Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2007, 13:49

Eidos ujawnia grę opartą o cykl filmów o Nieśmiertelnym

Pierwsza wzmianka na temat gry Highlander ujrzała światło dzienne przy okazji ujawnienia raportu finansowego firmy Eidos za drugą połowę 2006 roku. Dowiedzieliśmy się wówczas, że gra o takim właśnie tytule znajduje się w produkcji, a sam Eidos pokłada w niej duże nadzieje na sukces. Dzisiaj możemy się dowiedzieć dlaczego.

Pierwsza wzmianka na temat gry Highlander ujrzała światło dzienne przy okazji ujawnienia raportu finansowego firmy Eidos za drugą połowę 2006 roku. Dowiedzieliśmy się wówczas, że projekt o takim właśnie tytule znajduje się w produkcji, a sam Eidos pokłada w nim duże nadzieje na sukces. Dzisiaj możemy się dowiedzieć dlaczego.

Eidos ujawnia grę opartą o cykl filmów o Nieśmiertelnym - ilustracja #1

Christopher Lambert jako Nieśmiertelny.

Zgodnie z oczekiwaniami, Highlander będzie pozycja opartą na słynnej serii filmów z Christopherem Lambertem i Seanem Connerym (wystąpił tylko w dwóch pierwszych częściach) w rolach głównych. Z informacji przedstawionych przez Eidos wynika, że omawiany tytuł będzie należeć do popularnego ostatnimi czasy gatunku przygodowych gier akcji. Zadaniem gracza, wcielającego się w jednego z Nieśmiertelnych, będzie likwidacja pozostałych osobników mogących określać się tym mianem. Ostatni z Nieśmiertelnych będzie mógł liczyć na otrzymanie specjalnej nagrody.

Autorzy obiecują nie tylko wspaniale wymodelowane środowiska, epickie bitwy, ale także wciągającą fabułę rozgrywającą się na przestrzeni 2000 lat (gracz odwiedzi Pompeje przed erupcją Wezuwiusza, Japonie z czasów feudalnych, średniowieczne Highland oraz Nowy Jorkz bliskiej przyszłości). W walkach będzie można korzystać z trzech rodzajów broni – katany, claymore’a oraz oburęcznego miecza – a także z szeregu umiejętności oraz technik, w skład których wejdzie m.in. wskrzeszanie zmarłych, panowanie nad wytrzymałością, korzystanie z liny oraz możliwość wyprowadzania potężnych uderzeń. Eidos poinformował również, że w pełnej wersji gry znajdzie się aż 77 grywalnych postaci, w tym wielu bohaterów znanych ze srebrnego ekranu.

Czy Highlander firmy Eidos obrośnie podobnym kultem, jakim darzone są w szczególności pierwsze części filmowej serii? Dowiemy się tego w przyszłym roku, kiedy to posiadacze konsol PlayStation 3 i Xbox 360 oraz komputerów klasy PC będą mogli sprawdzić w akcji elektronicznego Nieśmiertelnego.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej