultimate Apocalypse wszystko mamy od razu w jednej paczce. Nie znaczy to jednak, że nie można do niej dodać innych rzeczy. Poza wspomnianym Tyranid Mod projekt współpracuje również z wieloma innymi modyfikacjami, w tym z popularnym FreeUI.

Osobom niezaznajomionym z modem warto wytłumaczyć, że Ultimate Apocalypse znacząco zwiększa skalę starć, pozwalając dowodzić o wiele liczniejszymi oddziałami oraz korzystać z superbroni. Modyfikacja wprowadza także nowe jednostki, budynki, umiejętności oraz opcje zmiany uzbrojenia. Poprawiono również jakość AI i system infiltracji, a na pola bitewne wprowadzono olbrzymie maszyny kroczące znane jako Tytani.

W praktyce mod pozwala toczyć starcia znacznie bardziej przypominające potyczki z książek z uniwersum Warhammera 40,000 niż standardowa wersja gry. Rozgrywka mocno różni się od klasycznego Soulstorma, ale pozostaje równie miodna. Nic więc dziwnego, że Ultimate Apocalypse od lat nie opuszcza pierwszej dziesiątki najpopularniejszych modyfikacji w serwisie Mod DB.

  1. Ultimate Apocalypse - oficjalna strona moda
  2. Ultimate Apocalypse - pobierz mod z naszego mirrora
  3. Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm - poradnik do gry