Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PCX360
Okładka THEY (PS3)
OkładkaTHEY (PS3)

THEY

THEY jest efektowną grą akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Akcja omawianej produkcji przenosi nas w niedaleką przyszłość. Staczamy widowiskowe pojedynki z inteligentnymi potworami.

Akcji | FPP | FPS | polskie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

THEY Premiera

anulowana

PC X360 PS3

producent: Metropolis Software wydawca: CD Projekt S.A.

THEY jest efektowną grą akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Akcja omawianej produkcji przenosi nas w niedaleką przyszłość (konkretnie do roku 2012). Wcielamy się w postać brytyjskiego żołnierza, któremu wraz z kolegą udało się przeżyć inwazję świetnie uzbrojonych robotów. Główny bohater w trakcie rozgrywki dowiaduje się, iż maszyny te kontrolowane są przez wrogo nastawione istoty z innych planet, niewidoczne dla zwykłych śmiertelników. Ich całkowita eliminacja staje się naszym głównym celem, o ile sterowany przez nas komandos zdoła pozyskać umiejętność pozwalającą na skuteczne wykrywanie Obcych.

Pod względem przebiegu rozgrywki THEY w znacznym stopniu przypomina takie strzelaniny jak Prey, czy Darkness. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest polskie studio developerskie Metropolis Software. Firma ta w przeszłości opracowała między innymi takie tytuły jak Infernal, Reflux, Archangel czy Gorky.

W kampanii dla pojedynczego gracza zajmujemy się przede wszystkim eliminacją wspomnianych wyżej robotów, wewnątrz których znajdują się najeźdźcy, funkcjonujący na zasadzie pasożytów. Jak można się łatwo domyślić, w celu zabicia Obcego musimy w pierwszej kolejności pozbawić go zewnętrznej powłoki. W trakcie zabawy wykorzystujemy arsenał ciekawie zaprojektowanych broni. Producent zadbał tu o innowacyjny system, pozwalający na dowolne modyfikowanie posiadanych giwer. W rezultacie wyposażamy je w różnorakie komponenty, czy też zmieniamy ogólne zasady ich działania. Używane bronie można także w zabawny sposób upiększać, zmieniając ich kolor czy przyklejając do obudowy zdjęcia swoich bliskich. Napotykani wrogowie cechują się sporą inteligencją, w wyniku czego staczane pojedynki są nie tylko widowiskowe, ale i dość wymagające.

Bardzo duży nacisk położono na efektowną oprawę audiowizualną. W trakcie zabawy przemieszczamy się między innymi po wyniszczonych przez najeźdźców miastach Wielkiej Brytanii. THEY wykorzystuje silnik o nazwie NextNitrous, oferujący zarówno pełne wsparcie dla najnowszych bibliotek DirectX, jak i symulowanie realistycznej fizyki świata gry. Warto też dodać, iż zniszczeniom mogą podlegać wybrane elementy otoczenia. Może to też w istotny sposób wpływać na rozwój rozgrywki lub ułatwiać dalszą przeprawę (np. poprzez zwalenie ściany na stojących obok przeciwników). Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza autorzy zadbali również o pełnoprawny i równie innowacyjny multiplayer.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 215 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe THEY: 16+

PS3
X360
PC