Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood (NDS)
OkładkaSonic Chronicles: The Dark Brotherhood (NDS)

Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood NDS

Gra role-playing z udziałem sympatycznego jeżyka oraz jego przyjaciół. Zajmujemy się eksploracją świata, a także uczestniczymy w walkach rozgrywanych w systemie turowym.

RPG | turowe | Sonic | klasyczne RPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood Premiera NDS

26września2008

pudełko PL

2października2008

producent: BioWare wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood

Earthworm Jim

Luminous Arc

Final Fantasy XII: Revenant Wings

Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood jest grą role-playing z tytułowym niebieskim jeżykiem oraz jego przyjaciółmi w rolach głównych. Za przygotowanie tego RPG-a odpowiedzialna jest doskonale znana wielu graczom firma BioWare. Developer ten w przeszłości zasłynął dzięki takim tytułom jak Baldur’s Gate, Neverwinter Nights, Star Wars: Knights of the Old Republic czy Mass Effect. Opisywana gra przygotowana została wyłącznie z myślą o użytkownikach przenośnej konsoli Nintendo DS.

Fabuła The Dark Brotherhood rozpoczyna się dwa lata po tym, jak Sonicowi udało się pokonać Eggmana. Sympatyczny jeżyk otrzymuje telefon od swojego przyjaciela Tailsa. Sonic dowiaduje się, iż Knuckles został porwany przez grupę złoczyńców określających siebie mianem Marauderów. Ponadto zniknęły magiczne Szmaragdy Chaosu. Właściwa zabawa podzielona została na dwa zasadnicze akty. Akcja pierwszego aktu rozgrywa się w baśniowym świecie znanym z poprzednich gier z udziałem Sonica. Drugi akt jest pod tym względem zdecydowanie ciekawszy, a to dlatego, iż główni bohaterowie zajmują się eksploracją zupełnie nowych, mroczniejszych terenów. Warto dodać, iż wszystkie postępy obrazowane są za pośrednictwem scenek przerywnikowych. Nie zabrakło także licznych okienek, w których wyświetlane są dialogi.

Prowadzona przez gracza drużyna może składać się z czterech postaci. Bohaterów wybiera się z puli docelowo obejmującej jedenaście osobistości. Są to między innymi Sonic, Tails, Amy, Knuckles, Shadow, Big the Cat oraz Rouge. Autorzy gry zachowali oczywiście specyficzne umiejętności typowe dla bohaterów serii. Przykładowo, Tails dysponuje doskonale znaną miłośnikom gier z udziałem Sonica zdolnością latania. Zazwyczaj działa się w jednej grupie, choć w wyjątkowych przypadkach drużyna może się podzielić.

Opisywana produkcja na tle konkurencyjnych RPG-ów wyróżnia się kilkoma istotnymi usprawnieniami. Przede wszystkim, walki nie są aktywowane w sposób losowy. Przeciwnicy są bowiem widoczni podczas eksploracji świata gry, a od samego gracza zależy czy zdecyduje się podjąć z nimi walkę, czy poszuka alternatywnej drogi do celu. Same bitwy rozgrywane są w systemie turowym, aczkolwiek charakteryzują się one dużą dynamiką. Dostępne atrakcje obejmują też między innymi aktywowanie ataków drużynowych, wzorowanych na akcjach znanych z gier z serii Chrono Trigger.

W miarę postępów w rozgrywce członkowie drużyny awansują na wyższe poziomy doświadczenia, co wiąże się z koniecznością rozwinięcia wybranych przez siebie atrybutów. Producent przewidział też opcję nabywania specjalnych ataków, wykorzystywanych następnie w trakcie starć. Przywodzą one na myśl rozwiązania znane z gry Elite Beat Agents. Walutą w Sonic Chronicles są znane z pozostałych gier z tej serii pierścienie. Oprócz głównych questów sterowana drużyna może się także zajmować wykonywaniem zlecanych przez postaci niezależne drobnych zadań. Co ciekawe, rozmowy z NPC-ami polegają na wybieraniu odpowiedzi z drzewka dialogowego.

Sterowanie odbywa się w całości przy wykorzystaniu rysika i ekranu dotykowego. Oprawa wizualna Sonic Chronicles pod wieloma względami nawiązuje do rozwiązań zastosowanych w wydanej na PS2 i Wii grze Okami. Akcja przeważnie obserwowana jest jednocześnie na obu ekranach konsoli. Górny ekran może też jednak służyć wyświetlaniu statystyk członków drużyny, czy mapy świata.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection