Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Pop (Wii)
OkładkaPop (Wii)

Pop Wii

Bardzo prosta gra zręcznościowa. Zadaniem uczestników zabawy jest przebijanie pojawiających się na ekranie baniek mydlanych, co pozwala na powiększanie stanu punktowego.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pop Premiera Wii

12maja2008

producent: Nnooo wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pop

de Blob

Boom Blox

World of Goo

Pop to bardzo prosta w obsłudze gra zręcznościowa, w której zadaniem gracza jest przebijanie pojawiających się na ekranie baniek mydlanych. Opisywany produkt jest debiutanckim dziełem studia developerskiego Nnooo. Pop przygotowano z myślą o klientach sieciowej usługi WiiWare.

Zabawa odbywa się w całości z wykorzystaniem innowacyjnego kontrolera konsoli Wii. Wykonując odpowiednie ruchy namierza się, a następnie przebija wybrane przez siebie bańki. Gra stawia duży nacisk na powtarzalność tego typu czynności. Szybkie likwidowanie kolejnych baniek pozwala bowiem na tworzenie bardziej złożonych łańcuchów, dzięki czemu zwiększa się mnożnik punktów. W ramach ciekawostki warto dodać, iż swoje wyniki można podsyłać do ogólnoświatowego rankingu.

Pop ma także do zaoferowania kilka innych mechanizmów, których zadaniem jest wzbogacenie rozgrywki. Bańki można przede wszystkim próbować napełniać, dzięki czemu znikając z planszy wywołują większe poruszenie wśród znajdujących się w okolicy tego typu obiektów. Gracz może także podnosić pojawiające się na ekranie różnorakie power-upy.

Opisywana produkcja oferuje tryb dla pojedynczego gracza, choć Pop rozwija skrzydła dopiero w multiplayerze. Przy jednej konsoli maksymalnie mogą bawić się cztery osoby. Starcia w takim przypadku prowadzone są na wspólnym ekranie, tak więc duży nacisk położono na podkradanie sobie baniek. Oprawa wizualna Pop jest bardzo uproszczona. Nieliczne efekty specjalne towarzyszą jedynie przebijaniu kolejnych baniek mydlanych. Pewnym urozmaiceniem są za to zmieniające się co jakiś czas tła.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Pop

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.