Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Dual Hearts (PS2)
OkładkaDual Hearts (PS2)

Dual Hearts PS2

Dual Hearts jest grą akcji z elementami RPG, stworzoną i wydaną przez firmę Atlus. Tytuł pozwala nam zasmakować życia w baśniowym, wyidealizowanym świecie, gdzie granice pomiędzy jawą a snem już dawno zostały zatarte.

Akcji | fantasy | elementy RPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dual Hearts Premiera PS2

anulowana

producent: Atlus wydawca: Atlus Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dual Hearts jest grą akcji z elementami RPG, stworzoną i wydaną przez firmę Atlus. Tytuł pozwala nam zasmakować życia w baśniowym, wyidealizowanym świecie, gdzie granice pomiędzy jawą a snem już dawno zostały zatarte.

W Dual Hearts wcielamy się w postać znanego poszukiwacza skarbów, młodego chłopca o imieniu Rumble. Zapragnął on odnaleźć owiany legendami Kamień Snu, toteż wybrał się na wyspę Sonno, słynącą z tego, że mieści się na niej tajemnicza świątynia, będąca swego rodzaju strażnicą pomiędzy wyobraźnią a realizmem. Rumble z pewnością nie przejmowałby się obecnością budynku w pobliżu miejsca jego poszukiwań, gdyby nie spotkał na swej drodze sympatycznego zwierzaka, Tumble'a, będącego królewskim wysłannikiem. Zadaniem jego jest złamanie pieczęci, chroniącej świątynię, a w realizacji celu pomóc ma właśnie nowo poznany chłopiec. Po wykonaniu tego planu na dwójkę bohaterów czeka wiele emocjonujących przygód.

Gra podzielona została na 40 etapów. W trakcie zabawy podróżujemy po kolorowych lokacjach, inspirowanych kulturą Dalekiego Wschodu. Misje, które przyjmujemy od napotkanych osób, wymagają od nas tego, byśmy przenieśli się do snów swoich zleceniodawców. Powoduje to, że zadania są urozmaicone i wymagają od nas uniwersalnych umiejętności. Cała akcja przedstawiana jest w czasie rzeczywistym, a esencją zabawy są potyczki z wymyślnymi wrogami. Do walki z wyimaginowanymi przeciwnikami używamy standardowych mieczy oraz dzid (maksymalnie dwóch naraz), a także kilku skutecznych zaklęć. Warto zwrócić uwagę na zdolności, jakimi dysponuje Tumble, przypominający swym wyglądem Pikachu. Regularnie pełni on funkcję rumaka, który wiezie na swym grzbiecie przyjaciela. Potrafi poruszać się nie tylko po lądzie, lecz również w wodzie i powietrzu. Należy nadmienić, iż opcje dialogowe, zgodnie z kanonami japońskich RPG, nie są nadto rozbudowane i w większości wymagają od nas jedynie wciskania klawisza, odpowiedzialnego za kontynuowanie rozmowy.

Oprawa audiowizualna produktu utrzymuje się na średnim poziomie. Postaci i elementy otoczenia prezentują się siermiężnie, aczkolwiek są przyzwoicie animowane. Warto przyjrzeć się ciekawym projektom lokacji, wśród których znajdują się grobowce, zielone łąki, ciemne lasy oraz małe wioski i miasteczka. Twórcy obliczyli, że do ukończenia głównego wątku fabularnego potrzeba około 20 godzin.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Dual Hearts: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dual Hearts Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB