Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse (PC)

Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse

W Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse mamy okazję spojrzeć na problem zombie z drugiej strony i wykorzystując szeroki wachlarz możliwości, walczyć z ludźmi.

Akcji | TPP | zombie | humorystyczne

Edward „Stubbs” Stubblefield był komiwojażerem, który w latach trzydziestych dwudziestego wieku szukał własnego sposobu na dorobienie się fortuny. Niestety, sprzedawca miał pecha – podczas jednej z wypraw do stanu Pennsylvania został napadnięty i brutalnie zamordowany. Dwadzieścia sześć lat później, w 1959 roku, miliarder Andrew Monday postanawia zbudować monument zdolny zaspokoić jego ego: miasto przyszłości o nazwie Punchbowl, gdzie znudzeni życiem Amerykanie mogliby szukać rozrywki i szansy na lepsze życie. Monday nie wie, że jego wymarzony kompleks został zbudowany na miejscu pochówku Stubbsa i że ów jegomość dziwnym trafem został pobudzony do życia.

Futurystyczne miasto, pełne świateł, strzelistych gmachów i niesamowitych maszyn staje się areną walki pomiędzy żywym trupem a ludźmi. Stubbs szuka odpowiedzi na pytanie, kto go zabił i dlaczego dostał szansę powrotu na ziemski padół, natomiast Monday – jak zwykle – próbuje zrobić na tym doskonały interes.

Ileż to razy głównym tematem gier, była eksterminacja zombie? W produkcie Wideload Games (firmie założonej przez Alexandra Seropiana – niegdysiejszego twórcy potęgi Bungie Software), będziesz miał okazję spojrzeć na problem z drugiej strony i wykorzystując szeroki wachlarz możliwości, walczyć z ludźmi. W dokonywaniu masakry na ulicach metropolii z pewnością pomoże Ci bogaty arsenał broni: eksplodujące granaty stworzone z jelit, zombie’a plwocina do ataków na odległość, odrywana ręka, która potrafi przedostać się przez ciasne przejścia, czy odseparowana od reszty ciała głowa, która służy Stubbsowi jako bluźniercza i siejąca zniszczenie kula do kręgli. Jakby tego wszystkiego było mało, nasz bohater może wgryzać się w mózgi żywych ludzi i w ten sposób powiększać szeregi powłóczącej nogami hordy.

Mimo destrukcyjnego i budzącego grozę charakteru Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse ma jak najbardziej humorystyczny wydźwięk. Główny bohater przypomina na każdym kroku Caleba z Blood – nikczemnego ale sympatycznego zabójcę. W produkcie Wideload Games różnica polega na tym, że to nie potwory a właśnie ludzie będą głównym towarem do eksterminacji. Program został stworzony na bazie silnika wykorzystanego wcześniej w Halo i oferuje podobną do tamtego produktu oprawę wizualną. Akcję obserwujemy z perspektywy zarówno pierwszej jak i trzeciej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD / 3CD

Ocena gry 6,9 / 10 na podstawie 900 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8,2 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse

Klasyfikacja PEGI Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512MB RAM, 64MB akcelerator 3D, 4GB HDD, Windows 2000/XP

Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse - recenzja gry

Recenzja 5 stycznia 2006, 12:15

Trzecia moc pozwala na oderwanie ręki i wykorzystanie jej w charakterze zwiadowcy. Gracz uzyskuje kontrolę nad dłonią i może pozwolić sobie na chodzenie po ścianach oraz po suficie. Ręka jest co prawda najmniej wytrzymałą częścią ciała Stubbsa, ale pełni również inną, ciekawą funkcję. Może się ona bowiem wbijać w mózg ofiary, co powoduje objęcie nad delikwentem pełnej kontroli. Jest to jedyny sposób, aby w Stubbs the Zombie skorzystać z broni palnej (pistoletów, shotgunów, karabinów maszynowych i wyrzutni rakiet). Trzeba jednak wpierw znaleźć odpowiednio wyposażonego przeciwnika i natychmiast przybrać pozycję obronną. Zainfekowany pacjent jest jeszcze mniej wytrzymały niż Stubbs, w dodatku nie potrafi się regenerować.

PC
XBOX