Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Dark Cloud 2 (PS2)

Dark Chronicle PS2

Dark Cloud 2

Dark Cloud 2 to kontynuacja entuzjastycznie przyjętej gry RPG, wyprodukowanej przez korporację Level 5. Tak, jak poprzednik, tytuł pozwala nam na wybranie się w epicką podróż po baśniowych lokacjach.

RPG | fantasy | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Dark Cloud 2 (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

17lutego2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dark Cloud 2 to kontynuacja entuzjastycznie przyjętej gry RPG, wyprodukowanej przez korporację Level 5. Tak, jak poprzednik, tytuł pozwala nam na wybranie się w epicką podróż po baśniowych lokacjach.

Fabuła przybliża nam losy dwóch głównych postaci – Maxa i Monici. Pierwszy bohater to młody, nieprzeciętnie inteligentny chłopak, interesujący się mechaniką. Z kolei jego koleżanka jest piękną wojowniczką, która pojawiła się w bajkowym uniwersum przez przypadek. Tak naprawdę pochodzi ona z przyszłości, lecz wskutek nieszczęśliwego incydentu cofnęła się do zamierzchłych czasów, kiedy to potwory regularnie atakowały dzielnych rycerzy. Podobny zabieg wykonał pewien zły władca, który postanowił przenieść się do przeszłości, by zapobiec buntowi swoich poddanych. Naszym zadaniem jest pokrzyżowanie szyków owemu adwersarzowi.

Zgodnie z zasadami, wylansowanymi przez pierwszą odsłonę Dark Cloud, podróżujemy pomiędzy lochami, pełnymi monstrów, jak też zajmujemy się budową wiosek, stanowiących zaplecze dla naszych podopiecznych. Dzięki systemowi Georama kreujemy piękne i funkcjonalne tereny. Przebudowany model walki pozwala nam z kolei na blokowanie uderzeń, uchylanie się przed atakami, a także wyprowadzanie krótkich ciosów i rozwiniętych kombinacji. Podczas zabawy korzystamy zarówno z broni (miecza, pistoletów, granatnika), jak też z magicznych zdolności herosów. Zbieramy ponadto różnego rodzaju eliksiry oraz jedzenie – chleb, banany czy wodę źródlaną. Ciekawym rozwiązaniem jest opcja łączenia przedmiotów. Wystarczy tylko zrobić im zdjęcia wirtualnym aparatem, a następnie nałożyć je na siebie. Programiści przygotowali dla nas multum misji, które absorbują naszą uwagę przez ponad 100 godzin.

Oprawa audiowizualna w stosunku do pierwowzoru wzbogaciła m.in. się o ładniejsze efekty pogodowe. Postaci przedstawione zostały przy użyciu technologii cel-shading, a ich poczynaniom towarzyszy lekka, łatwo wpadająca w ucho, ambientowa muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Gry podobne do Dark Chronicle

Klasyfikacja PEGI Dark Chronicle

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dark Chronicle

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Ape Escape 2, Dark Cloud 2 i Twisted Metal: Black ukażą się na PS4
Ape Escape 2, Dark Cloud 2 i Twisted Metal: Black ukażą się na PS4

wiadomość15 września 2015

W bazie Pan European Game Information Board (PEGI) pojawiły się gry Ape Escape 2, Dark Cloud 2 i Twisted Metal: Black w wersji na konsole PS4. Pierwotnie wszystkie produkcje ukazały się na PS2, więc wygląda na to, że Sony zamierza kontynuować politykę zapoczątkowaną na PS3 i wypuszczać starsze tytuły w cyfrowej dystrybucji na najnowszym urządzeniu.

Dark Cloud 3 w produkcji?
Dark Cloud 3 w produkcji?

wiadomość20 czerwca 2008

Fani konsolowych jRPG pamiętają z pewnością dwie odsłony wysoko ocenianego Dark Clouda, który jeszcze kilka lat temu święcił triumfy na PlayStation 2. Jeśli wierzyć doniesieniom zawartym w najnowszym wydaniu włoskiego magazynu PSMania, odpowiedzialna za całą sagę firma Level 5 pracuje już na trzecią odsłoną swojej serii.