Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2008, 09:19

autor: vampire

Premiera Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness już dzisiaj

Już dziś o godzinie 10.00 rano w sieci Xbox Live pojawi się pierwszy epizod gry opartej na bazie popularnego internetowego komiksu - Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness. Natomiast gracze komputerowi (zarówno posiadacze PC jak i Macintoshy) zainteresowani tą produkcją mogą nabyć ją za pośrednictwem serwisu GreenHouse.

Już dziś o godzinie 10.00 rano w sieci Xbox Live pojawi się pierwszy epizod gry opartej na bazie popularnego internetowego komiksu - Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness. Natomiast gracze komputerowi (zarówno posiadacze PC jak i Macintoshy) zainteresowani tą produkcją mogą nabyć ją za pośrednictwem serwisu GreenHouse. Za tę hybrydę przygodówki i RPG zapłacić musimy odpowiednio 1600 punktów Microsoftu lub $19.95 (ok. 44 zł).

Akcja gry toczy się w New Arcadia, świecie podobnym do naszego z lat '20 ubiegłego wieku. Dołączymy do Gabe’a i Tycho ze Startling Developments Detective Agency i odkryjemy mroczne tajemnice Nowej Arkadii. Poza zwiedzaniem kolejnych lokacji i rozwiązywaniem zagadek czasem stoczymy także zrealizowane w sposób turowy walki. Za fabułę oraz dialogi w Penny Arcade Adventures odpowiedzialny jest znany fanom komiksu Jerry “Tycho” Holkins.

Premiera Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness już dzisiaj - ilustracja #1

Według zapewnień twórców, studia Hothead Game, On the Rain-Slick Precipice of Darkness powinien zapewnić 8-10 godzin zabawy. Natomiast kolejne epizody będą prawdopodobnie ukazywać się w czteromiesięcznych odstępach czasu. Oczywiście po każdym z nich mamy możliwość zapisania swojej postaci i kontynuowania nią przygody w kolejnej części.