Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Etrian Odyssey II: Heroes of Lagaard (NDS)

Etrian Odyssey II: Heroes of Lagaard NDS

Przedstawiciel gatunku japońskich RPG-ów. Dowodzimy drużyną reprezentowaną przez postaci z różnych klas, wyruszając na poszukiwania cennych trofeów.

RPG | FPP | fantasy | turowe | dungeon-crawler | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Etrian Odyssey II: Heroes of Lagaard (NDS)

producent: Atlus

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

17czerwca2008

Etrian Odyssey 2: Heroes of Lagaard to pełnoprawna kontynuacja popularnej gry role-playing, która zadebiutowała na rynku w styczniu 2007 roku. Sequel pozostaje w zgodzie ze swoim pierwowzorem, reprezentując gatunek japońskich RPG-ów. Za przygotowanie gry ponownie odpowiedzialna jest firma Atlus, zatrudniająca takich twórców jak Shigeo Komori (scenarzysta), Yuzo Koshiro (kompozytor) czy Shin Nagasawa (projekty potworów). Heroes of Lagaard opracowano wyłącznie z myślą o posiadaczach DS-a.

Akcja kontynuacji rozgrywa się w krainie fantasy, doskonale znanej z pierwszej części serii. Tym razem sterowana przez gracza drużyna swoją przygodę rozpoczyna w tytułowym mieście Lagaard. Jedna z lokalnych legend mówi, iż tutejszy książę ukrył w swoim podniebnym zamku niezwykle cenne skarby. Książę jest skłonny sowicie wynagrodzić podróżników, którzy zdołają go odnaleźć.

Zabawa rozpoczyna się od utworzenia postaci głównego bohatera, ustalając w pierwszej kolejności imię oraz płeć. W przeciwieństwie do pierwszej części serii, w której dokonywało się wyboru pomiędzy dziesięcioma klasami postaci, tym razem jest ich dwanaście. Sterowana postać może stać się między innymi myśliwym, alchemikiem lub magiem. Gracz zajmuje się także ustalaniem bardzo szczegółowych opcji, decydując się na umiejętności czy czary, z których stworzony przez siebie podróżnik będzie mógł korzystać. W miarę postępów w zabawie do głównego bohatera dołączają inne osoby. Nad postaciami tymi nie sprawuje się bezpośredniej kontroli, choć przewidziano między innymi opcję doboru formacji.

Omawiany sequel ma do zaoferowania znany z pierwszej odsłony cyklu model walki, opierający się na konieczności podejmowania szybkich decyzji w celu uniknięcia dodatkowych obrażeń ze strony potworów. Tryb dla pojedynczego gracza zapewnia kilkadziesiąt godzin rozgrywki. Oprócz przystępowania do walk z potworami odbywa się rozmowy z postaciami niezależnymi oraz zakupuje lepsze elementy wyposażenia. Gra oferuje opcję przystąpienia do ponad 100 nieobowiązkowyuch questów.

Heroes of Lagaard zawiera innowacyjny system przemieszczania się po okolicy. Na dolnym ekranie konsoli widoczna jest mapa, z którą można wchodzić w różnego rodzaju interakcje. Pozwala to między innymi na wyznaczanie sobie trasy przemarszu czy kolekcjonowanie znajdujących się w okolicy przedmiotów. Oprawa wizualna gry utrzymana została w mangowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Etrian Odyssey II: Heroes of Lagaard

Wymagania wiekowe Etrian Odyssey II: Heroes of Lagaard

12+

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (19 czerwca 2008)

wiadomość19 czerwca 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowy erpeg od Atlusa, dodatki do Savage 2, przygodówka dla kobiet, strategiczne MMO Atlantica, Schizoid trafi w końcu na XBLA, plan wydawniczy KOEI, Lara Croft na E3, Offspring w Rock Band i tysiące stworów stworzone przez graczy w ciągu jednego dnia. Zapraszamy do lektury.