Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2008, 12:38

autor: vampire

Samurai Warriors 2 na PC w czerwcu

Firma Koei (znana z serii Dynasty Warriors i Romance of the Three Kingdoms) poinformowała dziś o dacie premiery Samurai Warriors 2 dla PeCetów. Gra powinna ukazać się 27 czerwca. Samurai Warriors 2 to kontynuacja bijatyki TTP osadzonej w burzliwym okresie Sengoku Jidai.

Firma Koei (znana z serii Dynasty Warriors i Romance of the Three Kingdoms) poinformowała dziś o dacie premiery Samurai Warriors 2 dla PeCetów. Gra powinna ukazać się 27 czerwca.

Samurai Warriors 2 to kontynuacja bijatyki TTP osadzonej w burzliwym okresie Sengoku Jidai. Feudalna Japonia podzielona jest na 25 prowincji będących w stanie wojny, a naszym zadaniem będzie oczywiście zjednoczenie kraju. Do dyspozycji graczy zostało oddanych dwadzieścia sześć historycznych postaci, wśród których znajdzie się między innymi legendarny mistrz miecza Musashi Miyamoto czy okrutny daimyo Oda Nobunaga. Każdy z bohaterów, za wyjątkiem Mori Ranmaru i Okuni posiada swoją własną historię podzieloną na pięć lub sześć rozdziałów. W grze przyjdzie nam wziąć udział w historycznych bitwach, na przykład bitwie pod Anegawą, czy oblężeniu zamku Osaka.

Samurai Warriors 2 na PC w czerwcu - ilustracja #1

Jest to już druga obok Romance of the Three Kingdoms XI gra Koei, która zostanie przeniesiona na PC. Pozostaje mieć nadzieję, iż konwersja Samurajów wypadnie dobrze i w przyszłości kolejne gry tej firmy zawitają na blaszakach.