Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2008, 11:17

autor: vampire

Premiera WiiWare w USA

Dziś w Stanach Zjednoczonych ma swoją premierę serwis WiiWare, a tym samym Amerykanie mogą już pobrać za jego pośrednictwem sześć gier. Niestety nie znamy jeszcze tytułów, które otrzymają Europejczycy wraz z debiutem WiiWare na Starym Kontynencie, co nastąpi już 20 maja. Miejmy jednak nadzieję, że lista gier premierowych nie wypadnie gorzej w porównaniu z tą zza oceanu.

Dziś w Stanach Zjednoczonych ma swoją premierę serwis WiiWare, a tym samym Amerykanie mogą już pobrać za jego pośrednictwem sześć gier. Niestety nie znamy jeszcze tytułów, które otrzymają Europejczycy wraz z debiutem WiiWare na Starym Kontynencie, co nastąpi już 20 maja. Miejmy jednak nadzieję, że lista gier premierowych nie wypadnie gorzej w porównaniu z tą zza oceanu. A ta prezentuje się następująco:

Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King - połączenie strategii i jRPG, przygotowane przez firmę Square-Enix. Wcielamy się tu w króla Leo, którego głównym zadaniem jest odbudowa królestwa do czego niezbędne okaże się wykorzystanie mocy tajemniczego kryształu. Bez wątpienia jest najatrakcyjniejszą propozycją dostępną na amerykańskim WiiWare, ale przez to również najdroższą - 1500 punktów Wii.

LostWinds - dwuwymiarowa platformówka autorstwa studia Frontier Developments. Podczas zabawy kontrolujemy jednocześnie dwie postaci - Toku, chłopca będącego jedyną osobą mogącą uwolnić świat od klątwy nałożonej przez demona Balasara oraz Enrila, pomagającego mu ducha wiatru. Oczywiście kluczowe znaczenie ma tu umiejętne wykorzystanie możliwości obydwu bohaterów. Koszt gry wynosi 1000 punktów Wii.

Defend your Castle - gra stworzona przez XGen Studios będąca remakiem flashowej produkcji, w której wcielamy się w rolę dowódcy zamku. Naszym zadaniem jest oczywiście obrona go przed wrogim najazdem przy użyciu wszystkich dostępnych środków. W miarę postępów w grze mamy możliwość wzmacniania swojej twierdzy, wystawiania dodatkowych łuczników i magów a także zwiększania dostępnego arsenału. Jest to najtańszy z dostępnych tytułów - kosztuje tylko 500 punktów Wii.

Pop - bardzo prosta zręcznościówka autorstwa studia Nnooo, w której zadaniem graczy jest przebijanie pojawiających się na ekranie baniek mydlanych. Mamy Mamy, więc do czynienia z typową casualową produkcją mogącą dostarczyć rozrywki całej rodzinie za jedyne 700 punktów Wii.

V.I.P. Casino: Blackjack - jak sama nazwa wskazuje symulacja kasyna przygotowana przez High Voltage Software, szkoda tylko, że poświęcona jedynie grze w BlackJacka. W trybie single zdobywamy jak największe zasoby gotówki, natomiast w multi możemy rywalizować w swoistym mini-turnieju. Na grę przyjdzie nam wydać 700 punktów Wii.

TV Show King - stworzona przez studio Gameloft produkcja przypominająca w swoich założeniach to, co znamy z telewizyjnych teleturniejów. Główną zaletą tego tytułu jest fakt, że nadaje się zarówno do krótkiej zabawy w pojedynkę jak i znacznie dłuższej wraz z przyjaciółmi. Zawiera ponad 3000 pytań podzielonych na sześć kategorii - nie ma więc obawy, że szybko zaczną się one powtarzać. Cena wynosi 1000 punktów Wii.

Przypominamy, że WiiWare jest sieciowym systemem dystrybucji przypominającym Xbox Live Arcade oraz PlayStation Store. Za jego pomocą użytkownicy mogą pobierać gry, które kosztują określoną liczbę punktów Wii. Ze względu na brak twardego dysku Wii, dane te zapisywane są w niewielkiej pamięci konsoli lub na kartach pamięci SD.