Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWii
Okładka Active Life: Outdoor Challenge (Wii)
OkładkaActive Life: Outdoor Challenge (Wii)

Active Life: Outdoor Challenge Wii

Family Trainer: Athletic World | Family Trainer: Outdoor Challenge

Gra pod wieloma względami przypominająca "Wii Fit". Poprawiamy swoją kondycję fizyczną, wykorzystując dołączoną do zestawu matę. Uczestniczymy w wielu prostych mini-grach zręcznościowych.

Sportowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Active Life: Outdoor Challenge Premiera Wii

9września2008

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Active Life: Outdoor Challenge

Wii Sports

Mario & Sonic at the Olympic Games

Wii Fit

Active Life: Athletic World jest zręcznościówką, pod wieloma względami przypominającą wydany na tę samą konsolę Wii Fit. W założeniach produkt ten ma nas zachęcić do prowadzenia bardziej aktywnego stylu życia i popracowania nad swoją kondycją fizyczną. Nie odbywa się to jednak przy wykorzystaniu szczegółowo zaplanowanych treningów. Zamiast tego uczestniczymy w prostych mini-grach.

Większość akcji wykonuje się przy użyciu dołączonej do gry maty. Znajdują się na niej przyciski (jest ich osiem), z których należy oczywiście korzystać. W zależności od dokonanego wyboru, na macie może stać maksymalnie dwóch graczy. Warto też jednak w tym miejscu zaznaczyć, iż do sterowania niekiedy wykorzystuje się również Wiimote’a. To jednak mata odgrywa priorytetową rolę.

Zawarte w Athletic World mini-gry przeważnie nie wymagają większego przygotowania ze strony grającego. Jedna z bardziej rozbudowanych gier dotyczy przemieszczania się po znajdującej się na rzecie tratwie. Wii-pilot symuluje w tym przypadku widoczne na ekranie wiosła. Mata jest natomiast wykorzystywania między innymi do wykonywania przeskoków, mających na celu unikanie widocznych przeszkód. Gracz musi także uważać na inne zagrożenia, między innymi szalejące wokół rzeki tornada.

Inne ciekawe mini-gry dotyczą między innymi unikania pojawiających się na ekranie bal drewna, wspinania się po linie, czy uderzania w wyglądające z dziur zabawne stworki. Nie zabrakło także zabaw wzorowanych na popularnych sportach. Jedna z mini-gier w bardzo wyraźny sposób nawiązuje do rozrywek z użyciem deski snowboardowej. Cechą wspólną wszystkich tych zabaw jest niezbyt realistyczne podejście do rozgrywki. Wszystkie nasze postępy są na bieżąco zapisywane. W dowolnym momencie możemy się im bliżej przyjrzeć. Graficznie Athletic World wypada stosunkowo kiepsko. Należy jednak zwrócić uwagę na to, iż wiele spośród zawartych tu mini-gier rozgrywanych jest w szaleńczym tempie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Active Life: Outdoor Challenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.