Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2018, 15:35

autor: AlexB

Zobacz gameplay z THEY - niedokończonej gry studia Metropolis

W sieci pojawił się krótki gameplay z gry THEY – anulowanego projektu nieistniejącego już polskiego studia Metropolis. Strzelanka miała ukazać się w 2009 roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Końcówka 2009 roku przyniosła smutną wiadomość dla osób interesujących się polską branżą gier komputerowych. Wówczas firma CD Projekt (obecnie CDP) poinformowała, że studio Metropolis, odpowiedzialne między innymi za takie kultowe pozycje, jak Teen Agent, Książę i Tchórz, Gorky 17 czy Infernal (oraz niedoszli twórcy pierwszej „egranizacji” Wiedźmina) przestaje istnieć. Było to o tyle przykre, że warszawiacy byli wówczas w samym środku prac nad swoim nowym projektem – futurystyczną strzelanką FPP noszącą nazwę THEY. Gra zapowiadała się całkiem intrygująco, lecz niestety postanowiono ją wyrzucić do kosza. Pozostały jednak po niej pewne ślady. Niedawno na kanale NeoGamer pojawił się krótki gameplay z niedokończonej produkcji studia Metropolis, który daje pewien obraz tego, jaki tytuł straciliśmy wraz z decyzją firmy CD Projekt. Można go obejrzeć poniżej.

THEY zostało oficjalnie zapowiedziane w lipcu 2007 roku. Tytuł zmierzał na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360 i według pierwotnych planów miał zadebiutować na rynku w 2009 roku. Gracze wcielaliby się w brytyjskiego żołnierza, który przeżył inwazję uzbrojonych po zęby robotów kontrolowanych przez niewidzialne istoty z innej planety. W trakcie fabuły protagonista zyskałby umiejętność widzenia ich i wyruszyłby na misję wyeliminowania zagrożenia. Jak widać na zamieszczonym powyżej zapisie z rozgrywki, studio Metropolis podczas produkcji THEY mocno inspirowało się między innymi Preyem z 2006 roku.

Czy THEY podbiłoby serca graczy? - Zobacz gameplay z THEY - niedokończonej gry studia Metropolis - wiadomość - 2018-10-01
Czy THEY podbiłoby serca graczy?

Trudno powiedzieć, czy THEY okazałoby się sukcesem. Tytuł miałby bardzo mocną konkurencję. W 2009 roku swoją premierę miały takie hity, jak Call of Duty: Modern Warfare 2, pierwsza odsłona Borderlands, F.E.A.R 2: Project Origin, Killzone 2 czy Wolfenstein. Przebić byłoby się zatem ciężko, lecz kto wie? Być może dziełu studia Metropolis udałoby się znaleźć swoją niszę.