Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXPS2
Okładka Robotech: Invasion (XBOX)
OkładkaRobotech: Invasion (XBOX)

Robotech: Invasion

Invasion to sequel gry akcji z 2002 roku, która w całości była oparta na popularnej serii anime, pt. Robotech. Autorzy ze studia Vicious Cycle zadbali nie tylko o rozbudowanie elementów znanych z pierwowzoru, ale także wprowadzili szereg interesujących nowości.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Robotech: Invasion Premiera

28sty2004

PS2 XBOX

producent: Vicious Cycle wydawca: Take 2 Interactive

Gry podobne do Robotech: Invasion

Yager

Steel Battalion

MechAssault 2: Lone Wolf

Invasion to sequel gry akcji z 2002 roku, która w całości była oparta na popularnej serii anime, pt. Robotech. Autorzy ze studia Vicious Cycle zadbali nie tylko o rozbudowanie elementów znanych z pierwowzoru, ale także wprowadzili szereg interesujących nowości.

Fabuła omawianej produkcji bazuje na ostatniej części telewizyjnej serii Robotecha z połowy lat osiemdziesiątych. Według scenariusza, Ziemia zostaje całkowicie opanowana przez obcą rasę Invidów, którzy za wszelką cenę dążą do wyniszczenia ludzkiej populacji. Gracze wcielają się w postać żołnierzy, walczących w jednej z niewielu pozostałych grup oporu i rozpoczynają starania o przywrócenie rasie homo sapiens statusu quo.

Do naszej dyspozycji oddano pojazd o nazwie Cyclone, posiadający możliwość transformacji w motocykl. Ten środek transportu służy także jako wojskowa baza - po naciśnięciu jednego przycisku, motocykl zatrzymuje się, naokoło niego pojawia się gruba warstwa pancerza, a także szereg zróżnicowanych typów uzbrojenia, z jakich nie można korzystać podczas szybkiego poruszania się po kolejnych poziomach. Co więcej, Cyclone używany jest również jako „zwykły” mech bojowy - wtedy rozgrywka mocno zbliża się do klasycznych strzelanek FPS, gracze zaś starają się eliminować zastępy namierzonych jednostek wroga.

Wirtualne zmagania umieszczono w zróżnicowanych lokacjach (pustynie, pobojowiska, pokryte śniegiem góry, pilnie strzeżone, olbrzymie bazy Invidów, etc.). Wśród wielu zadań obecnych z grze wypada wymienić m.in.: wspieranie ludzkiej armii podczas większych potyczek z przeciwnikiem, infiltracje jego kompleksów militarnych, czy eksplorację nowych obszarów w poszukiwaniu niedobitków i cennego zaopatrzenia dla naszego pojazdu.

Do wyboru mamy mnóstwo rodzajów broni, ułatwiających likwidowanie rywali, włączając w to rakiety, szybkostrzelne karabiny oraz nowoczesne prototypy narzędzi destrukcyjnych. W ekwipunku znajduje się jeszcze: celownik optyczny do snajperki i noktowizor (widzenia w ciemności). Podczas rozgrywki gracze mają także dostęp do termowizji (namierzanie oponentów dzięki wykrywaniu źródeł ciepła).

Robotech: Invasion posiada tryb rozgrywki multiplayer - osiem osób w sieci lokalnej lub online, dzięki usłudze Xbox Live lub Network Adapterowi; plus opcja cooperative dla dwóch graczy na jednej konsoli. Z kolei efekty audio-wizualne gry oparto na usprawnionym silniku pierwowzoru (wersja na konsolę Xbox posiada lepsze tekstury i krótszy czas poszczególnych loadingów).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna / wspólny ekran   Liczba graczy: 8/2  

Klasyfikacja PEGI Robotech: Invasion

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Robotech: Invasion Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS2
XBOX