Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PCPS3
Okładka THEY (X360)

THEY

THEY jest efektowną grą akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Akcja omawianej produkcji przenosi nas w niedaleką przyszłość. Staczamy widowiskowe pojedynki z inteligentnymi potworami.

Akcji | FPP | FPS | polskie | strzelanki

Okładka THEY (X360)

wydawca: CD Projekt S.A.

data premiery gry:

anulowana

PS3 X360 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

THEY jest efektowną grą akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Akcja omawianej produkcji przenosi nas w niedaleką przyszłość (konkretnie do roku 2012). Wcielamy się w postać brytyjskiego żołnierza, któremu wraz z kolegą udało się przeżyć inwazję świetnie uzbrojonych robotów. Główny bohater w trakcie rozgrywki dowiaduje się, iż maszyny te kontrolowane są przez wrogo nastawione istoty z innych planet, niewidoczne dla zwykłych śmiertelników. Ich całkowita eliminacja staje się naszym głównym celem, o ile sterowany przez nas komandos zdoła pozyskać umiejętność pozwalającą na skuteczne wykrywanie Obcych.

Pod względem przebiegu rozgrywki THEY w znacznym stopniu przypomina takie strzelaniny jak Prey, czy Darkness. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest polskie studio developerskie Metropolis Software. Firma ta w przeszłości opracowała między innymi takie tytuły jak Infernal, Reflux, Archangel czy Gorky.

W kampanii dla pojedynczego gracza zajmujemy się przede wszystkim eliminacją wspomnianych wyżej robotów, wewnątrz których znajdują się najeźdźcy, funkcjonujący na zasadzie pasożytów. Jak można się łatwo domyślić, w celu zabicia Obcego musimy w pierwszej kolejności pozbawić go zewnętrznej powłoki. W trakcie zabawy wykorzystujemy arsenał ciekawie zaprojektowanych broni. Producent zadbał tu o innowacyjny system, pozwalający na dowolne modyfikowanie posiadanych giwer. W rezultacie wyposażamy je w różnorakie komponenty, czy też zmieniamy ogólne zasady ich działania. Używane bronie można także w zabawny sposób upiększać, zmieniając ich kolor czy przyklejając do obudowy zdjęcia swoich bliskich. Napotykani wrogowie cechują się sporą inteligencją, w wyniku czego staczane pojedynki są nie tylko widowiskowe, ale i dość wymagające.

Bardzo duży nacisk położono na efektowną oprawę audiowizualną. W trakcie zabawy przemieszczamy się między innymi po wyniszczonych przez najeźdźców miastach Wielkiej Brytanii. THEY wykorzystuje silnik o nazwie NextNitrous, oferujący zarówno pełne wsparcie dla najnowszych bibliotek DirectX, jak i symulowanie realistycznej fizyki świata gry. Warto też dodać, iż zniszczeniom mogą podlegać wybrane elementy otoczenia. Może to też w istotny sposób wpływać na rozwój rozgrywki lub ułatwiać dalszą przeprawę (np. poprzez zwalenie ściany na stojących obok przeciwników). Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza autorzy zadbali również o pełnoprawny i równie innowacyjny multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 215 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe THEY

16+

Zobacz gameplay z THEY - niedokończonej gry studia Metropolis
Zobacz gameplay z THEY - niedokończonej gry studia Metropolis

wiadomość1 października 2018

W sieci pojawił się krótki gameplay z gry THEY – anulowanego projektu nieistniejącego już polskiego studia Metropolis. Strzelanka miała ukazać się w 2009 roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Ten obcy. Krótka lista kosmicznych odwiedzin
Ten obcy. Krótka lista kosmicznych odwiedzin

wiadomość20 lipca 2012

Prometeusz w końcu ląduje w polskich kinach. Jest to doskonała okazja do urządzenia sobie krótkiej wycieczki po różnych miejscach na Ziemi, które w grach odwiedzili kosmici.

Wieści z konferencji prasowej CD Projektu. They zawieszony! [news uaktualniony]

wiadomość17 listopada 2009

Dzisiaj w Warszawie miała miejsce konferencja prasowa firmy CD Projekt, na której polski producent i dystrybutor gier komputerowych ustosunkował się do sprawy głośnego połączenia ze spółką Optimus. Temat, który poruszyliśmy już w poprzednim miesiącu, doczekał się wreszcie rozwinięcia.

Plotki o zamknięciu studia Metropolis Software
Plotki o zamknięciu studia Metropolis Software

wiadomość27 października 2009

Serwis GameBanshee przedstawił plotkę według której polskie studio Metropolis Software zostało zamknięte przez CD Projekt. Ostatnim dziełem dewelopera o którym wiemy jest ciekawie zapowiadająca się strzelanka They. Niestety wygląda na to, że wskutek przeobrażeń i zawirowań następujących w CD Projekcie los autorów między innymi Infernala i Gorky 17 jest niepewny.

Świat kupił milion Wiedźminów!
Świat kupił milion Wiedźminów!

wiadomość30 października 2008

Dwanaście miesięcy trwał triumfalny pochód naszej najdroższej gry komputerowej – Wiedźmina, do osiągnięcia pułapu miliona sprzedanych kopii. O tym i innych wiedźmińskich sprawach w rozmowie z serwisem Edge mówi Michał Kiciński z CD-Projektu.

PS3
X360
PC