Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2PC
Okładka Falling Stars (PS2)
OkładkaFalling Stars (PS2)

Falling Stars

Niezbyt wymagający przedstawiciel gatunku gier role-playing. Wcielamy się w postać duszka, który przybrał postać małej dziewczynki. Wyruszamy w niebezpieczną podróż celem wypędzenia sił zła.

RPG | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Falling Stars Premiera

31sie2007

PS2 PC

producent: Ivolgamus wydawca: Ivolgamus

Gry podobne do Falling Stars

Dark Chronicle

Kingdom Hearts II

Dual Hearts

Falling Stars to niezbyt wymagająca pozycja z gatunku role-playing, przygotowana dla młodszych sympatyków gier komputerowych. Gracz zajmuje się eksploracją świata, poznaje ciekawe postaci oraz uczestniczy w różnego rodzaju zabawach. Falling Stars jest dziełem firmy Ivolgamus, znanej w szczególności za sprawą innej gry dla dzieci, a mianowicie Barbie as The Island Princess.

Akcja Falling Stars rozgrywa się w baśniowej krainie o nazwie Dazzleon. Pewien starożytny duch odkrywa, iż za sprawą budzącej się mrocznej siły zagrożony staje się balans pomiędzy dobrem a złem. Gracz wciela się w postać mniej doświadczonego duszka, który przybiera formę dziewczynki o imieniu Luna. Głównej bohaterce zlecone zostaje zadanie zaprowadzenia porządku w krainie poprzez wypędzenie z niej mrocznych sił. Podobnie jak w wielu innych RPG-ach, fabuła obfituje w zaskakujące momenty, a ukończenie gry wiąże się z koniecznością eksploracji różnych zakątków (wiosek, zamków, lasów czy jaskiń) oraz wykonywania zlecanych przez postaci niezależne zadań.

Jeszcze przed przystąpieniem do rozgrywki ustala się szczegóły wyglądu Luny, dobierając elementy jej ubioru. W miarę rozwoju zabawy główna bohaterka uzyskuje dostęp do nowych umiejętności, dzięki czemu jest w stanie na bieżąco rozwiązywać napotykane problemy. Dziewczynka walczy też z potworami, choć w starciach tych osobiście nigdy nie bierze udziału - bitwy zakładają wykorzystanie przygarniętego przez Lunę zwierzaka. Pupila należy szkolić, a w trakcie walk wydawać mu stosowne polecenia.

Sporą atrakcją jest możliwość uczestniczenia w siedmiu różnych mini-grach, wymagających zazwyczaj wykazania się znaczną zręcznością. Zmagania toczone są w trójwymiarowym otoczeniu, a główna bohaterka obserwowana jest z perspektywy trzeciej osoby.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Falling Stars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Falling Stars Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
PS2
PC