Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2008, 07:49

Sega zostaje wydawcą PlatinumGames

Chyba każdy fan najlepszych produkcji na konsolę PlayStation 2 kojarzy twórców Viewtiful Joe, God Hand i przede wszystkim Okami, rozwiązane w zeszłym roku Clover Studio. Po tym zdarzeniu i rozstaniu się z Capcomem ludzie ci zmienili nazwę firmy na Seeds, by ostatecznie stać się częścią PlatinumGames. Nieco to zagmatwane, niemniej jednak śpieszymy, aby przynieść Wam dobrą nowinę. Koncern Sega zainteresował się projektami wymienionego wyżej dewelopera i podpisał z nim umowę, na mocy której stanie się wydawcą czterech nadchodzących gier, z czego trzy prezentujemy poniżej (w nieco rozszerzonej wersji w stosunku do naszego newsa sprzed kilku dni):

Chyba każdy fan najlepszych produkcji na konsolę PlayStation 2 kojarzy twórców Viewtiful Joe, God Hand i przede wszystkim Okami, rozwiązane w zeszłym roku Clover Studio. Po tym zdarzeniu i rozstaniu się z Capcomem ludzie ci zmienili nazwę firmy na Seeds, by ostatecznie stać się częścią PlatinumGames. Nieco to zagmatwane, niemniej jednak śpieszymy, aby przynieść Wam dobrą nowinę. Koncern Sega zainteresował się projektami wymienionego wyżej dewelopera i podpisał z nim umowę, na mocy której stanie się wydawcą czterech nadchodzących gier, z czego trzy prezentujemy poniżej (w nieco rozszerzonej wersji w stosunku do naszego newsa sprzed kilku dni). Mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji Segi na ten temat dlatego też w najbliższym czasie możecie spodziewać się bardziej obszernych materiałów dotyczących poniższych tytułów.

Bayonetta

Główną bohaterką programu będzie zmartwychwstała wiedźma walcząca z aniołami. Być może zabrzmiało to dosyć śmiesznie, niemniej jednak, kiedy przeczytamy, że głównym projektantem jest człowiek, spod ręki którego wyszły m.in. serie Resident Evil i Devil May Cry, pan Hideki Kamiya, możemy oczekiwać czegoś naprawdę z klasą. Bayonetta będzie należeć do tzw. slasherów, jednakże wedle wszelkich zapewnień, ma wywindować ten gatunek na kolejny poziom. Cóż, poczekamy, zobaczymy… Docelowymi platformami będą Xbox 360 i PlayStation 3.

MadWorld

Tytuł ten pojawi się jedynie na Nintendo Wii. Głównym człowiekiem odpowiedzialnym za niego jest Shigenori Nishikawa, który wcześniej pracował m.in. przy powstawaniu Resident Evil 4 i serii Time Crisis.

Stylem graficznym Mad World przypomina komiks Sin City Franka Millera. Jest także równie jak on, o ile nie bardziej brutalny. Bryzgająca dookoła krew, mechaniczna piła zamiast prawego ramienia (niczym Ash w Army of Darkness), rozrywanie przeciwników na kawałki. Czyżby właśnie kolejna perełka, po prześwietnym No More Heroes zmierzała na konsolę Nintendo? Ostatnio wszelkiego rodzaju anty-bohaterowie są w modzie i jak widać, graczom podoba się takie podejście deweloperów. Ileż w końcu razy można ratować świat od zagłady? Poniżej znajdziecie pierwsze screenshoty z tej produkcji.

Sega zostaje wydawcą PlatinumGames - ilustracja #1
Sega zostaje wydawcą PlatinumGames - ilustracja #2
Sega zostaje wydawcą PlatinumGames - ilustracja #3
Sega zostaje wydawcą PlatinumGames - ilustracja #4
Sega zostaje wydawcą PlatinumGames - ilustracja #5

Infinite Line

Gra powstaje poza PlatinumGames, w studiu Nude Maker. Prace nad nią nadzoruje Hifumi Kouno, znany z takich tytułów, jak Clock Tower czy Steel Battalion.

Infnite Line jest grą jRPG przeznaczoną dla posiadaczy konsolki Nintendo DS. Naszym zadaniem będzie dowodzenie sporej wielkości statkiem kosmicznym i zarządzanie jego załogą. Póki co, poza faktem, że w grze znajdzie się prawie dwieście postaci oraz ponad dwieście wariantów budowy statku, o Infinite Line niewiele wiadomo.