Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPSP
Okładka Pro Cycling Manager: Tour de France 2008 (PC)

Menadżer Kolarski 2008

Pro Cycling Manager: Tour de France 2008

Pro Cycling Manager: Tour de France 2008 to sygnowany logiem znanego wyścigu kolarskiego menedżer sportowy, wyprodukowany przez deweloperów z francuskiego studia Cyanide. Gracz wciela się w rolę kierownika zespołu kolarskiego i bierze na siebie obowiązki związane m.in.

Sportowe | manager | kolarstwo

Okładka Pro Cycling Manager: Tour de France 2008 (PC)

data premiery gry:

19cze2008

PC

4lip2008

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pro Cycling Manager: Tour de France 2008 to następna odsłona popularnego cyklu gier sportowych koncentrującego się na kolarstwie. W grze wcielamy się w menedżera jednego z sześćdziesięciu pięciu oficjalnych zespołów kolarskich. Wśród naszych obowiązków znajduje się rekrutowanie nowych sportowców, doglądanie transferów, zarządzanie kontraktami oraz finansami i w końcu trenowanie podopiecznych. W sumie Tour de France 2008 oferuje sto osiemdziesiąt wiernie odwzorowanych tras. Chociaż główną atrakcją jest prowadzenie grupy przez sezon, gra zawiera również inne tryby zabawy. W ich gronie znajduje się między innymi popularny sprint czy zaliczanie kolejnych okrążeń na zamkniętym odcinku toru.

Menedżerski aspekt został rozbudowany w stosunku do poprzednich edycji serii. Zaimplementowano narzędzie mierzące wirtualną wytrzymałość, dzięki któremu wiemy, kiedy powinniśmy dać sportowcowi odpocząć od dalszych wyścigów. Dodano też wskaźnik postępów obrazujący poczynania poszczególnych zawodników na przestrzeni całego sezonu. Ostatnim novum jest wzbogacenie opcji wyszukiwania młodych talentów o nowe elementy.

Tytuł prezentuje proste, trójwymiarowe środowisko graficzne. Twórcy dążyli do wiernego przedstawienia modelów postaci kolarzy. Otoczenie zostało skonstruowane z nieskomplikowanych tekstur. Nie zabrakło też unowocześnionego systemu oświetlenia oraz nowego interfejsu użytkownika. Warto dodać, że w tej części gry autorzy położyli jeszcze większy nacisk na funkcjonowanie Sztucznej Inteligencji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 200 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Menadżer Kolarski 2008

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Menadżer Kolarski 2008

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5900 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
Pro Cycling Manager Tour de France 2010 na pierwszych obrazkach
Pro Cycling Manager Tour de France 2010 na pierwszych obrazkach

wiadomość8 stycznia 2010

Firmy Cyanide i Focus Home Interactive pokazały pierwsze obrazki z gry Pro Cycling Manager Tour de France 2010, na którą zapewne czeka wielu fanów kolarstwa. Twórcy zapewniają, że najnowsza edycja menadżera stanowi duży krok w rozwoju serii, także pod względem wizualnym, co możliwe jest dzięki użyciu potężniejszego silnika graficznego.

Premiery gier w Polsce (30 czerwca – 6 lipca)
Premiery gier w Polsce (30 czerwca – 6 lipca)

wiadomość7 lipca 2008

Okres wakacyjnej posuchy powoli zaczyna być widoczny również na sklepowych półkach. W minionym tygodniu na naszym rynku zagościło tylko osiem premierowych gier, w tym zaledwie trzy przeznaczone na konsole. Nieco ciekawiej zrobiło się natomiast w planach wydawniczych polskich dystrybutorów, gdzie na listy zapowiedzianych pozycji trafiło dziesięć nowych produkcji.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (30 czerwca 2008)

wiadomość30 czerwca 2008

W poniedziałkowych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Tour De France, Metal Slug 7 na DS-a, siódma rocznica Anarchy Online, kolejny Final Fantasy, 2K Games, Havok i Wii, koniec Top Secret, firmware 2.4 i DualShock 3 w Europie. Zapraszamy do lektury.

Pierwsze informacje o Pro Cycling Manager – Tour de France 2008
Pierwsze informacje o Pro Cycling Manager – Tour de France 2008

wiadomość1 kwietnia 2008

Od oficjalnej zapowiedzi nowej odsłony cyklu Pro Cycling Manager minęło już prawie pięć miesięcy. Przez cały ten czas nie mogliśmy zapoznać się z żadnymi konkretnymi informacjami na jej temat. Sytuacja ta uległa zmianie przed kilkudziesięcioma godzinami.

Cyanide Studios tworzy dodatek do gry Loki i kolejną odsłonę cyklu Pro Cycling Manager
Cyanide Studios tworzy dodatek do gry Loki i kolejną odsłonę cyklu Pro Cycling Manager

wiadomość15 listopada 2007

Podobała Ci się gra Loki? Jeśli odpowiadasz twierdząco na to pytanie, to z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że firma Cyanide Studios intensywnie pracuje już nad pierwszym dodatkiem do tego programu.

PC
PSP