Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2008, 13:00

Electronic Arts zapowiada BattleForge

Koncern Electronic Arts zapowiedział nową grę z gatunku strategii czasu rzeczywistego przeznaczoną do rozgrywek online, zatytułowaną BattleForge, za powstanie której odpowiada niemiecki EA Phenomic Studio.

Koncern Electronic Arts zapowiedział nową grę z gatunku strategii czasu rzeczywistego przeznaczoną do rozgrywek online, zatytułowaną BattleForge, za powstanie której odpowiada niemiecki EA Phenomic Studio. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o niej na początku lutego tego roku.

Akcja BattleForge została umiejscowiona w fantastycznej krainie, w której ludzie trwają w cieniu nieustannego konfliktu pomiędzy bogami i starożytnymi gigantami. Zadaniem graczy będzie poprowadzenie wojsk do walki przy pomocy specjalnych kolekcjonerskich kart, z których każdy będzie mógł zbudować własną talię. Karty będą mogły korzystać z czterech mocy: Ognia, Mrozu, Natury i Cienia.

„Jest to kolejny krok w rozwoju RTS-ów, przenoszący rozgrywkę w świat online. Dzięki możliwości kooperacji, turniejom, zrzeszaniu się w gildie, chat roomowi oraz targowisku, na którym każdy będzie mógł sprzedać lub wymienić posiadane karty, BattleForge będzie pierwszym RTS-em integrującym i zrzeszającym społeczność graczy.” – mówi producent wykonawczy gry i wiceprezes firmy, Richard Leinfellner.

Docelową platformą są komputery PC, zaś premierę zaplanowano na jesień tego roku.