Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2008, 10:00

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 kwietnia 2008)

Kolejny dodatek do Two Worlds, Deca Sports w złocie, data europejskiej premiery Ninja Gaiden: Dragon Sword, Def Leppard w Guitar Hero IV, Mario Kart Wii ocenione w Famitsu – zapraszamy do lektury piątkowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Kolejny dodatek do Two Worlds, Deca Sports w złocie, data europejskiej premiery Ninja Gaiden: Dragon Sword, Def Leppard w Guitar Hero IV, Mario Kart Wii ocenione w Famitsu – zapraszamy do lektury piątkowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Okami

Z okazji zbliżającej się premiery Okami w wersji na konsolę Nintendo Wii (wrzesień 2008), firma Capcom dzieli się z graczami coraz to ciekawszymi ideami, mającymi na celu promocję wznowionych przygód Amaterasu, bogini słońca. Najnowszych pomysłem jest specjalny serwis internetowy – Okami Art – na łamach którego znajdziemy wiele pięknych grafik oraz tapet nawiązujących do Okami. Możemy się na nim również natknąć na konkurs plastyczny, w którym na zwycięzcę czeka ekskluzywna nagroda (jeszcze nieujawniona). Zachęcamy do odwiedzin.

Two Worlds

Firma SouthPeak Games ogłosiła, że do oferty usługi Xbox Live Marketplace trafiło wczoraj drugie rozszerzenie do gry Two Worlds. Dodatek noszący tytuł Curse of Souls oferuje graczom 35 questów, miasto Tharnburg podzielone na dwie dzielnice (kupiecką i opanowaną przez gladiatorów) oraz wiele nowych przedmiotów. Koszt nabycia dodatku zamyka się w kwocie 600 punktów. Producentem Two Worlds jest polska firma Reality Pump.

Pinball FX

W ramach serwisu Xbox Live Marketplace zadebiutował też malutki dodatek do Pinball FX, jednej z najpopularniejszych pozycji rozprowadzanych za pośrednictwem Xbox Live Arcade. Tworzy go nowy stół, powiązany tematycznie z popularną kreskówką o tytule Rocky i Łoś Superktoś. Cena stołu ustalona została na poziomie 200 punktów.

Deca Sports

Deca Sports firmy Hudson Entertainment osiągnęło status złota i powędrowało do tłoczni. Amerykańska premiera gry, którą wyda koncern Konami, zapowiedziana została na dzień 13 maja. Przypominamy, że zaoferuje ona możliwość wzięcia udziału w wirtualnym i nieco uproszczonym dziesięcioboju. Gracz będzie mógł sprawdzić się w takich dyscyplinach, jak: siatkówka plażowa, piłka nożna, koszykówka, curling, badminton, jazda figurowa na lodzie, łucznictwo, motocross, snowboard, gokarty. Deca Sports zostanie wydane wyłącznie na konsolę Nintendo Wii.

Mario Kart Wii

Japoński tygodnik Famitsu zrecenzował najnowszą odsłonę cyklu Mario Kart. Edycja na konsolę Wii oceniona została na 37 punktów na 40 możliwych. Według redaktorów magazynu największych plusem pozycji Nintendo jest tryb rozgrywki sieciowej, co z pewnością ucieszy wszystkich fanów Wii. Europejska premiera Mario Kart Wii nastąpi już niebawem, bo 11 kwietnia.

Warhammer Online

EA Mythic oczekuje, że w beta-testach gry Warhammer Online: Age of Reckoning weźmie udział nawet milion graczy z całego świata. Zapewnia o tym Mark Jackobs, jeden z głównych producentów gry. Przypominamy, że światowy debiut WAR nastąpi na początku tegorocznej jesieni.

Ninja Gaiden: Dragon Sword

Ninja Gaiden: Dragon Sword – specjalna edycja NG przeznaczona dla przenośnej platformy Nintendo DS – ukaże się w Europie na początku czerwca bieżącego roku. Trafi zatem do sprzedaży mniej więcej w ty samym czasie, co jej starsza siostra, Ninja Gaiden II, powstająca z myślą o Xboksie 360.

Guitar Hero IV

Phil Collen, gitarzysta popularnego zespołu pudel-metalowego Def Leppard, potwierdził w wywiadzie dla stacji radiowej wcześniejsze plotki o występie w czwartej odsłonie cyklu Guitar Hero. Zdradził przy tym tytuły utworów, które najprawdopodobniej będzie można odegrać przy pomocy plastikowej gitary. Będą nimi Animal, Rock of Ages oraz Photograph.

Max Payne

Do grona aktorów biorących udział w zdjęciach do filmu opartego na historii Maxa Payne’a dołączył Chris O’Donnel znany w szczególności z marnego występu w Batman i Robin. Tym samym znana nam już obsada przedstawia się następująco: Mark Wahlberg (Max Payne), Beau Bridges (mentor Maxa), Mila Kunis (Mona Sax) oraz O’Donnel. Premiera filmu powinna się odbyć jeszcze w tym roku.

Galerie

Kończąc „Wieści ze świata” proponujemy Wam kilka najciekawszych zestawów zrzutów ekranowych z poprzedniego dnia. Dzisiaj polecamy:

Robert Ludlum’s The Bourne Conspiracy

Cryostasis: Sleep of Reason

Drone Tactics

Project Origin

WorldShift

Europa Universalis: Rome

FlatOut: Ultimate Carnage

The Chronicles of Spellborn

Mass Effect

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry