Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2021, 17:03

autor: DM

Hazard Zone - DICE prezentuje nowy tryb rozgrywki w Battlefield 2042

Hazard Zone w grze Battlefield 2042 to nie kolejne battle royale, a nowy tryb dla drużyn preferujących nieco bardziej taktyczną rozgrywkę. Mieszanka PvP i PvE przypomina rozwiązania z tytułów firmy Ubisoft.

W SKRÓCIE:
  • Hazard Zone to trzeci moduł rozgrywek wieloosobowych w Battlefield 2042;
  • walczy w nim 32 graczy podzielonych na 4-osobowe drużyny (24 graczy na PS4 i Xbox One);
  • celem rozgrywki jest zbieranie danych i ewakuacja z mapy;
  • będzie to miks PvP i PvE – oprócz graczy przeciwnikami będą też boty;
  • twórcy podkreślają, że nie jest to kolejna wersja battle royale.

Battlefield 2042 w dniu premiery zaoferuje trzy główne moduły rozgrywek wieloosobowych. Poznaliśmy już All-Out Warfare z klasycznym Podbojem i Przełamaniem oraz Battlefield Portal, który jest edytorem pozwalającym kreować własne zasady gry. Teraz studio DICE ujawniło ostatni z nich – Hazard Zone. Twórcy podkreślają, że na pewno nie jest to kolejna wersja battle royale, tylko tryb, w którym liczyć się ma współpraca w zespołach.

W Hazard Zone osiem 4-osobowych drużyn (sześć w przypadku PlayStation 4 i Xboksa One) spróbuje przejąć nośniki danych z satelity. Po ich zebraniu udadzą się na miejsce ewakuacji i opuszczą mapę. Takie okienka z przylatującym śmigłowcem będą dwa – na początku i na końcu trwających około 12 minut rund. Ekipy mają same decydować, kiedy opuszczą mapę.

Hazard Zone - DICE prezentuje nowy tryb rozgrywki w Battlefield 2042 - ilustracja #1
W trybie Hazard Zone kluczowe będzie przejmowanie nośników z danymi.

Część nośników danych będzie zawsze chroniona przez boty sterowane przez AI. Starcia z nimi będą zdradzać pozycję walczących, a więc alarmować inne drużyny. Dodatkowo w połowie rund w losowych miejscach pojawią się niechronione dyski z danymi. Ich zbieranie będzie istotne, bo przełożą się one na walutę w grze – Dark Market Credits, za którą będzie można kupować broń i ekwipunek oraz różne ulepszenia przed rozpoczęciem rozgrywki.

Niezbędnym gadżetem będzie choćby skaner konieczny do analizowania dysków lub urządzenie do wskrzeszania zabitych członków drużyny. Hazard Zone będzie dostępny na wszystkich siedmiu nowych mapach modułu All-Out Warfare, natomiast operatorów obejmą limity w ramach danej drużyny. Przykładowo nie będzie można wybrać dwóch Irishów w tym samym teamie. Na mapach będą również pojawiać się tornada, mocno wpływające na przebieg walk.

Hazard Zone - DICE prezentuje nowy tryb rozgrywki w Battlefield 2042 - ilustracja #2
Drużynowe walki o nośniki oraz miejsce w śmigłowcu ewakuacyjnym mają być o wiele bardziej taktyczne niż w zwykłych trybach.
Hazard Zone - DICE prezentuje nowy tryb rozgrywki w Battlefield 2042 - ilustracja #3
W 4-osobowch drużynach nie będzie można dublować operatorów.

Z opisu tryb Hazard Zone istotnie różni się od tradycyjnego battle royale i nawet jeśli ma trochę elementów z Escape from Tarkov, jak głosiły wcześniejsze przecieki, to najbliżej mu chyba do pomysłów z gier Ubisoftu. Reguły polegające na zbieraniu nośników z danymi przez drużyny graczy to niemal to samo rozwiązanie, co w zapowiedzianym kilka dni temu Ghost Recon: Frontline. Wcześniej podobne zasady dotyczące zbierania przedmiotów i konieczności ewakuacji pojawiły się już w dodatku Przetrwanie do Tom Clancy’s The Division.

Czy DICE uda się stworzyć z Hazard Zone emocjonujący tryb dla zgranych drużyn lubiących nieco bardziej taktyczną rozgrywkę? Przekonamy się już niedługo. Premiera Battlefield 2042 na PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One i komputerach PC zapowiedziana jest na 19 listopada. Wcześniejszy dostęp – od 12 listopada – otrzymają subskrybenci serwisu EA Play oraz posiadacze wydań Gold i Ultimate Edition.