Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 14 października 2021, 17:10

autor: AlexB

Gra o zombie od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 na platformie Epic Games Store udostępniona za darmo zostanie gra Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse. Ponadto pojawi się opcja zdobycia pakietu Epic do gry Paladins. Obie te rzeczy będą bezpłatne do 21 października.

[Aktualizacja] Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse i pakiet Epic do Paladins można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostanie Among the Sleep: Enhanced Edition.

W minionym tygodniu w ramach ciągnącej się już od blisko trzech lat akcji darmowego rozdawnictwa w Epic Games Store udostępniony został popularny symulator składania komputerów, czyli PC Building Simulator. W tym zmieniamy klimat, by nieco podchwycić nastrój na zbliżające się Halloween. Równo o godzinie 17:00 polskiego czasu na wspomnianej platformie cyfrowej dystrybucji udostępnione zostanie Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse.

Jest to wydana w 2005 roku (nieco usprawniona reedycja wyszła kilka miesięcy temu) dość nietypowa gra akcji TPP, za którą odpowiada Wideload Games. W trakcie zabawy wcielamy się w komiwojażera Edwarda „Stubbsa” Stubblefielda, który zostaje w dziwnych okolicznościach zamordowany i porzucony gdzieś na odludziu. Po latach na miejscu jego pochówku powstaje metropolia Punchbowl. To właśnie w niej Stubbs pojawia się ponownie jako… zombie. W nowej formie postanawia on odkryć, kto stał za jego śmiercią, a także dowiedzieć się, jaki los spotkał jego ukochaną – Maggie Monday. Rozgrywka polega głównie na walce z kolejnymi przeciwnikami z pomocą dość nietypowych broni (na przykład granatów z jelit) oraz obywateli miasta przemienionych w nieumarłych towarzyszy.

Produkcja została całkiem dobrze przyjęta przez media branżowe. Na platformie Metacritic może się pochwalić średnią ocen na poziomie 72/100 (wersja pecetowa na podstawie 17 recenzji).

  1. Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse na platformie Epic Games Store

To jednak nie koniec atrakcji, jakie czekają na użytkowników Epic Games Store. Równolegle ze Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse na tej platformie udostępniony za darmo zostanie pakiet Epic do Paladins – darmowej sieciowej strzelanki opartej o system bohaterów. Gwarantuje on natychmiastowe odblokowanie czwórki postaci – Androxusa, Rauma, Tyry i Ying – i cztery dodatkowe skórki dla nich.

  1. Pakiet Epic do Paladins na platformie Epic Games Store

Zarówno Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse, jak i pakiet Epic do Paladins będzie można odebrać w Epic Games Store do 21 października. Gdy oficjalnie dowiemy się, jaka produkcja (bądź produkcje) zostanie udostępniona bezpłatnie jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store
  2. Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse – poradnik do gry
  3. Paladins – poradnik do gry