Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePSP
Okładka Football Manager Handheld 2007 (PSP)

Football Manager Handheld 2007 PSP

Football Manager Handheld 2007 jest już drugą inkarnacją popularnego managera piłkarskiego, przeznaczoną dla kieszonkowej platformy PlayStation Portable.

Sportowe | manager | piłka nożna | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Football Manager Handheld 2007 (PSP)

producent: Sports Interactive

wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

1grudnia2006

Football Manager Handheld 2007 jest już drugą inkarnacją popularnego managera piłkarskiego, przeznaczoną dla kieszonkowej platformy PlayStation Portable. Developerzy z firmy Sports Interactive wprowadzili do kolejnej mobilnej wersji swojego flagowego dzieła szereg usprawnień, które powinni docenić nie tylko zagorzali fani, lecz również mniej doświadczeni użytkownicy. Wszystko w imię stworzenia bezkonkurencyjnego produktu w swojej klasie.

Standardowo przeprowadzono aktualizację bazy danych, dzięki czemu wszystkie wirtualne drużyny futbolowe posiadają zgodne z rzeczywistością składy osobowe. Do listy zaimplementowanych lig dołączyły dodatkowe klasy rozgrywkowe z Niemiec, Portugalii, Włoch, Hiszpanii, Francji, Belgii i Australii. Oczywiście można samodzielnie wprowadzać poprawki, aby zachować zgodność z bieżącymi wydarzeniami na rynku transferowym.

Developerzy poświęcili szczególną uwagę systemowi wyszukiwania nowych zawodników i teraz o wiele łatwiej znajduje się w branży sportowców, odpowiadających konkretnym kryteriom. Warto zaznaczyć, że dokładne charakterystyki mało znanych piłkarzy nie są widoczne od razu – nierozreklamowanym talentom trzeba się przyglądać poprzez wysyłanie swoich przedstawicieli. Wszystkie wirtualne wydarzenia i plotki monitorują media, publikujące odpowiednie komunikaty.

Dla najlepszych administratorów klubowych przewidziano niespodziankę w postaci ukrytego trybu, pozwalającego na prowadzenie drużyny narodowej wybranego kraju. Z taką ekipą można przystąpić do szeregu zawodów – np. do Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy i Pucharu Narodów Azji (w tych dwóch ostatnich przypadkach decyduje lokalizacja geograficzna zespołu). Nie zapomniano też o trybie multiplayer, działającym w oparciu o lokalne połączanie Wi-Fi lub Internet. Z globalnej Sieci pobiera się ponadto rozmaite dodatki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Gry podobne do Football Manager Handheld 2007

Klasyfikacja PEGI Football Manager Handheld 2007

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Football Manager Handheld 2007

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Europejska premiera Football Manager Handheld 2008 jeszcze w tym roku
Europejska premiera Football Manager Handheld 2008 jeszcze w tym roku

wiadomość13 września 2007

Firmy Sega Europe oraz Sports Interactive poinformowały, że europejska premiera menedżera piłkarskiego o tytule Football Manager Handheld 2008 zostanie przeprowadzona przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia. Jeszcze w tym roku posiadacze przenośnego PSP, będący miłośnikami owego cyklu, będą zatem mogli zaopatrzyć się w aktualną edycję swojej ulubionej pozycji.

Stosunek twórców serii Football Manager do konsoli Wii i Nintendo DS

wiadomość16 października 2006

Za cztery dni nastąpi polska premiera pecetowej wersji Football Manager 2007. Nowe dzieło pracowników Sports Interactive kosztować ma w naszym kraju 99,90 PLN. Ludzie z owej firmy myślą już jednak o kolejnych przedsięwzięciach, o czym można przekonać się z ostatnich wypowiedzi Milesa Jacobsona, zasiadającego na kierowniczym stanowisku w SI.