Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOX
Okładka Steel Battalion (XBOX)
OkładkaSteel Battalion (XBOX)

Steel Battalion XBOX

Akcja Steel Battalion przenosi nas do roku 2080, gdzie jako młody pilot Pacific Rim Forces zasiadamy za sterami maszyny nazwanej pionowym czołgiem (Vertical Tank – w skrócie VT). Jest to olbrzymi i uzbrojony po zęby mech służący do eksterminacji wrogów.

Akcji | mechy i roboty | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Steel Battalion Premiera XBOX

21listopada2002

producent: Capcom wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Steel Battalion

Yager

MechAssault 2: Lone Wolf

Robotech: Invasion

Jeśli myślicie, że rozmiar nie ma znaczenia, to zagrajcie w Steel Battalion, gdzie wszystko jest gigantyczne - począwszy nawet od samej kwoty pieniędzy, jaką developer zażyczył sobie od klienta za grę. Na szczęście nie jest tak źle, gdyż w cenę wliczony jest ogromny i ciężki kontroler, bez którego w Steel Battalion grać się nie da. Dwie manetki, czterdzieści przycisków i pedały – to robi prawdziwe wrażenie.

Akcja gry przenosi nas do roku 2080, gdzie jako młody pilot Pacific Rim Forceszasiadamy za sterami maszyny nazwanej pionowym czołgiem (Vertical Tank – w skrócie VT). Jest to olbrzymi i uzbrojony po zęby mech służący do eksterminacji wrogów. Przed każdą misją za zdobytą wcześniej gotówkę wybieramy swojego VT oraz jego broń (do trzech jednocześnie). Cele misji są dość podobne, gdyż w większość wystarczy oczyścić teren z sił nieprzyjaciela. Na naszej drodze stają niewielkie oddziały wroga, takie jak zwykłe czołgi, działa samobieżne czy piechota oraz – stanowiące prawdziwe wyzwanie – jednostki VT. Ciekawie rozwiązano motyw ze śmiercią bohatera, bo gdy ona następuje jesteśmy zmuszeni powtórzyć misję od samego początku, niezależnie od wcześniejszego zapisu. Aby móc powrócić na pole walki wystarczy w porę katapultować pilota. Akcja gry nieustannie prezentowana jest z kokpitu maszyny.

Niestandardowy i ciężki kontroler z ogromną ilością przycisków wymaga czasu, aby go opanować, a tym samym czerpać prawdziwą przyjemność z gry. Grafika jest bardzo ładna, jednak i tym razem rozmiar ma znaczenie – zalecany jest przynajmniej 32’-calowy telewizor, aby ujrzeć wszystkie szczegóły, efekty wybuchów etc.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Steel Battalion

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Steel Battalion Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Steel Battalion Cockpit Simulator