Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka God Hand (PS2)

God Hand PS2

God Hand to trójwymiarowa gra akcji, przygotowana dla konsoli PlayStation 2 przez Clover Studio.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka God Hand (PS2)

producent: Clover Studios

wydawca: Capcom

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

10października2006

16lutego2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

God Hand to trójwymiarowa gra akcji, przygotowana dla konsoli PlayStation 2 przez Clover Studio (część składowa Capcom) – bastion autorów Okami. Warto nadmienić również, że w skład zespołu developerskiego wchodzą takie osobistości, jak Shinji Mikami i Atsushi Inaba, które pracowały wcześniej nad znanymi seriami - Devil May Cry, Resident Evil i Viewtiful Joe.

Gracz wciela się w rolę wędrowca o imieniu Jean, obdarzonego nadnaturalnymi mocami i zdolnościami, który musi stawić czoła przeznaczeniu i odpowiedzieć za konsekwencje swoich nowo poznanych umiejętności. Fabuła przedstawia się następująco: wieki temu świat był pogrążony w klątwie do czasu, gdy pewien mężczyzna pokonał nijakiego Angra i uwolnił jego boskie moce. Przestraszeni ludzie zaczęli czcić tę osobę, która mogła zostać tytułową Ręką Boga. Jean udaje się szybko do miasteczka, którego mieszkańcy zostali napadnięci przez grupę bandytów. Heros odnajduje sposób na rozprawienie się z nimi i ratuje m.in. pewną kobietę – jego interwencja umożliwiła ucieczkę niewiasty z opuszczonego już grodu. Wspomniani bandyci są jednak notorycznymi kryminalistami, mającymi na swoim koncie szereg morderstw popełnionych podczas poszukiwania Ręki Boga. Znani są także ze swojej wielkiej i niewiarygodnej mocy oraz ciał, wyglądających jak potężne tarcze. Pokonują naszego wojownika i ucinają mu prawą rękę – Jean traci przytomność i po przebudzeniu widzi, że zamiast prawicy ma legendarną Rękę Boga. Demoniczne legiony poszukują jej, a bohater wkrótce orientuje się, że jest poszukiwany.

Użytkownik musi rozprawić się z hordami nieprzyjacielskich stworów – jednak wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, gdyż przeciwnicy nadciągają ze wszystkich możliwych stron i nie wystarczy ich zabić – trzeba również zachować swoje nowo nabyte umiejętności. Bogaty wachlarz ruchów pozwala na zadawanie ciosów (także tych pospolitych, jak sierpowe i kopniaki), których jest wręcz nieograniczona ilość. Wrogów można wyrzucać w powietrze, unicestwiając ich w efektowny sposób – walka z przeciwnikami zakańczana jest przerywnikiem filmowym (efektowne sceny są wyświetlane również w trakcie starcia). Warto zauważyć, że autorzy nie oddali do naszej dyspozycji żadnego arsenału broni palnej czy białej – gracz wyłącznie korzysta z rąk i nóg wojownika. Rozprawiając się z demonami musimy wypędzić ich z miasta oraz przeprowadzić egzorcyzmy na ludziach, nad którymi przejęto kontrolę przy użyciu Ręki Boga.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 193 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI God Hand

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe God Hand

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Autorzy Okami i Viewtiful Joe pracuja nad kolejna grą

wiadomość31 stycznia 2008

Przed niemal rokiem, w marcu 2007 roku Capcom zdecydował o rozwiązaniu mieszczącego się w Osace oraz niezwykle zasłużonego dla elektronicznej rozrywki dewelopera. Clover Studio, bo właśnie o nim mowa, zawdzięczamy znakomitą platformówkę Viewtiful Joe i niezapomniane Okami. Ostatnim projektem, nad którym pracowała ekipa była gra zatytułowana God Hand.

Dalsze szczegóły związane z zamknięciem Clover Studio

wiadomość16 października 2006

Capcom przedstawił kolejne szczegóły związane z zamknięciem świetnego Clover Studio – firmy, która wyprodukowała takie dzieła, jak Viewtiful Joe, Okami oraz God Hand. Dotyczą one najważniejszych pracowników tego znakomitego zespołu developerskiego.

Koniec Clover Studio, autorów m.in. Okami

wiadomość13 października 2006

Koncern Capcom ogłosił, iż wraz z końcem trwającego obecnie roku fiskalnego, tj. z dniem 31 marca, zamknięte zostanie Clover Studio – jeden z najbardziej oryginalnych i ambitnych zespołów developerskich. Decyzję tę podjął zarząd japońskiej firmy.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii - "tylko" 6 na 10 pozycji na NDS

wiadomość23 września 2006

Podczas gdy tytuły na NDS w dalszym ciągu zajmują większość pozycji na liście najlepiej sprzedających się gier w Japonii, to za sprawą nowych produkcji na inne platformy (PS2, PSP), równowaga powoli zostaje przywrócona. Japońska top lista nie jest już tak monotonna jak w sierpniu, kiedy to została całkowicie zdominowana przez produkcje na przenośną konsolę Nintendo.

Szczegóły God Hand
Szczegóły God Hand

wiadomość15 kwietnia 2006

Przedwczoraj po raz pierwszy zasygnalizowaliśmy tworzenie przez firmę Clover Studio kolejnej gry przeznaczonej na konsolę PS2, God Hand. Dzisiaj wiemy o niej nieco więcej, mamy także kilka screenów do zaprezentowania.